Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
118 080 zł
Umowa zawarta
5 lutego 2026
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
18 ofertceny: 118 080 zł – 162 360 złodrzucone: 2
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Termin dostawy40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawy kruszywa kamiennego dolomitowego dla potrzeb Gminy Maciejowice w 2026 r.

Zamawiający Gmina Maciejowice (Maciejowice, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawy kruszywa kamiennego dolomitowego dla potrzeb Gminy Maciejowice w 2026 r”, wybierając ofertę wykonawcy TRANSMAX S.C. Ż. Mosioł P. Bębenek. Wartość umowy: 118 080 zł. Złożono 18 ofert.

Zamawiający: Gmina MaciejowiceMaciejowice, Mazowieckieopublikowano 6 lutego 2026
Wartość umowy
118 080 zł
Liczba ofert
18 ofert
Konkurencyjność
~4,2 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    16 stycznia 2026

    Termin ofert: 27 stycznia 2026 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    06 lutego 2026

    18 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy TRANSMAX S.C. Ż. Mosioł P. Bębenek (Wierzbica), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 118 080,00 zł (umowę zawarto 5 lutego 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 18 ofert; ceny wahały się od 118 080,00 zł do 162 360,00 zł. Odrzucono 2 oferty.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Maciejowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582291

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Sportowa 8

1.5.2.)Miejscowość

Maciejowice

1.5.3.)Kod pocztowy

08-480

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL925 - Siedlecki

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@maciejowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.maciejowice.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://maciejowice.ezamawiajacy.pl/servlet/HomeServlet

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawy kruszywa kamiennego dolomitowego dla potrzeb Gminy Maciejowice w 2026 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1366069d-ce73-434f-8a22-99789266daf6

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00100107

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00028709/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.1 Dostawy kruszywa kamiennego dolomitowego dla potrzeb Gminy Maciejowice w 2026 r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00042589

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

RI.271.1.2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

160160,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawy kruszywa kamiennego dolomitowego koloru szarego o frakcji 0-31,5 mm w ilości 1500 ton do bieżących remontów dróg gminnych na terenie Gminy Maciejowice.
2. Kruszywo powinno posiadać deklarację zgodności z normą PN- EN 13242 lub PN-EN 13043:2004
lub równoważne. Kruszywo powinno spełniać obowiązujące normy i posiadać odpowiedni atest (deklarację zgodności z kopalni kruszyw), który należy dostarczyć na żądanie Zamawiającego. Kruszywo nie może zawierać elementów szkodliwych dla środowiska (np. azbest, popioły itp.) oraz niebezpiecznych dla użytkowników dróg (metal, drut, itp.).
3. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć z każdym ładunkiem - WZ (oryginał lub kopię z podpisem za zgodność z oryginałem z kopalni; na druku musi być podany tonaż, data i nr rej. samochodu oraz odbiorca; w przypadku oryginału WZ z kopalni, zostaną zwrócone po zakończeniu dostawy) oraz uzyskać podpis z datą dostawy. Brak w/w dokumentu WZ skutkuje brakiem zapłaty za dostawę.
4. Zamawiający zastrzega sobie prawo zbadania dostarczonego kruszywa pod kątem zgodności z dostarczoną deklaracją zgodności i obowiązującymi normami na kruszywo na koszt Wykonawcy. W przypadku stwierdzenia złej jakości kruszywa, Wykonawca ma obowiązek wymiany kruszywa na nowe, wolne od wad, na swój koszt.
5. Zamawiający przewiduje prawo opcji w przedmiotowym postępowaniu :
a. Prawem opcji objęte jest 500 ton kruszywa kamiennego dolomitowego.
b. Prawo opcji oznacza, iż Zamawiający na pewno zakupi 1500 ton kruszywa kamiennego dolomitowego a pozostałą ilość 500 ton kruszywa dolomitowego w zależności od wysokości środków finansowych i potrzeb Zamawiającego. Zamawiający ma prawo skorzystać z prawa opcji - w terminie trwania umowy.
c. Skorzystanie z prawa opcji w określonym zakresie, nastąpi na podstawie podpisanego przez Zamawiającego i Wykonawcę oświadczenia woli.
d. Wykonawcy zobowiązani są do realizacji zamówienia przewidzianego prawem opcji wg warunków opisanych w SWZ i umowie.
e. Zamawiający ma prawo wielokrotnie korzystać z prawa opcji po zrealizowaniu zakresu podstawowego - jednak do wyczerpania maksymalnego zakresu prawa opcji.
f. Uruchomienie opcji nie będzie wymagało zmiany umowy.
g. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji Wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu.
6. Cena kruszywa za tonę, podana w ofercie przez Wykonawcę będzie stała i niezmienna przez cały okres trwania umowy.
7. Dostawa kruszywa realizowana będzie partiami w zależności od potrzeb Zamawiającego, na każde telefoniczne lub pisemne polecenie Zamawiającego, na wskazane przez Zamawiającego miejsce i w ilości wskazanej przez Zamawiającego. Wykonawca musi dostarczać kruszywo w dni robocze oraz w wyjątkowych sytuacjach w soboty. Kruszywo musi być dowożone w godzinach od 7:00 do 14:00 w ilości podanej w zamówieniu.
8. Wykonawca zobowiązuje się do wykonania dostawy zgodnie ze złożoną ofertą oraz z ustaleniami zawartymi w SWZ i umowie. Przez dostawę kruszywa należy rozumieć załadunek, transport i rozładunek kruszywa w miejscu wskazanym przez Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

14212200-2 - Kruszywo

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

18

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

17

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

2

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

118080,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

162360,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

118080,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

TRANSMAX S.C. Ż. Mosioł P. Bębenek

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9482607052

7.3.3)Ulica

Górna 47

7.3.4)Miejscowość

Wierzbica

7.3.5)Kod pocztowy

26-680

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-05

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

118080,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

14212200-2Kruszywo
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
243 528 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
174 150 zł455 301 zł
Rozstęp międzykwartylowy
281 151 zł
Źródło próbki
CPV 14212200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
174 150 zł
Mediana
243 528 zł
Górny kwartyl
455 301 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Maciejowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Maciejowice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 118 080 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 14212200-2 (Kruszywo). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: TRANSMAX S.C. Ż. Mosioł P. Bębenek (Wierzbica). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 18 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.