Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
231 000 zł
Umowa zawarta
3 lutego 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 231 000 zł – 235 200 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Dostawa oleju napędowego grzewczego do: Zespołu Szkół Publicznych w Baćkowicach, Klubu Dziecięcego w Baćkowicach oraz Urzędu Gminy w Baćkowicach"

Zamawiający Gmina Baćkowice (Baćkowice, Świętokrzyskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa oleju napędowego grzewczego do: Zespołu Szkół Publicznych w Baćkowicach, Klubu…”, wybierając ofertę wykonawcy EUROSPED PALIWA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. Wartość umowy: 231 000 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Gmina BaćkowiceBaćkowice, Świętokrzyskie (powiat Opatowski →)opublikowano 18 lutego 2026
Wartość umowy
231 000 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,7 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    13 stycznia 2026

    Termin ofert: 21 stycznia 2026 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    18 lutego 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy EUROSPED PALIWA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Bytom).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 231 000,00 zł (umowę zawarto 3 lutego 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 231 000,00 zł do 235 200,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA BAĆKOWICE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 830409815

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

84

1.5.2.)Miejscowość

Baćkowice

1.5.3.)Kod pocztowy

27-552

1.5.4.)Województwo

świętokrzyskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL722 - Sandomiersko-jędrzejowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

ug_backowice@pro.onet.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.backowice-gmina.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1e351b23-0e23-48ca-87b8-4ae48808b899

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Dostawa oleju napędowego grzewczego do: Zespołu Szkół Publicznych w Baćkowicach, Klubu Dziecięcego w Baćkowicach oraz Urzędu Gminy w Baćkowicach"

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1e351b23-0e23-48ca-87b8-4ae48808b899

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00116998

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-18

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00003888/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań
1.2.1 Dostawa oleju napędowego grzewczego do

Zespołu Szkół Publicznych w Baćkowicach, Klubu Dziecięcego w Baćkowicach oraz Urzędu Gminy w Baćkowicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00029819

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

UII.271.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z rozładunkiem do Zespołu Szkół Publicznych w Baćkowicach, Klubu Dziecięcego w Baćkowicach oraz Urzędu Gminy w Baćkowicach oleju napędowego grzewczego o parametrach technicznych nie gorszych niż określone w PN-C-96024:2011 w ilości ok. 70 000 litrów (ostateczna realizacja ilości oleju wg zapotrzebowania),
w oznaczonych przez Zamawiającego terminach.

4.5.3.)Główny kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

231000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

235200,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

231000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EUROSPED PALIWA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 6262859519

7.3.4)Miejscowość

Bytom

7.3.5)Kod pocztowy

41-902

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

231000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09135100-5Olej opałowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
261 938 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 988 zł465 281 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 293 zł
Źródło próbki
CPV 09135100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 988 zł
Mediana
261 938 zł
Górny kwartyl
465 281 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Baćkowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Baćkowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 231 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09135100-5 (Olej opałowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EUROSPED PALIWA Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Bytom). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.