ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Ubezpieczenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy

Zamawiający Zespół Opieki Zdrowotnej w Łęczycy (Łęczyca, Łódzkie) prowadził postępowanie „Ubezpieczenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy”. Termin składania ofert minął 6 marca 2026, 11:30. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 509 123 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
6 marca 2026, 11:30
Zakończone
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofert
Cena90%Klauzule fakultatywne10%Cena100%

Przebieg postępowania

3 wpisy

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    KryteriaKryteria oceny ofert: Cena 90%, Klauzule fakultatywne 10%.

  • 2

    ZakresPrzedmiot zamówienia: Ubezpieczenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy.

  • 3

    WarunkiWadium nie jest wymagane.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W ŁĘCZYCY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 610320540

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Zachodnia 6

1.5.2.)Miejscowość

Łęczyca

1.5.3.)Kod pocztowy

99-100

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL715 - Skierniewicki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zozleczyca@zozleczyca.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zozleczyca.pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

1.11.)Dane podmiotu, któremu zamawiający powierzył przeprowadzenie postępowania
1.11.1.)Nazwa podmiotu prowadzącego postępowanie

Mentor S.A.

1.11.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9560003240

1.11.3.)Ulica

ul. Szosa Chełmińska 177-181

1.11.4.)Miejscowość

Toruń

1.11.5.)Kod pocztowy

87-100

1.11.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.11.7.)Kraj

Polska

1.11.8.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.11.11.)Adres poczty elektronicznej

mentor@mentor.pl

1.11.12.)Adres strony internetowej

www.mentor.pl

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Ubezpieczenie Zespołu Opieki Zdrowotnej w Łęczycy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9737cac2-f60c-4964-97f3-fabdd53ad5eb

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00119922

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-19

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00105913/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Ubezbieczenie OC i mienia ZOZ w Łęczycy

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://mentor.logintrade.net/zapytania_email,223614,5c07ec4c1ec817aafc80919be90df1b1.html

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Tak

3.3.)Informacje na temat sposobu udostępnienia zastrzeżonych dokumentów zamówienia

Pełnomocnik Zamawiającego informuje o poufnym charakterze części dokumentacji (dokumentacja poufna). Wykonawca może uzyskać dostęp do dokumentacji poufnej poprzez złożenie wniosku (Załącznik nr 6 do SWZ).

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://mentor.logintrade.net/zapytania_email,223614,5c07ec4c1ec817aafc80919be90df1b1.html

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Postępowania o udzielenie zamówienia
publicznego prowadzone są przy użyciu środków komunikacji elektronicznej. Komunikacja między Pełnomocnikiem Zamawiającego,
a Wykonawcami odbywa się przy użyciu Platformy przetargowej https://mentor.logintrade.net/ oraz poczty elektronicznej. Do
połączenia, w ramach Platformy przetargowej, używany jest szyfrowany protokół HTTPS. Szyfrowanie danych odbywa się przy
pomocy protokołu SSL. Certyfikat SSL zapewnia poufność transmisji danych przesyłanych przez Internet. Wykonawca posiadający
konto na Platformie przetargowej ma dostęp do możliwości złożenia, zmiany, wycofania oferty, a także funkcjonalności
pozwalających nazadawanie pytań do treści SWZ oraz komunikację z Pełnomocnikiem Zamawiającego w pozostałych obszarach.
Wymagania techniczne wysyłania i odbierania dokumentów elektronicznych, elektronicznych kopii dokumentów i oświadczeń oraz
informacji przekazywanych przy użyciu Platformy przetargowej: Dopuszczalne przeglądarki internetowe:• Internet Explorer 8,
Internet Explorer 9, Internet Explorer 10, Internet Explorer 11,• Google Chrome 31• Mozilla Firefox 26• Opera 18 Pozostałe
wymagania techniczne:• dostęp do sieci Internet• zainstalowana wtyczka flash - flash player - dotyczy kupca• obsługa przez
przeglądarkę protokołu XMLHttpRequest - ajax• włączona obsługa JavaScript• zalecana szybkość łącza internetowego powyżej 500
KB/s• zainstalowany Acrobat Reader• zainstalowane środowisko uruchomieniowe Java - Java SE Runtime Environment 6 Update 24
lub nowszy Wspierane są rozwiązania dostarczane przez firmy:• Polskie Centrum Certyfikacji Elektronicznej Sigillum Polskiej
Wytwórni Papierów Wartościowych S.A.• Centrum Obsługi Podpisu Elektronicznego Szafir Krajowej Izby Rozliczeniowej S.A.•
Powszechne Centrum Certyfikacji Certum firmy Unizeto Technologies SA.• Kwalifikowane Centrum certyfikacji Kluczy CenCert firmy
Safe Technologies S.A. Dopuszczalne formaty przesyłanych danych image/bmp, image/xwindowsbmp,application/msword,
application/drafting, image/gif,application/xcompressed, application/x-gzip,multipart/x-gzip, image/jpeg, image/pjpeg,
application/xlatex, application/pdf, image/pict, image/png, application/mspowerpoint,
application/postscript,application/rtf,application/x-rtf, text/richtext, image/tiff, image/x-tiff, application/mswrite,
application/excel,application/x-excel, application/vnd.ms-excel, application/x-msexcel, application/vnd.ms-excel,
text/xml,application/x-zip-compressed, application/zip, application/vnd.ms-office, image/x-ms-bmp, video/xmsvideo, audio/x-ms
wma,application/vnd.oasis.opendocument.spreadsheet, application/acad,application/x-acad, application/autocad_dwg, image/x-dwg,
application/dwg, application/xdwg, application/xautocad, image/vnd.dwg, drawing/dwg Kodowanie i oznaczenie czasu przekazania
danych Czas zapisywany jest w formacie YYYYMMDD HH:MM:SS. Czas przekazania danych jest to czas, w którym zostanie
potwierdzone złożenie oferty, dokumentu przez Wykonawcę. Potwierdzenie odbywa się poprzez kliknięcie w link dostępny w
wiadomości mailowej, wysłanej automatycznie pozłożeniu oferty, dokumentu będąc niezalogowanym na Platformie przetargowej.
Wiadomość otrzymuje Wykonawca na adres e-mail wskazany w formularzu. W przypadku Wykonawcy zalogowanego na Platformie
przetargowej, czas przekazania danych jest to czas wysłania dokumentu, oferty przez Platformę przetargową.

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

1. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE)
2016/679 z dnia 27.4.2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie
swobodnego Przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.U. UE L
119 z 4.5.2016, str. 1), dalej „RODO”, informuję, że: Administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Powiat Kluczborski ul.
Katowicka 1; 46 – 200 Kluczbork.
2. Administrator wyznaczył Inspektora Ochrony Danych Osobowych – Pan Adama Radoma, z którym można się kontaktować pod
adresem e-mail: starostwo@powiatkluczborski.pl.
3. Pani/Pana dane osobowe przetwarzane będą na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c RODO w celu związanym z postępowaniem na
„Usługa ubezpieczenia majątku Powiatu Kluczborskiego.”
4. Odbiorcami Pani/Pana danych osobowych będą osoby lub podmioty, którym udostępniona zostanie dokumentacja postępowania
w oparciu o art. 18 oraz art. 74 pzp i osoby lub podmioty, którym powierzono przetwarzanie danych w związku z prowadzeniem
postępowania o zamówienia publiczne.
5. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane, zgodnie z art. 78 ust. 1 i 4 ustawy pzp, przez okres 4 lat od dnia zakończenia
postępowania o udzielenie zamówienia, a jeżeli czas trwania umowy przekracza 4 lata, okres przechowywania obejmuje cały czas
trwania umowy.
6. Obowiązek podania przez Panią/Pana danych osobowych bezpośrednio Pani/Pana dotyczących jest wymogiem ustawowym
określonym w przepisach ustawy pzp, związanym z udziałem w postępowaniu o udzielenie zamówienia publicznego; konsekwencje
niepodania określonych danych wynikają z ustawy pzp.
7. W odniesieniu do Pani/Pana danych osobowych decyzje nie będą podejmowane w sposób zautomatyzowany, stosowanie do art.
22 RODO.
8. Posiada Pani/Pan:
− na podstawie art. 15 RODO prawo dostępu do danych osobowych Pani/Pana dotyczących;
− na podstawie art. 16 RODO prawo do sprostowania Pani/Pana danych osobowych;
− na podstawie art. 18 RODO prawo żądania od administratora ograniczenia przetwarzania danych osobowych z zastrzeżeniem
przypadków, o których mowa w art. 18 ust. 2 RODO;
− prawo do wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych, gdy uzna Pani/Pan, że przetwarzanie danych
osobowych Pani/Pana dotyczących narusza przepisy RODO.
9. Nie przysługuje Pani/Panu:
− w związku z art. 17 ust. 3 lit. b, d lub e RODO prawo do usunięcia danych osobowych;
− prawo do przenoszenia danych osobowych, o którym mowa w art. 20 RODO;
− na podstawie art. 21 RODO prawo sprzeciwu, wobec przetwarzania danych osobowych, gdyż podstawą prawną przetwarzania
Pani/Pana danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. c RODO.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

ZOZ.ZP.382-11/26

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Tak

4.1.9.)Liczba części

2

4.1.10.)Ofertę można składać na wszystkie części
4.1.11.)Zamawiający ogranicza liczbę części zamówienia, którą można udzielić jednemu wykonawcy

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część I: Ubezpieczenie mienia
a) ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk.

2. Rodzaj zamówienia: usługa.
3. Przedmiot zamówienia sklasyfikowany jest we Wspólnym Słowniku Zamówień kod CPV: 66510000-8 - usługi ubezpieczeniowe:
3.1. 66515000-3 (usługi ubezpieczenia od uszkodzenia lub utraty),
3.2. 66516000-0 (usługi ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej),
4. Przedmiot zamówienia został podzielony na dwie części:

4.2.6.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

36 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.1.)Sposób oceny ofert

Zamawiający udzieli zamówienia Wykonawcy, którego oferta odpowiada wszystkim wymogom
określonym w ustawie i w SWZ oraz została oceniona jako najkorzystniejsza, czyli Wykonawcy, który uzyska największą liczbę
punktów w oparciu o podane kryterium wyboru.

4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Kryterium ceny oraz kryteria jakościowe

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

90

4.3.4.)Rodzaj kryterium

inne.

4.3.5.)Nazwa kryterium

Klauzule fakultatywne

4.3.6.)Waga

10

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część II: Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej
a) obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej podmiotu wykonującego działalność leczniczą,
b) dobrowolne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobie trzeciej w następstwie udzielania świadczeń zdrowotnych albo niezgodnego z prawem zaniechania udzielania świadczeń zdrowotnych w związku z wykonywaniem działalności leczniczej,
c) dobrowolne ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone osobie trzeciej z tytułu prowadzonej działalności i posiadanego mienia.

4.2.6.)Główny kod CPV

66510000-8 - Usługi ubezpieczeniowe

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Nie

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

36 miesiące

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Procentowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Nie

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu

Warunkiem udziału w niniejszym postępowaniu jest posiadanie przez Wykonawcę zezwolenia właściwego organu na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej na terenie RP w myśl ustawy z dnia 11.09.2015 roku o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, co najmniej w zakresie ryzyk objętych przedmiotem zamówienia. Wzór oświadczenia o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu stanowi Załącznik nr 3 do SWZ.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.6.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie niepodlegania wykluczeniu

Oświadczenie o spełnieniu warunków udziału w postępowaniu- wzór oświadczenia o spełnieniu warunków udziału stanowi Załącznik
nr 3 do SWZ.

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Oświadczenie Wykonawcy o
niepodleganiu wykluczeniu z postępowania - wzór oświadczenia o niepodleganiu wykluczeniu stanowi Załącznik nr 3 do SWZ. W
przypadku wspólnego ubiegania się o zamówienie przez Wykonawców, oświadczenie o niepoleganiu wykluczeniu składa każdy z
Wykonawców.

5.9.)Zamawiający przewiduje uzupełnienie przedmiotowych środków dowodowych

Nie

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.6.)Wymagania dotyczące składania oferty przez wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia

Pełnomocnictwo dla pełnomocnika do reprezentowania w postępowaniu Wykonawców wspólnie ubiegających się o
udzielenie zamówienia - dotyczy ofert składanych przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia;

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

wzory umów w sprawie zamówienia publicznego, określone zostały w załącznikach nr 4a i 4b do SWZ.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-03-06 11:30

8.2.)Miejsce składania ofert

https://mentor.logintrade.net/zapytania_email,223614,5c07ec4c1ec817aafc80919be90df1b1.html

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-03-06 12:00

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-04-04

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

66510000-8Usługi ubezpieczeniowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
509 123 zł
Próbka: 44 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
203 024 zł1 017 500 zł
Rozstęp międzykwartylowy
814 476 zł
Źródło próbki
CPV 66510000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
203 024 zł
Mediana
509 123 zł
Górny kwartyl
1 017 500 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 06.03.2026, 11:30. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Zespół Opieki Zdrowotnej w Łęczycy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Łęczyca.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 66510000-8 (Usługi ubezpieczeniowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.