Wynik częściowy: umowy w 2 z 3 części, 1 unieważniono3 części
Łączna wartość umów
333 196 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Unieważniona
    Część 1sterylne wyroby okulistyczne
    Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy
    1 oferta
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    17 015 zł
    1 oferta
  3. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    316 181 zł
    1 oferta
Oferty w postępowaniu
3 oferty(łącznie na 3 części)
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa sterylnych wyrobów okulistycznych

Zamawiający Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie (Lublin, Lubelskie) rozstrzygnął częściowo postępowanie „Dostawa sterylnych wyrobów okulistycznych”: w części wybrano wykonawców, część zakończono bez wyboru lub unieważniono. Łączna wartość umów: 333 196 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 w LublinieLublin, Lubelskieopublikowano 5 lutego 2026
Łączna wartość umów
333 196 zł
Liczba ofert
3 ofertyłącznie, 3 części
Konkurencyjność
~3,5 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaZamówienie podzielono na 3 części: w 2 wybrano wykonawcę, 1 unieważniono (podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy).

  • 2

    WykonawcyWybrano wykonawców: Optotech Sp. z.o.o Sp. k., ul. Wimmera 67E, 32-005 (część 2); Inov8 I. Żebrowska sp. z o.o., ul. Mińska 48 lok 1U, 03-808 (część 3).

  • 3

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 333 196,20 zł.

  • 4

    OfertyŁącznie złożono 3 ofert na wszystkie części postępowania.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 431029234

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Staszica 16

1.5.2.)Miejscowość

Lublin

1.5.3.)Kod pocztowy

20-081

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.7.)Numer telefonu

815344610

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

mzubala@usk1.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://spsk1.ezamawiajacy.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://spsk1.ezamawiajacy.pl/pn/USK1/demand/255466/notice/public/details

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Zdrowie

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa sterylnych wyrobów okulistycznych

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5a44723b-7b5d-4ccb-832e-30e06587a32d

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00096825

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-02-05

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

EO/LA-M-2732/86/25

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

308515 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 1
sterylne wyroby okulistyczne

4.5.3.)Główny kod CPV

33100000-1 - Urządzenia medyczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

33100000-1 - Urządzenia medyczne

4.5.5.)Wartość części

7776 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 2
sterylne wyroby okulistyczne

4.5.3.)Główny kod CPV

33100000-1 - Urządzenia medyczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

33100000-1 - Urządzenia medyczne

4.5.5.)Wartość części

80730 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zadanie 3
sterylne wyroby okulistyczne

4.5.3.)Główny kod CPV

33100000-1 - Urządzenia medyczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

33100000-1 - Urządzenia medyczne

4.5.5.)Wartość części

316180,8 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

24300 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

24300 PLN

Sekcja 8

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 9

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

17015,40 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

17015,40 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

17015,40 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 10

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Optotech Sp. z.o.o Sp. k., ul. Wimmera 67E, 32-005

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6832098254

7.3.4)Miejscowość

Niepołomice

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 11

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

17015,40 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Sekcja 12

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 13

OFERTY (dla części 3)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

316180,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

316180,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

316180,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 14

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Inov8 I. Żebrowska sp. z o.o., ul. Mińska 48 lok 1U, 03-808

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9512329908

7.3.4)Miejscowość

Warszawa

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 15

UMOWA (dla części 3)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

316180,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

24 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

33100000-1Urządzenia medyczne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
942 958 zł
Próbka: 218 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
278 858 zł2 315 244 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 036 386 zł
Źródło próbki
CPV 33100000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
278 858 zł
Mediana
942 958 zł
Górny kwartyl
2 315 244 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 w Lublinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lublin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 333 196 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 33100000-1 (Urządzenia medyczne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Optotech Sp. z.o.o Sp. k., ul. Wimmera 67E, 32-005 (Niepołomice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.