"Zakup usługi i wdrożenie rozszerzenia mocy obliczeniowej w chmurze wraz z funkcjonalnością zdalnych egzaminów"
Zamawiający Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu (Poznań, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Zakup usługi i wdrożenie rozszerzenia mocy obliczeniowej w chmurze wraz z…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=262, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,3 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
30 października 2025
Termin ofert: 7 listopada 2025 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
26 listopada 2025
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
02 lutego 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Uniwersytet Artystyczny im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 000275808 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Al. Marcinkowskiego 29 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Poznań |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 60-967 |
| 1.4.4.) | Województwo | wielkopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL415 - Miasto Poznań |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | joanna.pakulska@uap.edu.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://uap.edu.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-a8eef2a8-a712-48e1-8193-22d6fb5ab290 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00088914 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-02-02 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00505633 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | “UAP – Uczelnia coraz bardziej dostępna”, realizowanego w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021 – 2027, na podstawie umowy o dofinansowanie nr FERS.03.0IP.08-0125/24-00 z dnia 19.12.2024 r. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | "Zakup usługi i wdrożenie rozszerzenia mocy obliczeniowej w chmurze |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług informatycznych obejmujących | a) rozszerzenie i utrzymanie usługi mocy obliczeniowej w chmurze (wirtualnych laboratoriów), b) dostarczenie i utrzymanie systemu do zdalnych egzaminów, c) integrację z istniejącą infrastrukturą Uczelni (Active Directory, Remote Desktop Gateway, SSO), d) zapewnienie szkoleń dla administratorów i użytkowników, zapewnienie dokumentacji oraz wsparcia powdrożeniowego, e) przygotowanie dokumentacji technicznej i użytkowej w języku polskim, f) zapewnienie usługi wdrożeniowej dot. instalacji i konfiguracji, g) wsparcie techniczne przez okres minimum 24 miesięcy. Rozwiązanie musi w pełni integrować się z dotychczasową infrastrukturą i być zgodne z polityką bezpieczeństwa Zamawiającego, w tym z wymogami RODO i ustawy o dostępności cyfrowej. 2. Zakres oraz warunki realizacji usługi opisane zostały w załączniku nr 6 do SWZ Opisie Przedmiotu Zamówienia oraz w załączniku nr 5 do SWZ – Wzorze umowy. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 72317000-0 - Usługi przechowywania danych |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania 71356300-1 - Usługi wsparcia technicznego |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-11-18 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 40 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | CloudTeam Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 525-238-82-65 |
| 4.3.3.) | Ulica | Plac Konesera 9 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Warszawa |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 03-736 |
| 4.3.6.) | Województwo | mazowieckie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 723000,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00557545/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-23 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 723000,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →