Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Dostawa artykułów spożywczych dla Domu Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie z Oddziałem Ścinawka Dolna nr 17 w 2025 roku.

Zamawiający Dom Pomocy Społecznej (Nowa Ruda, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa artykułów spożywczych dla Domu Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie z Oddziałem…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Dom Pomocy SpołecznejNowa Ruda, Dolnośląskie (powiat Kłodzki →)opublikowano 28 stycznia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 308 850 zł
Konkurencyjność
~2,3 oferty
umiarkowana
Umiarkowana liczba firm w takich przetargach.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

6 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Dom Pomocy Społecznej

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000560408

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Parkowa 20

1.4.2.)Miejscowość

Nowa Ruda

1.4.3.)Kod pocztowy

57-402

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.4.7.)Numer telefonu

(74) 872 30 28, 872 30 41

1.4.8.)Numer faksu

(74) 872 30 66

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@dps.nowaruda.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://dpsnowaruda.bip-info.org/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-c285637c-f4c7-4fcb-ae9c-b24ef6491104

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00076328

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-01-28

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - wartości równej lub przekraczającej progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

Dz.U. S: 211/2024 nr publikacji 658274-2024

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie przetargu nieograniczonego na podstawie: art. 132 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Dostawa artykułów spożywczych dla Domu Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie z Oddziałem Ścinawka Dolna nr 17 w 2025 roku.

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa artykułów spożywczych dla Domu Pomocy Społecznej w Nowej Rudzie z Oddziałem Ścinawka Dolna nr 17 w 2025 roku, w zakresie części 7 ryby.

3.9.)Główny kod CPV

15000000-8 - Żywność, napoje, tytoń i produkty pokrewne

3.10.)Dodatkowy kod CPV

15200000-0 - Ryby przetworzone i konserwowane

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-01-08

4.2.)Okres realizacji zamówienia

12 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Zakład Przetwórstwa Mięsno-Rybnego KARI Wiesław Pluta

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6140001623

4.3.3.)Ulica

Piekarska 1

4.3.4.)Miejscowość

Marciszów

4.3.5.)Kod pocztowy

58-410

4.3.6.)Województwo

dolnośląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

39836,60 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

Dz.U. S: 26/2025 nr publ. 83135-2025

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-12-31

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Dopuszczalna jest zmiana umowy bez przeprowadzenia nowego postępowania o udzielenie zamówienia: jeżeli konieczność zmiany umowy, w tym w szczególności zmiany wysokości ceny, spowodowana jest okolicznościami, których zamawiający, działając z należytą starannością, nie mógł przewidzieć, o ile zmiana nie modyfikuje ogólnego charakteru umowy a wzrost ceny spowodowany każdą kolejną zmianą nie przekracza 50% wartości pierwotnej umowy.

W trakcie realizacji umowy zawarto Aneks nr 1 z dnia 23 czerwca 2025 r., na podstawie § 10 ust. 1 i 2 umowy w zw. z art. 455 ustawy Prawo zamówień publicznych.
Zmiana umowy była podyktowana okolicznościami niezależnymi od Zamawiającego i Wykonawcy, tj. znacznym wzrostem cen oraz ograniczoną dostępnością surowca na rynku (m.in. wprowadzeniem limitów połowowych i sankcji), których nie można było przewidzieć na etapie prowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Aneks obejmował: aktualizację ilości oraz wartości wybranych pozycji asortymentowych, wprowadzenie dodatkowej pozycji asortymentowej w formularzu cenowym, dostosowanie wartości netto i brutto zamówienia do aktualnych warunków rynkowych.

Zmiana nie wpłynęła na ogólny charakter umowy i miała na celu zapewnienie ciągłości dostaw artykułów spożywczych dla Domu Pomocy Społecznej.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

39780,93 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

15000000-8Żywność, napoje, tytoń i produkty p…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
308 850 zł
Próbka: 87 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
200 284 zł565 493 zł
Rozstęp międzykwartylowy
365 209 zł
Źródło próbki
CPV 15000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
200 284 zł
Mediana
308 850 zł
Górny kwartyl
565 493 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Dom Pomocy Społecznej prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Nowa Ruda.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 15000000-8 (Żywność. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.