Postępowanie zakończone — umowy we wszystkich 2 częściach2 części
Łączna wartość umów
668 898 zł
Rozstrzygnięcia części
  1. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    649 404 zł
    3 oferty
  2. Umowa zawarta
    Wartość umowy
    19 494 zł
    3 oferty
Oferty w postępowaniu
6 ofert(łącznie na 2 części)
Kryteria wyboru
Cena60%Częstotliwość zorganizowania mobilnej zbiórki odpadów wskazanych w rozdziale III ust. 12 S40%Koszt60%Termin płatności faktury40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Domanice w 2026 roku

Zamawiający Gmina Domanice (Domanice, Mazowieckie) rozstrzygnął postępowanie „Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Domanice w 2026 roku”, wybierając 2 wykonawców. Łączna wartość umów: 668 898 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Gmina DomaniceDomanice, Mazowieckieopublikowano 28 stycznia 2026
Łączna wartość umów
668 898 zł
Liczba ofert
6 ofertłącznie, 2 części
Konkurencyjność
~3,9 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    25 listopada 2025

    Termin ofert: 3 grudnia 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcówBieżące

    28 stycznia 2026

    3 oferty2 wykonawców

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcyWybrano wykonawców: EKOLIDER Jarosław Wyglądała Sp. z o.o. (część 1); EKOLIDER Jarosław Wyglądała Sp. z o.o (część 2).

  • 2

    UmowaŁączna wartość zawartych umów: 668 898,00 zł.

  • 3

    OfertyŁącznie złożono 6 ofert na wszystkie części postępowania.

  • 4

    Zamawiający udzielił zamówienia w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Domanice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 711582121

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

52

1.5.2.)Miejscowość

Domanice

1.5.3.)Kod pocztowy

08-113

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL925 - Siedlecki

1.5.7.)Numer telefonu

256312982

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

urzad@domanice.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.domanice.eu

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2e72b61f-e3cf-44cf-b88f-e5ef0f66a633

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Domanice w 2026 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-2e72b61f-e3cf-44cf-b88f-e5ef0f66a633

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00076925

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00035576/03/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Domanice w 2026 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00554611

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.36.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu Gminy Domanice z nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy.
2. Prognozowana ilość odpadów do odbioru i zagospodarowania wynosi 617,1 Mg – prognozowane ilości odpadów komunalnych z podziałem na poszczególne frakcje odpadów komunalnych zostały wskazane w Załączniku nr 1 do SWZ.
3. Usługę odbierania odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny i nieselektywny należy wykonać z podziałem na 6 frakcji (zgodnie z obowiązującym w czasie trwania umowy Regulaminem utrzymania czystości i porządku na obszarze Gminy Domanice):
1) papier - worek niebieski o pojemności minimalnej 60 l na cztery osoby;
2) tworzywa sztuczne, opakowania wielomateriałowe i metal – worek żółty o pojemności minimalnej 60 l na cztery osoby;
3) szkło – worek zielony o pojemności minimalnej 60 l na cztery osoby;
4) odpady ulegające biodegradacji (w tym odpady zielone) - worek brązowy o pojemności minimalnej 60 l na cztery osoby;
5) odpady komunalne niesegregowane (zmieszane) – worek czarny o pojemności minimalnej 60 l na cztery osoby;
6) popiół – worek szary o pojemności minimalnej 60 l na cztery osoby.
4. 12. Realizacja przedmiotu zamówienia obejmuje także zorganizowanie akcji odbioru następujących rodzajów odpadów:
1) mebli i innych odpadów wielkogabarytowych (np. meble, dywany, wózki dziecięce, materace, pierzyny, kołdry, stolarka okienna i drzwiowa, rowery, zabawki dużych rozmiarów itp.),
2) tekstyliów i odzieży,
3) zużytych opon o średnicy do 120 cm (bez opon z ciągników rolniczych),
4) chemikaliów (np. resztki farb, rozpuszczalników i lakierów oraz opakowań po nich, pozostałości po drobnych remontach wykonanych we własnym zakresie),
5) sprzętu elektrycznego i elektronicznego (RTV, AGD itp.),
6) zużytych akumulatorów, ogniw i wszelkiego rodzaju baterii,
7) przeterminowanych leków,
8) odpadów budowlanych i rozbiórkowych, w tym styropian,
9) odpadów niebezpiecznych,
10) materiałów izolacyjnych,
11) odpadów niekwalifikujących się do odpadów medycznych powstałych w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek,
- poprzez odbieranie wystawionych ww. odpadów od właścicieli nieruchomości tj. sprzed posesji w terminie ustalonym przez Zamawiającego z Wykonawcą – częstotliwość zorganizowania mobilnej zbiórki stanowi kryterium oceny ofert.

Szczegółowo opis przedmiotu zamówienia znajduje się w SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90511300-5 - Usługi zbierania śmieci

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów

4.5.5.)Wartość części

611444,05 PLN

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przez cały czas trwania umowy, Wykonawca zobowiązany jest bez względu na warunki atmosferyczne do odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych powstałych w

1) Urzędzie Gminy Domanice – adres: Domanice 52, 08-113 Domanice; 2) Wiejskim Domu Kultury w Olszycu Szlacheckim - adres: Olszyc Szlachecki 17C, 08-113 Domanice; 3) Wiejskim Domu Kultury w Przyworach Dużych – adres: Przywory Duże 76A, 08-113 Domanice; 4) Wiejskim Domu Kultury w Czachach – adres: Czachy 17, 08-113 Domanice; 5) Świetlicy wiejskiej w Domanicach, adres: Domanice 36, 08-113 Domanice; 6) Szkole Podstawowej w Olszycu Szlacheckim – adres: Olszyc Szlachecki 25, 08-113 Domanice; 7) Szkole Podstawowej w Domanicach – Kolonii – adres: Domanice – Kolonia 18, 08-113 Domanice, 8) Szkole Podstawowej w Domanicach – Kolonii (Oddziały Przedszkolne w Domanicach) – adres: Domanice 36A, 08-113 Domanice. 2. Wykonawca poda w ofercie cenę za odbiór i zagospodarowanie: 1) pojemnika o objętości 1100 litrów odpadów zmieszanych; 2) pojemnika o objętości 1100 litrów tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i metalu; 3) pojemnika o objętości 240 litrów szkła; 4) pojemnika o objętości 240 litrów odpadów zmieszanych; 5) pojemnika o objętości 240 litrów tworzyw sztucznych, opakowań wielomateriałowych i metalu. 3. Odbiór odpadów wskazanych powyżej powinien odbywać się zgodnie z harmonogramem przedstawionym przez Wykonawcę (przewidującym minimum jeden termin w miesiącu) - Zamawiający ma prawo w tym terminie przekazać Wykonawcy jeden lub więcej pojemników odpadów.

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90511300-5 - Usługi zbierania śmieci

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów

4.5.5.)Wartość części

18591,5 PLN

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

Część 1

Sekcja 6

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 7

OFERTY (dla części 1)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

649404,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

701935,20 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

649404,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 8

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
EKOLIDER Jarosław Wyglądała Sp. z o.o.

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: ECOGLOBE T. Wyglądała Sp.k.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

542860390

7.3.4)Miejscowość

Lucin

7.3.5)Kod pocztowy

08-400

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 9

UMOWA (dla części 1)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

649404,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Sekcja 10

ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 11

OFERTY (dla części 2)

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

3

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

3

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

19494,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

65307,06 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

19494,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 12

WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Tak

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)
EKOLIDER Jarosław Wyglądała Sp. z o.o

Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: ECOGLOBE T. Wyglądała Sp.k.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8262229908

7.3.4)Miejscowość

Lucin

7.3.5)Kod pocztowy

08-400

7.3.6.)Województwo

mazowieckie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.3.8.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 13

UMOWA (dla części 2)

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-29

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

19494,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 670 565 zł
Próbka: 155 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
497 500 zł4 606 799 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 109 299 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
497 500 zł
Mediana
1 670 565 zł
Górny kwartyl
4 606 799 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Domanice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Domanice.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 668 898 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: EKOLIDER Jarosław Wyglądała Sp. z o.o. (Lucin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 3 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.