Adaptacja pomieszczeń w celu utworzenia Gminnego Żłobka w Nowogródku Pomorskim
Zamawiający Gmina Nowogródek Pomorski (Nowogródek Pomorski, Zachodniopomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Adaptacja pomieszczeń w celu utworzenia Gminnego Żłobka w Nowogródku Pomorskim”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 640 430 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=3411, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,8 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Nowogródek Pomorski |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 210966958 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | A. Mickiewicza 15 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Nowogródek Pomorski |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 74-304 |
| 1.4.4.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL427 - Szczecinecko-pyrzycki |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@nowogrodekpomorski.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.nowogrodekpomorski.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-01094fef-b989-4d38-9b7f-fe62abd9c028 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00108907 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-02-12 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00365648 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Zadanie współfinansowane ze środków KPO na realizację zadania w ramach Programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat Aktywny Maluch 2022-2029. Umowa nr 775/WZPS-4/AM/TWO/P/2024 z dnia 13.12.2024 r. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Adaptacja pomieszczeń w celu utworzenia Gminnego Żłobka w Nowogródku Pomorskim |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest właściwe i zgodne z zasadami sztuki budowlanej kompleksowego wykonania inwestycji pod nazwą ”Adaptacja pomieszczeń w celu utworzenia Gminnego Żłobka w Nowogródku Pomorskim” – w celu utworzenia 15 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do 3 lat, zlokalizowanego przy ul. Szkolnej 4 w Nowogródku Pomorskim. Zakres prac obejmuje wykonanie robót budowlanych, wynikających z dokumentacji projektowej. Lokal musi spełniać wymagania lokalowe i sanitarne określone w ustawie z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do 3 lat (Dz. U. z 2024 r. poz. 338 z poźn, zm.) oraz rozporządzeniu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w sprawie wymagań lokalowych i sanitarnych, jakie musi spełniać lokal, w którym ma być prowadzony żłóbek lub klub dziecięcy. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45210000-2 - Roboty budowlane w zakresie budynków |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45410000-4 - Tynkowanie 45421100-5 - Instalowanie drzwi i okien, i podobnych elementów 45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian 45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie 45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach 45311200-2 - Roboty w zakresie instalacji elektrycznych 45312200-9 - Instalowanie przeciwwłamaniowych systemów alarmowych 45314320-0 - Instalowanie okablowania komputerowego |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-09-18 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-12-19 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | PW Krzysztof Krupski |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5971481536 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Sumiak |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 74-304 |
| 4.3.6.) | Województwo | zachodniopomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1319900,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00436458/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-19 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 1332065,40 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.