Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
246 000 zł
Umowa zawarta
28 listopada 2025
Okres realizacji
9 miesiące
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 246 000 zł – 298 890 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Opracowanie dokumentacji projektowej budowy drogi gminnej nr 105536 L - ul. Olimpijczyków w m. Krępiec, gm. Mełgiew

Zamawiający Gmina Mełgiew (Mełgiew, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Opracowanie dokumentacji projektowej budowy drogi gminnej nr 105536 L - ul. Olimpijczyków…”, wybierając ofertę wykonawcy MANEVO Marek Łukowski. Wartość umowy: 246 000 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina MełgiewMełgiew, Lubelskie (powiat Świdnicki →)opublikowano 6 lutego 2026
Wartość umowy
246 000 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,5 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 października 2025

    Termin ofert: 23 października 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    06 lutego 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MANEVO Marek Łukowski (Ziółków 88), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 246 000,00 zł (umowę zawarto 28 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 246 000,00 zł do 298 890,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 9 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA MEŁGIEW

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431019589

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Partyzancka 2

1.5.2.)Miejscowość

Mełgiew

1.5.3.)Kod pocztowy

21-007

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.7.)Numer telefonu

(81)4605700

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@melgiew.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://melgiew.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c2b2142f-bafa-4d4f-9ba3-f08c2a978b46

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Opracowanie dokumentacji projektowej budowy drogi gminnej nr 105536 L - ul. Olimpijczyków w m. Krępiec, gm. Mełgiew

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c2b2142f-bafa-4d4f-9ba3-f08c2a978b46

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00098992

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00007208/07/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Opracowanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej zadania pn. " Rozudowa drogi gminnej nr 105536L w miejscowości Krępiec - ul. Olimpijczyków- etap I"

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00475256

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.21.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

186991,87 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest usługa polegająca na opracowaniu dokumentacji projektowej obejmującej zakres wskazany w pkt 4.3 SWZ) niezbędnej do wykonania budowy drogi gminnej nr 105536 L - ul. Olimpijczyków w m. Krępiec, gm. Mełgiew wraz z likwidacją ewentualnych kolizji.
4.2. Planowana inwestycja zlokalizowana jest w województwie lubelskim, w powiecie świdnickim, w gminie Mełgiew, w miejscowości Krępiec na odcinku ok. 997 m od granicy z gminą Miejską Świdnik do granicy pomiędzy działkami nr ew. 228 i 1406 obręb: 0007- Krępiec.
4.3. Ponadto przedmiotem zamówienia jest opracowanie projektu budowlanego dla zadania pn. „Budowa drogi gminnej nr 105536 L - ul. Olimpijczyków w m. Krępiec, gm. Mełgiew na odcinku ok 997 m” wraz z uzyskaniem zgody na realizację inwestycji drogowej w oparciu o ustawę o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych oraz pełnieniu nadzoru autorskiego. Zakres zamówienia w szczególności obejmuje:
 opracowanie wstępnej koncepcji projektowej (koncepcja projektowa powinna składać się z części opisowej i rysunkowej),
 uzyskanie pozwoleń wodnoprawnych (o ile zajdzie taka potrzeba),
 wykonanie raportu oddziaływania na środowisko (o ile zajdzie taka potrzeba),
 uzyskanie decyzji środowiskowej (o ile zajdzie taka potrzeba),
 uzyskanie innych niezbędnych decyzji i uzgodnień niezbędnych do rozpoczęcia robót objętych projektowaniem,
 wykonanie projektu budowlanego spełniającego wymogi wskazane w przepisach ustawy Prawo budowlane w zakresie niezbędnym do wykonania robót,
 przygotowanie wszystkich dokumentów niezbędnych do uzyskania w imieniu zamawiającego decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej lub decyzji w sprawie pozwolenia na budowę lub zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych (jeśli będzie to wystarczające do wykonania robót),
 uzyskanie w imieniu zamawiającego decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej lub decyzji w sprawie pozwolenia na budowę lub zgłoszenie zamiaru wykonania robót budowlanych (jeśli będzie to wystarczające do wykonania robót),
 wykonanie projektu wykonawczego spełniającego wymogi wskazane w przepisach wykonawczych do art. 103 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych,
 wykonanie przedmiarów robót spełniających wymogi wskazane w przepisach wykonawczych do art. 103 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych,
 wykonanie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych spełniających wymogi wskazane w przepisach wykonawczych do art. 103 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych,
 wykonanie kosztorysu inwestorskiego spełniającego wymagania wskazane w przepisach wykonawczych do art. 34 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych,
 wykonanie i uzyskanie zatwierdzenia projektu stałej i czasowej organizacji ruchu,
 pełnienie nadzoru autorskiego.
4.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia – dalej „SOPZ” określa Załącznik Nr 1 do SWZ oraz Projekt umowy stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71300000-1 - Usługi inżynieryjne

71420000-8 - Architektoniczne usługi zagospodarowania terenu

71500000-3 - Usługi związane z budownictwem

71700000-5 - Usługi nadzoru i kontroli

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

246000,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

298890,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

246000,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MANEVO Marek Łukowski

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 432738458

7.3.4)Miejscowość

Ziółków 88

7.3.5)Kod pocztowy

21-077

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-28

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

246000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

9 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71200000-0Usługi architektoniczne i podobne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
245 138 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
166 250 zł587 604 zł
Rozstęp międzykwartylowy
421 354 zł
Źródło próbki
CPV 71200000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
166 250 zł
Mediana
245 138 zł
Górny kwartyl
587 604 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Mełgiew prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Mełgiew.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 246 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71200000-0 (Usługi architektoniczne i podobne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MANEVO Marek Łukowski (Ziółków 88). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.