Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
430 627 zł
Umowa zawarta
12 stycznia 2026
Okres realizacji
do 29 maja 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 430 627 zł – 431 063 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Najdłuższy okres gwarancji i rękojmi40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Modernizacja infrastruktury lokalowej jednostki OSP Piotrków Kujawski.

Zamawiający Miasto i Gmina Piotrków Kujawski (Piotrków Kujawski, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Modernizacja infrastruktury lokalowej jednostki OSP Piotrków Kujawski”, wybierając ofertę wykonawcy ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY WRÓBLEWSKI PAWEŁ WRÓBLEWSKI. Wartość umowy: 430 627 zł. Złożono 2 oferty.

Wartość umowy
430 627 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    16 grudnia 2025

    Termin ofert: 30 grudnia 2025 14:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    25 lutego 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY WRÓBLEWSKI PAWEŁ WRÓBLEWSKI (Kruszwica).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 430 626,52 zł (umowę zawarto 12 stycznia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 430 626,52 zł do 431 063,02 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 29 maja 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto i Gmina Piotrków Kujawski

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 910866666

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościelna 1

1.5.2.)Miejscowość

Piotrków Kujawski

1.5.3.)Kod pocztowy

88-230

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL619 - Włocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zpos@piotrkowkujawski.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.piotrkowkujawski.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://piotrkowkujawski.ezamawiajacy.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Modernizacja infrastruktury lokalowej jednostki OSP Piotrków Kujawski.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-31e55f94-3033-4442-9efd-522488063807

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00127912

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-25

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00033130/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.9 Modernizacja infrastruktury lokalowej jednostki OSP Piotrków Kujawski

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Fundusz: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Program: Fundusze Europejskie dla Kujaw i Pomorza 2021-2027 Priorytet: FUNDUSZE EUROPEJSKIE DLA CZYSTEJ ENERGII I OCHRONY ZASOBÓW ŚRODOWISKA REGIONU Działanie: WSPARCIE SŁUŻB RATOWNICZYCH

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00602909

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.10.2025.TC

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pod nazwą

Modernizacja infrastruktury lokalowej jednostki OSP Piotrków Kujawski poprzez wykonanie niżej wymienionych robót: 1) Remont Sali głównej : - demontaż: listew przyściennych, boazerii drewnianej, ościeżnic drewnianych, rozebranie posadzki z desek na legarach (podłogi białe); - ułożenie podłogi na legarach z desek struganych z umocowaniem listew przyściennych drewnianych; - wykonanie nowej podłogi z paneli podłogowych; - wyrównanie powierzchni ścian, dwukrotne malowanie ścian i sufitu; - wymiana drzwi zewnętrznych na pasywne oszczędzające ciepło; - wykończenie powierzchni ścian w obrębie wymienianych drzwi (tynkowanie, gruntowanie, malowanie 2) Remont łazienek: - demontaż urządzeń sanitarnych; - demontaż rurociągu z PVC o śr. 75-110 mm; - rozebranie wykładziny ściennej z płytek w łazience dla niepełnosprawnych - rozebranie posadzki z płytek na zaprawie cementowej - łazienka dla niepełnosprawnych - wykucie z muru ościeżnic stalowych – 4 szt. - rozebranie ścianki z cegieł na zaprawie cementowo-wapiennej w łazience dla niepełnosprawnych - wykucie otworów w ścianach z cegieł na zaprawie wapiennej lub cementowo-wapiennej dla otworów drzwiowych i okiennych w łazience dla niepełnosprawnych; - uzupełnienie ścianek lub zamurowanie otworów w ścianach w łazience dla niepełnosprawnych - montaż ościeżnic stalowych oraz skrzydeł drzwiowych płytowych wewnętrznych - wykonanie okładziny z płytek na ścianach łazienek wraz z cokolikami - wykonanie okładziny z płytek na posadzkach łazienek - montaż urządzeń sanitarnych - dwukrotne malowanie farbami emulsyjnymi starych tynków wewnętrznych sufitów i ścian łazienki i korytarza 3) remont schodów - demontaż istniejących schodów - wykonanie schodów; - wykonanie okładziny z płytek na schodach i posadzce w części korytarza przy schodach na parterze - wykonanie i montaż balustrady schodowej z prętów stalowych - dwukrotne malowanie ścian po zakończeniu modernizacji schodów 4) wymiana instalacji elektrycznej w budynku ( zgodnie z dokumentacją techniczną, SSTWiOR oraz przedmiarem robót. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera SWZ, dokumentacja techniczna oraz przedmiary robót i kosztorysy ofertowy. 2. Wspólny Słownik Zamówień CPV: 45000000-7 – Roboty budowlane 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne 3. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych. Podział zamówienia na poszczególne roboty branżowe byłby zatem niecelowy ze względu na spójność projektu modernizacji infrastruktury lokalowej OSP Piotrków Kujawski jako jednego obiektu budowlanego, oraz oszczędność środków i nieuzasadniony ekonomicznie z punktu widzenia Wykonawców przystępujących do przetargu. Charakterystyka przedmiotu zamówienia odpowiada profilowi działalności MŚP funkcjonującym na rynku regionalnym i lokalnym a ponadto w postępowaniu dopuszcza się udział podwykonawców przy realizacji zamówienia. 4. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych. 5. Zamawiający przewiduje możliwość udzielenia zamówienia, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy Pzp w przypadku udzielenia, w okresie 3 lat od dnia udzielenia zamówienia podstawowego, dotychczasowemu Wykonawcy robót budowlanych, zamówienia polegającego na powtórzeniu podobnych usług, jeżeli takie zamówienie było przewidziane w ogłoszeniu o zamówieniu dla zamówienia podstawowego i jest zgodne z jego przedmiotem oraz całkowita wartość tego zamówienia nie przekroczy 10% wartości zamówienia podstawowego. 6. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera załącznik nr 10 do SWZ oraz przedmiar robót i kosztorys ofertowy. Przedmiot zamówienia można opisać przez wskazanie znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, jeżeli zamawiający nie może opisać przedmiotu zamówienia w wystarczająco precyzyjny i zrozumiały sposób, a wskazaniu takiemu towarzyszą wyrazy "lub równoważny". 7. Jeżeli udostępniona dokumentacja wskazywałyby w odniesieniu do materiałów lub urządzeń lub rozwiązań znaki towarowe, patenty lub pochodzenie, źródło lub lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę, szczególny proces, który charakteryzuje produkty dostarczane przez konkretnego wykonawcę, to zgodnie z art. 99 ust. 5 PZP Zamawiający dopuszcza każdorazowo zaoferowanie materiałów lub urządzeń lub rozwiązań równoważnych. Materiały lub urządzenia pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać materiały lub urządzenia oferowane przez wykonawcę, aby zostały spełnione wymagania stawiane przez zamawiającego. Pod pojęciem „minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe” zamawiający rozumie wymagania dotyczące materiałów lub urządzeń zawarte dokumentacji przetargowej, a w przypadku ich braku w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Posługiwanie się przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Posługiwanie się nazwami producentów/produktów ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający, wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt przy opisie przedmiotu zamówienia, dopuszcza jednocześnie każdorazowo produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych lub lepszych parametrach. Zamawiający zastrzega sobie możliwość uzyskania opinii projektanta dokumentacji odnośnie równoważności zaproponowanego przez Wykonawcę materiału lub urządzenia lub rozwiązania. W przypadku, gdy oferowane przez wykonawcę materiały lub urządzenia będą inne niż opisane w dokumentacji, obowiązek udowodnienia, że odpowiadają one wymaganiom, określonym przez Zamawiającego w dokumentacji, spoczywa na Wykonawcy. 8. Uwagi końcowe a) Roboty muszą być wykonane zgodnie z obowiązującymi przepisami, zasadami wiedzy technicznej, sztuką budowlaną i polskimi normami. b) Wykonawca będzie wykonywał przedmiot umowy z materiałów własnych. c) Zastosowane materiały powinny spełniać wymogi prawa budowlanego i pozostawać w zgodności z Polskimi Normami lub aprobatami technicznymi. d) Wartość materiałów użytych do realizacji inwestycji jest objęta ceną wykonania zamówienia. e) Szczegółowy zakres i opis przedmiotu zamówienia określa SWZ oraz załączone przedmiar robót i kosztorys ofertowy. f) Wyłoniony w postępowaniu przetargowym Wykonawca najpóźniej w dniu podpisania umowy przedłoży Zamawiającemu kosztorys ofertowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

430626,52 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

431063,02 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

430626,52 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY WRÓBLEWSKI PAWEŁ WRÓBLEWSKI

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

556 102 03 85

7.3.3)Ulica

ul. Dobra 57

7.3.4)Miejscowość

Kruszwica

7.3.5)Kod pocztowy

88-153

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-12

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

430626,52 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-05-29

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto i Gmina Piotrków Kujawski prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Piotrków Kujawski.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 430 627 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ZAKŁAD REMONTOWO-BUDOWLANY WRÓBLEWSKI PAWEŁ WRÓBLEWSKI (Kruszwica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.