Świadczenie usług opiekuńczych na rzecz podopiecznych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Witnicy, w miejscu ich zamieszkania, na terenie miasta i gminy Witnica
Zamawiający Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej (Witnica, Lubuskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Świadczenie usług opiekuńczych na rzecz podopiecznych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 280 190 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=183, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,3 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
26 listopada 2024
Termin ofert: 5 grudnia 2024 11:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
03 stycznia 2025
1 oferta1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
28 stycznia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 003133581 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Kostrzyńska 9 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Witnica |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 66-460 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubuskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL431 - Gorzowski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 95 7515183 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | t.taupa@mgops.witnica.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.mgops.witnica.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-8a17b63a-8e15-4963-a63d-c6664d53b0a0 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00077486 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-01-28 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie zastrzeżone na usługi społeczne (art. 361 oraz art. 94 ustawy) |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00617477 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Świadczenie usług opiekuńczych na rzecz podopiecznych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Witnicy, w miejscu ich zamieszkania, na terenie miasta i gminy Witnica |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiot zamówienia obejmuje świadczenie usług opiekuńczych w zakresie wykonywania czynności domowych i innych, |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 85312400-3 - Usługi opieki społecznej nieświadczone przez ośrodki pobytowe |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-12-30 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2025-01-01 do 2025-12-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Fundacja „SENIOR” |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5423338766 |
| 4.3.3.) | Ulica | Dziesięciny 54 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Białystok |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 15-806 |
| 4.3.6.) | Województwo | podlaskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 265050 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00007302/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zapewnienie ciągłości świadczenia usług opiekuńczych na rzecz podopiecznych Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Witnicy po dniu 31.12.2025 r., z uwagi na przedłużające się postępowanie o udzielenie przedmiotowego zamówienia, na okres 01.01-31.12.2026 r. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Termin realizacji umowy ulega przedłużeniu do dnia 31.01.2026 r. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Tak |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 239056,50 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Sekcja 6Informacje dodatkowe
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.
Brakuje wystarczającej liczby ogłoszeń z dokładnie tym samym kodem CPV, więc użyliśmy szerszego poziomu: kategoria CPV (5 cyfr).