Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

„Świadczenie usług schronienia dla osób tego pozbawionych, w tym osób bezdomnych z terenu gminy Knurów w okresie 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r.”

Zamawiający Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (Knurów, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Świadczenie usług schronienia dla osób tego pozbawionych, w tym osób bezdomnych z terenu…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Miejski Ośrodek Pomocy SpołecznejKnurów, Śląskie (powiat Gliwicki →)opublikowano 30 stycznia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 265 000 zł
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

5 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 003447747

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Ks. A. Koziełka 2

1.4.2.)Miejscowość

Knurów

1.4.3.)Kod pocztowy

44-190

1.4.4.)Województwo

śląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.4.7.)Numer telefonu

32 335-50-00

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

mops@mopsknurow.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://knurow.bip.info.pl/index.php?idmp=488&r=o

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a39d678c-1df7-4b2a-aade-2464a41a0190

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00082654

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-01-30

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00592845

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

„Świadczenie usług schronienia dla osób tego pozbawionych, w tym osób bezdomnych z terenu gminy Knurów w okresie 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r.”

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie zamówienia pn. „Świadczenie usług schronienia dla osób tego pozbawionych, w tym osób bezdomnych z terenu gminy Knurów w okresie 01.01.2025 r. do 31.12.2025 r. w ramach zadania „Schronienie dla osób tego pozbawionych, w tym osób bezdomnych”.
2. Usługi polegają na zapewnieniu schronienia w schronisku dla osób bezdomnych, schronisku dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi, noclegowni, spełniających wymogi Rozporządzenia Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 27 kwietnia 2018 r. w sprawie minimalnych standardów noclegowni, schronisk dla osób bezdomnych, schronisk dla osób bezdomnych z usługami opiekuńczymi i ogrzewalni, wraz z zapewnieniem posiłku dla osób bezdomnych ostatnio zameldowanych na pobyt stały na terenie Gminy Knurów (określanych dalej osobami bezdomnymi z terenu Gminy Knurów).
3. Zamówienie obejmuje 4 części, w tym:
1) część I – Schronienie w schronisku dla bezdomnych mężczyzn – obejmuje udostępnienie średnio w całym okresie obowiązywania umowy 20 miejsc (tj. 7300 osobodni) w schronisku dla osób bezdomnych wraz z zapewnieniem jednego gorącego posiłku w ciągu doby dla pełnoletnich bezdomnych mężczyzn z terenu Gminy Knurów. Zakres tej części obejmuje m. in.:
a) zapewnienie całodobowego schronienia dla wszystkich osób skierowanych, w tym zapewnienie miejsca do spania,
b) zapewnienie jednego gorącego posiłku dziennie (minimum 500 ml zupy oraz minimum 200 g pieczywa),
c) umożliwienie skorzystania z prysznica, wymiany odzieży, prania i suszenia odzieży,
d) zapewnienia ogólnodostępnych środków higieny osobistej i czystości tj. mydła, papieru toaletowego a ponadto osobom nieposiadającym żadnego dochodu, lub wskazanym przez MOPS w Knurowie, jako nieposiadające wystarczającego dochodu, podstawowych środków higieny osobistej i czystości w ilości umożliwiającej utrzymywanie czystości, takich jak: proszek do prania, szampon, jednorazowe maszynki do golenia,
e) w razie potrzeby zapewnienie dezynfekcji i dezynsekcji odzieży lub jej wymiana,
f) umożliwienie kontaktu z pracownikiem socjalnym w miejscu pobytu osoby bezdomnej,
g) umożliwienie dostępu do programów i działań nakierowanych na aktywizację społeczną i zawodową oraz na zwiększenie motywacji do zmiany swojej sytuacji,
h) zapewnienie pomocy w korzystaniu ze świadczeń zdrowotnych,
i) egzekwowanie przestrzegania regulaminu, a w szczególności zakazu spożywania alkoholu i substancji psychoaktywnych oraz zgłaszanie takich incydentów do Zamawiającego,
j) współpracę z MOPS Knurów w zakresie realizowanego zadania,
k) zapewnienie niezbędnych środków dezynfekcyjnych,
l) zapewnienia miejsca przejściowego schronienia, w którym osoby mogą odbyć dobrowolną/zalecaną kwarantannę lub niezbędną izolację na czas leczenia niewymagającego hospitalizacji.
4. Wykonawca zobowiązuje się przyjmować do placówki osoby skierowane przez Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Knurowie lub inną upoważnioną osobę. Wzór skierowania stanowi załącznik nr 3 do wzoru umowy.
5. Przedmiot zamówienia i zakres świadczenia usług został szczegółowo określony we wzorze umowy oraz w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiących załączniki do SWZ. Wykonawca obowiązany jest zapoznać się z SWZ i jej załącznikami i zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach w nich opisanych.

3.9.)Główny kod CPV

85311000-2 - Usługi opieki społecznej obejmujące miejsca noclegowe

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-19

4.2.)Okres realizacji zamówienia

od 2025-01-01 do 2025-12-31

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

FUNDACJA "ZACISZE GRAŻYNY"

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 360662699

4.3.3.)Ulica

ul. Leśna 4

4.3.4.)Miejscowość

Niewiesze

4.3.5.)Kod pocztowy

44-172

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

244800 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00015906/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-12-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Zwiększenie zapotrzebowania na schronienie dla pełnoletnich mężczyzn z terenu Gminy Knurów

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Za wykonanie usługi Zamawiający zapłaci wykonawcy cenę ustaloną na podstawie złożonej przez wykonawcę oferty w wysokości nie przekraczającej kwotę 244800

5.4.6.)Wartość zmiany

55000

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

233844 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

85311000-2Usługi opieki społecznej obejmujące…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
265 000 zł
Próbka: 25 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
162 000 zł648 953 zł
Rozstęp międzykwartylowy
486 953 zł
Źródło próbki
CPV 85311000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
162 000 zł
Mediana
265 000 zł
Górny kwartyl
648 953 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Knurów.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 85311000-2 (Usługi opieki społecznej obejmujące miejsca noclegowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.