Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
367 292 zł
Umowa zawarta
31 grudnia 2025
Okres realizacji
1 miesiące
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Świadczenie usług w zakresie odbioru odpadów komunalnych na terenie Gminy Jawor”

Zamawiający Gmina Jawor (Jawor, Dolnośląskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług w zakresie odbioru odpadów komunalnych na terenie Gminy Jawor”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe "COM-D" Sp. z o.o. Wartość umowy: 367 292 zł.

Zamawiający: Gmina JaworJawor, Dolnośląskie (powiat Jaworski →)opublikowano 30 stycznia 2026
Wartość umowy
367 292 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    30 stycznia 2026

    1 wykonawca
  2. Wykonanie umowy

    13 sierpnia 2026

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe "COM-D" Sp. z o.o. (Jawor).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 367 291,91 zł (umowę zawarto 31 grudnia 2025 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: 1 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Jawor

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 390647392

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Jawor

1.5.3.)Kod pocztowy

59-400

1.5.4.)Województwo

dolnośląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

agnieszka.djoric@jawor.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.jawor.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Świadczenie usług w zakresie odbioru odpadów komunalnych na terenie Gminy Jawor”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-be152979-1ee8-460f-80b2-ad1b22f1ce20

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00085660

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zamawiający zastosował tryb udzielenia z wolnej ręki na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy pzp, z uwagi na zaistnienie pilnej potrzeby udzielenia zamówienia, której Zamawiający nie mógł przewidzieć, a z uwagi na jej charakter nie było możliwe zachowanie terminów przewidzianych dla innych trybów udzielania zamówień. Pilna potrzeba udzielenia zamówienia wynikała z konieczności zapewnienia ciągłości realizacji usługi o charakterze publicznym i ciągłym. Zamawiający prowadził postępowanie podstawowe zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy pzp, z należytą starannością i bez zbędnej zwłoki, a zaistniałe przeszkody nie zostały spowodowane działaniem ani zaniechaniem Zamawiającego.

3.1.2.)Identyfikator wcześniejszego postępowania

ZP.271.12.2024

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.21.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

340085,10 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi pn. „Świadczenie usług w zakresie odbioru odpadów komunalnych na terenie Gminy Jawor”. Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje m. in

a) Odbiór odpadów komunalnych pochodzących od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych zlokalizowanych na terenie miasta Jawora, oraz nieruchomości w części zamieszkałych a w części niezamieszkałych, na których powstają odpady komunalne (dalej zwanych nieruchomościami mieszanymi), b) Wyposażenie nieruchomości zamieszkałych w zabudowie wielorodzinnej i jednorodzinnej oraz nieruchomości niezamieszkałych w pojemniki na odpady komunalne pozostałe po segregacji (odpady zmieszane) i odpady zbierane w sposób selektywny: papier, tworzywa sztuczne i metale, szkło oraz odpady ulegające biodegradacji, c) Przekazywanie sprawozdania, raportu i protokołu z realizacji zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

90000000-7 - Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe "COM-D" Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6950001773

7.3.3)Ulica

Poniatowskiego 25

7.3.4)Miejscowość

Jawor

7.3.5)Kod pocztowy

59-400

7.3.6.)Województwo

dolnośląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

367291,91 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

1 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90000000-7Usługi odbioru ścieków, usuwania od…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 062 796 zł
Próbka: 37 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
490 667 zł3 114 832 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 624 165 zł
Źródło próbki
CPV 90000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
490 667 zł
Mediana
1 062 796 zł
Górny kwartyl
3 114 832 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Jawor prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Jawor.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 367 292 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90000000-7 (Usługi odbioru ścieków. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne i Handlowe "COM-D" Sp. z o.o. (Jawor). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.