Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
1 941 818 zł
Umowa zawarta
6 lutego 2026
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
15 ofertceny: 1 941 818 zł – 3 342 243 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa drogi gminnej ul. Wilsona w km 0+000 – 0+561 i ul. Warszawskiej w Kobyłce w km 0+000 – 0+043 wraz z infrastrukturą techniczną”

Zamawiający Gmina Wołomin (Wołomin, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa drogi gminnej ul. Wilsona w km 0+000 – 0+561 i ul. Warszawskiej w Kobyłce w km…”, wybierając ofertę wykonawcy Szpańscy Jerzy, Jacek, Dawid „ Czystość” Spółka Jawna. Wartość umowy: 1 941 818 zł. Złożono 15 ofert.

Zamawiający: Gmina WołominWołomin, Mazowieckie (powiat Wołomiński →)opublikowano 6 lutego 2026
Wartość umowy
1 941 818 zł
Liczba ofert
15 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Szpańscy Jerzy, Jacek, Dawid „ Czystość” Spółka Jawna (Wołomin), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 1 941 818,10 zł (umowę zawarto 6 lutego 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 15 ofert; ceny wahały się od 1 941 818,10 zł do 3 342 243,33 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wołomin

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 013269640

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Ogrodowa 4

1.5.2.)Miejscowość

Wołomin

1.5.3.)Kod pocztowy

05-200

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL912 - Warszawski wschodni

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@wolomin.org.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.wolomin.org

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/pn/wolomin

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa drogi gminnej ul. Wilsona w km 0+000 – 0+561 i ul. Warszawskiej w Kobyłce w km 0+000 – 0+043 wraz z infrastrukturą techniczną”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-1c37a9d9-260e-44da-94ce-5c2232f6119f

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00098932

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-06

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

„Rozwój sieci tras rowerowych Warszawy – etap III” jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Priorytetu: III: „Fundusze Europejskie na rozwój mobilności miejskiej na Mazowszu” Działania: 3.2: „Mobilność miejska w ZIT” programu Fundusze Europejskie dla Mazowsza 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00563402

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.46.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na: budowie drogi dla rowerów, budowie chodnika, budowie zjazdów, wykonaniu nowej nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego oraz w imieniu Zamawiającego przygotuje zawiadomienie i zawiadomi właściwy organ nadzoru budowlanego o zakończeniu budowy i przystąpieniu do użytkowania obiektu budowlanego bez sprzeciwu tego organu, a jeżeli okaże się to konieczne, przygotuje i wystąpi z wnioskiem i uzyska prawomocną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie, w ramach zadania pn. „Rozbudowa drogi gminnej ul. Wilsona w km 0+000 – 0+561 i ul. Warszawskiej w Kobyłce w km 0+000 – 0+043 wraz z infrastrukturą techniczną”. zgodnie z dokumentacją

4.5.3.)Główny kod CPV

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233330-1 - Fundamentowanie ulic

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

77211600-8 - Sadzenie drzew

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

15

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

15

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

1941818,10 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3342243,33 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

1941818,10 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Szpańscy Jerzy, Jacek, Dawid „ Czystość” Spółka Jawna

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

1250002288

7.3.4)Miejscowość

Wołomin

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

obsługa geodezyjna, zieleń, roboty przygotowawcze, roboty ziemne i wykończeniowe , podbudowy , roboty branży teletechnicznej

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-02-06

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

1941818,10 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233222-1Roboty budowlane w zakresie układan…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
484 925 zł
Próbka: 33 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
287 876 zł867 877 zł
Rozstęp międzykwartylowy
580 001 zł
Źródło próbki
CPV 45233222· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
287 876 zł
Mediana
484 925 zł
Górny kwartyl
867 877 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wołomin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wołomin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 1 941 818 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233222-1 (Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Szpańscy Jerzy, Jacek, Dawid „ Czystość” Spółka Jawna (Wołomin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 15 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.