Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
35 982 zł
Umowa zawarta
29 grudnia 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
3 ofertyceny: 35 982 zł – 39 549 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Kryterium czas wymiany towaru na pełnowartościowy lub uzupełnienie braku40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

2026 Dostawa „Różnych artykułów spożywczych” do Przedszkola Miejskiego Nr 39 im. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej w Olsztynie

Zamawiający Przedszkole Miejskie nr 39 w Olsztynie (Olsztyn, Warmińsko-Mazurskie) rozstrzygnął postępowanie „2026 Dostawa „Różnych artykułów spożywczych” do Przedszkola Miejskiego Nr 39 im. Edyty…”, wybierając ofertę wykonawcy Aber Sp z o.o. Wartość umowy: 35 982 zł. Złożono 3 oferty.

Zamawiający: Przedszkole Miejskie nr 39 w OlsztynieOlsztyn, Warmińsko-Mazurskieopublikowano 29 stycznia 2026
Wartość umowy
35 982 zł
Liczba ofert
3 oferty
Konkurencyjność
~3,1 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    25 listopada 2025

    Termin ofert: 3 grudnia 2025 13:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    29 stycznia 2026

    3 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Aber Sp z o.o. (Olsztyn), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 35 982,48 zł (umowę zawarto 29 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 3 oferty; ceny wahały się od 35 982,48 zł do 39 548,50 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

PRZEDSZKOLE MIEJSKIE NR 39 W OLSZTYNIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 510015202

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Dworcowa 24A

1.5.2.)Miejscowość

Olsztyn

1.5.3.)Kod pocztowy

10-437

1.5.4.)Województwo

warmińsko-mazurskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL622 - Olsztyński

1.5.7.)Numer telefonu

895332206

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przedszkole@pm39.olsztyn.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pm39.olsztyn.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://zamowienia.olsztyn.eu/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

2026 Dostawa „Różnych artykułów spożywczych”
do Przedszkola Miejskiego Nr 39 im. Edyty Gruszczyk-Kolczyńskiej w Olsztynie

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-8894f4af-8f87-4dc4-a8e7-df020c1a5e98

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00082045

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-29

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00555594

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PM39.3301.2.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

54905,21 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Różne artykuły spożywcze

4.5.3.)Główny kod CPV

15800000-6 - Różne produkty spożywcze

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

35982,48 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

39548,50 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

35982,48 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Aber Sp z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7392935337

7.3.3)Ulica

Sprzętowa

7.3.4)Miejscowość

Olsztyn

7.3.5)Kod pocztowy

10-467

7.3.6.)Województwo

warmińsko-mazurskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

35982,48 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

15800000-6Różne produkty spożywcze
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
262 405 zł
Próbka: 125 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
144 916 zł444 486 zł
Rozstęp międzykwartylowy
299 570 zł
Źródło próbki
CPV 15800000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
144 916 zł
Mediana
262 405 zł
Górny kwartyl
444 486 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Przedszkole Miejskie nr 39 w Olsztynie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Olsztyn.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 35 982 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 15800000-6 (Różne produkty spożywcze). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Aber Sp z o.o. (Olsztyn). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.