Dostawa tytanowego systemu do stabilizacji kręgosłupa oraz zestawu do małoinwazyjnej plastyki trzonów kręgosłupa
Zamawiający Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Leżajsku (Leżajsk, Podkarpackie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Dostawa tytanowego systemu do stabilizacji kręgosłupa oraz zestawu do małoinwazyjnej…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 989 600 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=1366, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyZmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | SAMODZIELNY PUBLICZNY ZESPÓŁ OPIEKI ZDROWOTNEJ W LEŻAJSKU |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000306650 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Leśna 22 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Leżajsk |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 37-300 |
| 1.4.4.) | Województwo | podkarpackie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL824 - Tarnobrzeski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zamowienia@spzoz-lezajsk.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://www.spzoz-lezajsk.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Zdrowie |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00112911 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-02-16 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2026/BZP 00104757 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VII - PROJEKTOWANE POSTANOWIENIA UMOWY |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 7.4. | Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunków ich wprowadzenia Przed zmianą | 1. Zmiana cen jednostkowych może nastąpić wskutek zmiany: 1) obniżenia cen na dany produkt przez producenta bez pogorszenia jego jakości. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie powiadomić o tym fakcie Zamawiającego; 2) wielkości opakowania wprowadzonej przez producenta z zachowaniem zasady proporcjonalności w stosunku do ceny objętej umową. 2. Strony dopuszczają możliwość zmiany wynagrodzenia należnego Wykonawcy w wypadku wystąpienia przesłanek wskazanych w art. 436 pkt 4b ustawy Pzp, tj. zmiany: 1) stawki podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego, 2) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, 3) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub ubezpieczenie zdrowotne, 4) zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych (Dz. U. 2023 poz. 46 oraz z 2022 r. poz. 1079) jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę. 3. Zamawiający przewiduje, iż każda ze stron umowy może żądać zmiany (podwyższenia/obniżenia) cen jednostkowych netto w przypadku zmiany ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia, z tym zastrzeżeniem, że: 1) poziom zmiany cen materiałów lub kosztów będzie ustalany w odniesieniu do średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem ogłaszanym w komunikacie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Dzienniku Urzędowym Monitor Polski w terminie do 31 stycznia roku następnego za poprzedni rok kalendarzowy, na podstawie art. 94 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 17 grudnia 1998r. o emeryturach rentach z FUS, zwanym daje jako „wskaźnik GUS”, 2) minimalny poziom zmiany wskaźnika GUS, w wyniku którego wynagrodzenie Wykonawcy może zostać zmienione wynosi 10,0%, w stosunku do średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem ogłaszanego w komunikacie prezesa GUS za rok kalendarzowy, w którym zawarto umowę, 4. Zamawiający dopuszcza możliwość zastąpienia produktu wyszczególnionego w załączniku nr …….. do niniejszej umowy odpowiednikiem w przypadku braku możliwości lub istotnych trudności w jego dostarczeniu pod warunkiem, że parametry nowego produktu spełniają wymagania opisane przez Zamawiającego lub będą lepsze i w cenie nie wyższej niż w niniejszej umowie. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość zastąpienia produktu wyszczególnionego w załączniku nr …….. do niniejszej umowy odpowiednikiem w przypadku całkowitego wycofania lub zaprzestania jego produkcji pod warunkiem, że parametry nowego produktu spełniają wymagania opisane przez Zamawiającego i w cenie nie wyższej niż w niniejszej umowie. 6. Strony ustalają, że nie przewidują zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy z wyjątkiem zmian, których konieczność wprowadzenia wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmian przewidzianych w ust. 1 i 2 niniejszego paragrafu, § 7 i § 8, § 11 a nadto: 1) zmiany numeru katalogowego produktu; 2) zmiany nazwy produktu przy zachowaniu jego parametrów; 3) zmiany sposobu konfekcjonowania; 4) następuje konieczność poprawienia pomyłek; 5) łączna wartość zmian jest mniejsza niż progi unijne oraz jest niższa niż 10% wartości pierwotnej umowy. 7. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w zakresie zmiany danych identyfikujących Wykonawcę i Zamawiającego. Po zmianie: 1. Zmiana cen jednostkowych może nastąpić wskutek zmiany: 1) obniżenia cen na dany produkt przez producenta bez pogorszenia jego jakości. W takim przypadku Wykonawca zobowiązany jest niezwłocznie powiadomić o tym fakcie Zamawiającego; 2) wielkości opakowania wprowadzonej przez producenta z zachowaniem zasady proporcjonalności w stosunku do ceny objętej umową. 2. Strony dopuszczają możliwość zmiany wynagrodzenia należnego Wykonawcy w wypadku wystąpienia przesłanek wskazanych w art. 436 pkt 4b ustawy Pzp, tj. zmiany: 1) stawki podatku od towarów i usług oraz podatku akcyzowego, 2) wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę albo wysokości minimalnej stawki godzinowej, ustalonych na podstawie ustawy z dnia 10 października 2002 r. o minimalnym wynagrodzeniu za pracę, 3) zasad podlegania ubezpieczeniom społecznym lub ubezpieczeniu zdrowotnemu lub wysokości stawki składki na ubezpieczenia społeczne lub ubezpieczenie zdrowotne, 4) zasad gromadzenia i wysokości wpłat do pracowniczych planów kapitałowych, o których mowa w ustawie z dnia 4 października 2018 r. o pracowniczych planach kapitałowych (Dz. U. 2023 poz. 46 oraz z 2022 r. poz. 1079) jeżeli zmiany te będą miały wpływ na koszty wykonania zamówienia przez Wykonawcę. 3. Zamawiający przewiduje, iż każda ze stron umowy może żądać zmiany (podwyższenia/obniżenia) cen jednostkowych netto w przypadku zmiany ceny materiałów lub kosztów związanych z realizacją zamówienia, z tym zastrzeżeniem, że: 1) poziom zmiany cen materiałów lub kosztów będzie ustalany w odniesieniu do średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem ogłaszanym w komunikacie Prezesa Głównego Urzędu Statystycznego w Dzienniku Urzędowym Monitor Polski w terminie do 31 stycznia roku następnego za poprzedni rok kalendarzowy, na podstawie art. 94 ust. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 17 grudnia 1998r. o emeryturach rentach z FUS, zwanym daje jako „wskaźnik GUS”, 2) minimalny poziom zmiany wskaźnika GUS, w wyniku którego wynagrodzenie Wykonawcy może zostać zmienione wynosi 10,0%, w stosunku do średniorocznego wskaźnika cen towarów i usług konsumpcyjnych ogółem ogłaszanego w komunikacie prezesa GUS za rok kalendarzowy, w którym zawarto umowę, 4. Zamawiający dopuszcza możliwość zastąpienia produktu wyszczególnionego w załączniku nr …….. do niniejszej umowy odpowiednikiem w przypadku braku możliwości lub istotnych trudności w jego dostarczeniu pod warunkiem, że parametry nowego produktu spełniają wymagania opisane przez Zamawiającego lub będą lepsze i w cenie nie wyższej niż w niniejszej umowie. 5. Zamawiający dopuszcza możliwość zastąpienia produktu wyszczególnionego w załączniku nr …….. do niniejszej umowy odpowiednikiem w przypadku całkowitego wycofania lub zaprzestania jego produkcji pod warunkiem, że parametry nowego produktu spełniają wymagania opisane przez Zamawiającego i w cenie nie wyższej niż w niniejszej umowie. 6. Strony ustalają, że nie przewidują zmian postanowień umowy w stosunku do treści oferty, na podstawie której dokonano wyboru Wykonawcy z wyjątkiem zmian, których konieczność wprowadzenia wynika z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmian przewidzianych w ust. 1 i 2 niniejszego paragrafu, § 7 i § 8, § 11 a nadto: 1) zmiany numeru katalogowego produktu; 2) zmiany nazwy produktu przy zachowaniu jego parametrów; 3) zmiany sposobu konfekcjonowania; 4) następuje konieczność poprawienia pomyłek; 5) łączna wartość zmian jest mniejsza niż progi unijne oraz jest niższa niż 10% wartości pierwotnej umowy. 7. Zamawiający przewiduje możliwość dokonania zmiany postanowień zawartej umowy w zakresie zmiany danych identyfikujących Wykonawcę i Zamawiającego. 8. Strony mogą dokonać zmiany Umowy w przypadku reorganizacji Wykonawcy, w szczególności zbycia przedsiębiorstwa lub jego części. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-02-18 09:00 Po zmianie: 2026-02-19 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-02-18 09:15 Po zmianie: 2026-02-19 09:15 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-03-19 Po zmianie: 2026-03-20 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.