Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
422 212 zł
Umowa zawarta
5 lutego 2026
Okres realizacji
12 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 422 212 zł – 452 397 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Sukcesywne dostawy lekkiego oleju opałowego do kotłowni znajdujących się w budynkach stanowiących własność Gminy Oława

Zamawiający Gmina Oława (Oława, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Sukcesywne dostawy lekkiego oleju opałowego do kotłowni znajdujących się w budynkach…”, wybierając ofertę wykonawcy EUROSPED PALIWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 422 212 zł. Złożono 5 ofert.

Zamawiający: Gmina OławaOława, Dolnośląskie (powiat Oławski →)opublikowano 12 lutego 2026
Wartość umowy
422 212 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~3,2 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy EUROSPED PALIWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (BYTOM), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 422 212,26 zł (umowę zawarto 5 lutego 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 422 212,26 zł do 452 397,03 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 12 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Oława

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 931934868

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Pl. M. J. Piłsudskiego 28

1.5.2.)Miejscowość

Oława

1.5.3.)Kod pocztowy

55-200

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL518 - Wrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetarg@gminaolawa.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

bip.gminaolawa.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1246721

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Sukcesywne dostawy lekkiego oleju opałowego do kotłowni znajdujących się w budynkach stanowiących własność Gminy Oława

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-9cfe5728-5171-4dc8-9b26-098a5e807779

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00109129

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-12

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00028045/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.3 Sukcesywne dostawy oleju opałowego

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00041669

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RG.271.2.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia są sukcesywne dostawy oleju opałowego lekkiego L-1 do celów grzewczych, przeznaczonego do zasilania kotłowni olejowych znajdujących się w niżej wymienionych budynkach, w łącznej ilości maksymalnej 118 m3:
a) budynku Urzędu Gminy w Oławie, pl. Marszałka J. Piłsudskiego 28, 55-200 Oława (całkowita pojemność zbiorników 8000 litrów),
b) budynku poszkolnego w Siedlcach, Siedlce 12, 55-200 Siedlce (całkowita pojemność zbiorników 1500 litrów),
c) zespole budynków szkolnych w Gaci, Gać 53, 55-200 Gać (całkowita pojemność zbiorników 6000 litrów),
d) budynku przedszkola w Sobocisku, Sobocisko 22, 55-200 Sobocisko (całkowita pojemność zbiorników 4000 litrów),
e) budynku świetlicy wiejskiej w Bystrzycy, ul. T. Kościuszki 3, 55-200 Bystrzyca (całkowita pojemność zbiorników 4000 litrów),
f) budynku świetlicy wiejskiej w Godzikowicach, ul. Sportowa 18, 55-200 Godzikowice (całkowita pojemność zbiorników 4000 litrów),
g) budynku świetlicy wiejskiej w Sobocisku, Sobocisko 70, 55-200 Sobocisko (całkowita pojemność zbiorników 1000 litrów),
h) budynku świetlicy wiejskiej w Gaju Oławskim, Gaj Oławski 11B, 55-200 Gaj Oławski (całkowita pojemność zbiorników 2000 litrów),
i) budynku świetlicy wiejskiej w Psarach, Psary 28A, 55-200 Psary (całkowita pojemność zbiorników 1000 litrów),
j) budynku świetlicy wiejskiej w Osieku, Osiek 124A, 55-200 Osiek (całkowita pojemność zbiorników 1000 litrów),
k) budynku świetlicy wiejskiej w Zabardowicach, Zabardowice 1B, 55-200 Zabardowice (całkowita pojemność zbiorników 2000 litrów),
l) budynku świetlicy wiejskiej w Chwalibożycach, Chwalibożyce 1D, 55-200 Chwalibożyce (całkowita pojemność zbiorników 4000 litrów),
m) budynku szatni sportowe3j w Bystrzycy, ul. Lipowa 18, 55-200 Bystrzyca (całkowita pojemność zbiorników 1000 litrów),
n) budynku remizy strażackiej w Siedlcach, Siedlce 6A, 55-200 Siedlce (całkowita pojemność zbiorników 1500 litrów),
o) budynku remizy strażackiej w Sobocisku, Sobocisko 25A, 55-200 Sobocisko (całkowita pojemność zbiorników 1000 litrów),
p) budynku remizy strażackiej w Owczarach, Owczary 80A, 55-200 Owczary (całkowita pojemność zbiorników 1000 litrów),
2. Dostarczany olej opałowy lekki powinien spełniać parametry jakościowe i techniczne określone w Polskiej Normie PN–C–96024:2020-12 „Przetwory naftowe – Oleje opałowe” a także spełniać wymagania jakościowe określone w rozporządzeniu Ministra Klimatu i Środowiska z dnia 26 czerwca 2024 r. w sprawie wymagań jakościowych dla paliw ciekłych (Dz. U. z 2024 r. poz. 1018), rozporządzeniu Ministra Energii z dnia 1 grudnia 2016 r. w sprawie wymagań jakościowych dotyczących zawartości siarki dla olejów oraz rodzajów instalacji i warunków, w których będą stosowane ciężkie oleje opałowe (Dz. U. z 2016 r. poz. 2008) oraz rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 28 listopada 2022 r. w sprawie znakowania i barwienia wyrobów energetycznych (Dz. U. z 2022 r. poz. 2633).
3. Przedmiot zamówienia będzie dostarczany na koszt i ryzyko Wykonawcy do miejsc dostaw, to jest do zbiorników na olej opałowy, zainstalowanych w kotłowniach Zamawiającego wskazanych w pkt 2. Dostawy będą realizowane w dni robocze w godzinach od 8:00 do 15:00.
4. Dostawy będą odbywać się sukcesywnie tj. w miarę potrzeb Zamawiającego, na podstawie zamówień częściowych określających ilość, termin oraz miejsce dostawy. Jednorazowo zamawiana ilość oleju opalowego wynosić będzie min. 8 m3.
5. Wykonawca będzie zobowiązany do dostaw oleju opałowego w terminie dwóch dni roboczych od dnia otrzymania przez Wykonawcę zamówienia częściowego.
6. Łączna, maksymalna ilość dostaw oleju opałowego wynosi 118 m3.
7. Zamawiający zastrzega sobie prawo do ograniczenia zakresu zamówienia o maksymalnie 50%, zarówno w ujęciu ilościowym, jak i wartościowym, w przypadku zaistnienia okoliczności ekonomicznych, zmiany bieżących potrzeb, warunków atmosferycznych lub innych przyczyn niezależnych od Zamawiającego. Wykonawcy nie przysługuje z tego tytułu prawo do odszkodowania.
8. Integralną część opisu przedmiotu zamówienia stanowią projektowane postanowienia umowy (wzór), który stanowi załącznik do niniejszej SWZ oraz formularz ofertowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

09135100-5 - Olej opałowy

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

422212,26 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

452397,03 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

422212,26 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

EUROSPED PALIWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

240615721

7.3.4)Miejscowość

BYTOM

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

422212,26 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

12 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09135100-5Olej opałowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
261 938 zł
Próbka: 80 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 988 zł465 281 zł
Rozstęp międzykwartylowy
298 293 zł
Źródło próbki
CPV 09135100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 988 zł
Mediana
261 938 zł
Górny kwartyl
465 281 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Oława prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Oława.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 422 212 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09135100-5 (Olej opałowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EUROSPED PALIWA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (BYTOM). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.