Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
163 800 zł
Umowa zawarta
29 stycznia 2026
Okres realizacji
od 29 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 163 800 zł – 304 200 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie w 2026 r. usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania podopiecznych MOPS Wągrowiec

Zamawiający Gmina Miejska Wągrowiec - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wągrowcu (Wągrowiec, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie w 2026 r. usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania podopiecznych MOPS…”, wybierając ofertę wykonawcy Centrum Inwestycji Społecznych p Przedsiębiorstwo Społeczne Sp. o.o. Wartość umowy: 163 800 zł. Złożono 3 oferty.

Wartość umowy
163 800 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~2,3 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    08 grudnia 2025

    Termin ofert: 16 grudnia 2025 11:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    17 lutego 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Centrum Inwestycji Społecznych p Przedsiębiorstwo Społeczne Sp. o.o. (Brzozowa), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 163 800,00 zł (umowę zawarto 29 stycznia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 163 800,00 zł do 304 200,00 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 29 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Miejska Wągrowiec - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wągrowcu

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 004612088

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Krótka 4c

1.5.2.)Miejscowość

Wągrowiec

1.5.3.)Kod pocztowy

62-100

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.5.7.)Numer telefonu

672622888

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mops@mops.wagrowiec.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://www.mopswagrowiec.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5b5f8981-3670-422c-8df0-849b0546e5fa

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Tak

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie w 2026 r. usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania podopiecznych MOPS Wągrowiec

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5b5f8981-3670-422c-8df0-849b0546e5fa

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00115357

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00576300/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.2 Świadczenie w 2026 r. usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania podopiecznych MOPS Wągrowiec całodziennie w soboty, niedziele, święta oraz w godzinach popoł.-wieczornych od poniedziałku do piątku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00583204

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług opiekuńczych w miejscu zamieszkania podopiecznych MOPS Wągrowiec całodziennie w dniach weekendowych (sobota, niedziela), dniach ustawowo wolnych od pracy/świątecznych, oraz w godzinach popołudniowo - wieczornych w dniach od poniedziałku do piątku.
2. Usługi opiekuńcze objęte przedmiotem zamówienia mają być świadczone miejscu zamieszkania tj. na terenie miasta Wągrowca na podstawie art. 50 i 50a ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2025 r. poz. 1214 ze zm.) dla klientów tj. podopiecznych MOPS w Wągrowcu zgodnie z zakresem ustalonym w decyzji administracyjnej przyznającej świadczenie.
3. Ilość godzin świadczonych usług uzależniona będzie od rodzaju usług, liczby podopiecznych i ich potrzeb i może się zmieniać w okresie trwania umowy. Szacunkowa, ilość osób które, skorzystają z tych usług w danym tygodniu będzie wynosiła od poniedziałku do piątku – 6 osoby, a w sobota/niedziela/dni świąteczne – 10 osób.
4. Zgodnie z brzmieniem art. 50 ust. 3 Ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2025 r. poz. 1214 ze zm.), usługi opiekuńcze obejmują pomoc w zaspokajaniu codziennych potrzeb życiowych, opiekę higieniczną, zaleconą przez lekarza pielęgnację oraz w miarę możliwości, zapewnienie kontaktów z otoczeniem.
5. Podopieczni MOPS w Wągrowcu objęci świadczeniem tych usług w dniach od poniedziałku do piątku w godz. popołudniowych, w soboty/niedziele/dni świąteczne 3x dziennie to przeważnie osoby w stanie leżącym
6. Szacowana (maksymalna) liczba godzin usług w całym okresie realizacji zamówienia wyniesie 3 900 h tj. średnio ok. 325 h na miesiąc.
7. Szczegółowy opis przedmiotu oraz sposób realizacji zamówienia określono w rozdziale 4 SWZ oraz wzorze umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

85312100-0 - Usługi opieki dziennej

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

85311200-4 - Usługi opieki społecznej dla osób niepełnosprawnych

85311100-3 - Usługi opieki społecznej dla osób starszych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

163800 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

304200 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

163800 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Centrum Inwestycji Społecznych p Przedsiębiorstwo Społeczne Sp. o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8631702767

7.3.4)Miejscowość

Brzozowa

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

163800 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-29 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

85312100-0Usługi opieki dziennej
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
280 190 zł
Próbka: 34 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
204 911 zł550 853 zł
Rozstęp międzykwartylowy
345 942 zł
Źródło próbki
CPV 85312· kategoria CPV (5 cyfr)
Dolny kwartyl
204 911 zł
Mediana
280 190 zł
Górny kwartyl
550 853 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Miejska Wągrowiec - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Wągrowcu prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wągrowiec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 163 800 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 85312100-0 (Usługi opieki dziennej). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Centrum Inwestycji Społecznych p Przedsiębiorstwo Społeczne Sp. o.o. (Brzozowa). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.