Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
141 450 zł
Umowa zawarta
3 grudnia 2025
Okres realizacji
5 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin płatności faktury40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Dostawa pelletu drzewnego do kotłowni Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaliskach”

Zamawiający Zespół Szkół Publicznych (Kaliska, Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa pelletu drzewnego do kotłowni Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaliskach”, wybierając ofertę wykonawcy SYLVA Sp. z o.o. Wartość umowy: 141 450 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Zespół Szkół PublicznychKaliska, Pomorskie (powiat Starogardzki →)opublikowano 17 lutego 2026
Wartość umowy
141 450 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,3 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 listopada 2025

    Termin ofert: 21 listopada 2025 08:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    17 lutego 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy SYLVA Sp. z o.o. (WIELE), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 141 450,00 zł (umowę zawarto 3 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 5 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Zespół Szkół Publicznych

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 190576379

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Długa 53

1.5.2.)Miejscowość

Kaliska

1.5.3.)Kod pocztowy

83-260

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL638 - Starogardzki

1.5.7.)Numer telefonu

585889224

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@szkola.kaliska.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://zspkaliska83.bip.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2c7e9045-4815-475c-876c-12a492746aee

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Dostawa pelletu drzewnego do kotłowni Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaliskach”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2c7e9045-4815-475c-876c-12a492746aee

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00115082

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-17

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00413479/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawa pelletu drzewnego do kotłowni Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaliskach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00524852

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

141450 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa dostawa pelletu drzewnego do kotłowni Publicznej Szkoły Podstawowej w
Kaliskach.
2. Przedmiotem zamówienia jest dostawa pelletu drzewnego o następujących parametrach:
a) wartość opałowa w stanie roboczym nie niższa niż 17MJ/kg,
b) wilgotność całkowita nie większa niż 10 %,
c) zawartość popiołu w stanie roboczym nie większa niż 0,5 %,
d) zawartość siarki w stanie roboczym nie większa niż 0,03 %,
e) długość granulatu od 5 mm do 45 mm,
f) średnica pelletu od 6 mm do 8 mm.(zalecane 6mm)
g) klasa paliwa: paliwo biogeniczne C1
3. Dostawy pelletu odbywać się będą:
dla kotłowni Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaliskach – sukcesywnie przez okres 5 miesięcy (od grudnia 2025r. do
kwietnia 2026r.. Przewidywana ilość pelletu w ww. okresie wynosi 100 ton;
4. Ilość zamawianego pelletu może ulec zmianie o +/- 30 %, w zależności od faktycznych potrzeb wynikających z warunków
atmosferycznych.
5. Wykonawca będzie dostarczał pellet sukcesywnie, zgodnie ze składanym przez Zamawiającego zapotrzebowaniem.
Zamawiający będzie składał zamówienia pisemnie lub telefonicznie (potwierdzone e-mailem).
6. Dostawy (transport – cysterna lub przyczepa samowyładowcza o szerokości zsypu do 2 m) odbywać się będą do:
kotłowni Publicznej Szkoły Podstawowej w Kaliskach przy ul. Długiej 53 w miejscowości Kaliska.
7. Wielkość jednorazowej dostawy wynosić będzie około 20 ton pelletu.
8. Dostarczany pellet musi posiadać certyfikat (w języku polskim), zgodny z normą jakościową PN-EN 17225-2:2014 lub PNEN
14961-2. Do każdej dostawy Wykonawca jest zobowiązany dołączyć dokument potwierdzający parametry jakościowe
dostarczonego pelletu (sprawozdanie z badań pelletu wykonane przez akredytowane laboratorium). Wykonawca ponosi
odpowiedzialność za jakość dostarczonego pelletu i za ewentualne szkody Zamawiającego wynikłe z tego tytułu. Wprzypadku zastrzeżeń zgłoszonych przez Zamawiającego w zakresie wymaganych parametrów, Wykonawca musi wykazać,
że pellet posiada parametry wymagane przez Zamawiającego i jest zgodny z umową. W przypadku gdy pellet okaże się
niewłaściwej jakości (niezgodnej z wymaganiami Zamawiającego i umową), Wykonawca na swój koszt opróżni magazyn z
pelletu nieodpowiadającego wymaganiom i dostarczy nowy pellet o parametrach zgodnych z wymaganiami Zamawiającego,
z zastrzeżeniem § 4 projektu umowy stanowiącego załącznik nr 7 do niniejszej Specyfikacji Warunków Zamówienia.
9. Dostawa będzie realizowana na koszt Wykonawcy, a rozładunek odbywać się będzie w godzinach od 7:00 do 15:00.
10. Wspólny Słownik Zamówień CPV: 09111400 - 4 paliwa drzewne
11. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert częściowych.
12. Zamawiający nie dopuszcza składania ofert wariantowych oraz w postaci katalogów elektronicznych.
13. Zamawiający nie przewiduje udzielenia zamówień, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 i 8.

4.5.3.)Główny kod CPV

09111400-4 - Paliwa drzewne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

141450 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

141450 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

141450 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

SYLVA Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5910011457

7.3.3)Ulica

Kościerska 2

7.3.4)Miejscowość

WIELE

7.3.5)Kod pocztowy

83-441

7.3.6.)Województwo

pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-03

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

141450 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

5 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09111400-4Paliwa drzewne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
250 000 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
156 000 zł359 800 zł
Rozstęp międzykwartylowy
203 800 zł
Źródło próbki
CPV 09111400· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
156 000 zł
Mediana
250 000 zł
Górny kwartyl
359 800 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Zespół Szkół Publicznych prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kaliska.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 141 450 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09111400-4 (Paliwa drzewne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: SYLVA Sp. z o.o. (WIELE). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.