Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
201 053 zł
Umowa zawarta
8 stycznia 2026
Okres realizacji
od 8 stycznia 2026 do 23 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 178 857 zł – 201 053 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano ofertę droższą o 12% od najtańszej złożonej — zdecydowały kryteria pozacenowe
Kryteria wyboru
Cena70%Odległość dowozu posiłków w km od miejsca przygotowania posiłków do siedziby szkoły30%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa cateringu – przygotowanie i dostawa wyżywienia dla Szkoły Podstawowej w Szynczycach w 2026 r.

Zamawiający Szkoła Podstawowa w Szynczycach (Szynczyce, Łódzkie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa cateringu – przygotowanie i dostawa wyżywienia dla Szkoły Podstawowej w…”, wybierając ofertę wykonawcy CANDY CATERING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 201 053 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Szkoła Podstawowa w SzynczycachSzynczyce, Łódzkie (powiat Piotrkowski →)opublikowano 28 stycznia 2026
Wartość umowy
201 053 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~3,1 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    19 grudnia 2025

    Termin ofert: 30 grudnia 2025 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    28 stycznia 2026

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy CANDY CATERING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Tuszyn), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 201 052,80 zł (umowę zawarto 8 stycznia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 178 856,80 zł do 201 052,80 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 8 stycznia 2026 r. do 23 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.)Nazwa zamawiającego

SZKOŁA PODSTAWOWA W SZYNCZYCACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 001140571

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

8

1.5.2.)Miejscowość

Szynczyce

1.5.3.)Kod pocztowy

97-318

1.5.4.)Województwo

łódzkie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL713 - Piotrkowski

1.5.7.)Numer telefonu

44 616 51 90

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

spszynczyce@edu.czarnocin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://spszynczyce.edupage.org/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-73a53527-abee-4b89-9beb-fbc31dae4977

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa cateringu – przygotowanie i dostawa wyżywienia dla Szkoły Podstawowej w Szynczycach w 2026 r.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-73a53527-abee-4b89-9beb-fbc31dae4977

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00074759

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-28

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00613954

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SP.SZ.271.1.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

176565,60 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi polegającej na realizacji zadania pn. „Usługa cateringu – przygotowanie i dostawa wyżywienia dla Szkoły Podstawowej w Szynczycach w 2026 r.”, z wyłączeniem dni wolnych od zajęć tj. sobót i niedziel, ferii zimowych w okresie 02.02.2026-15.02.2026r., wakacji w okresie 27.06.2026-31.08.2026r., dni dyrektorskich, dni ustawowo wolnych od pracy, przerw świątecznych, w okresie 02-06.01.2026r., 30.01.2026r., 02-07.04.2026r., 11-13.05.2026r., 04—05.06.2026r., 25-26.06.2026r. przerw w pracy szkoły w systemie stacjonarnym np. przejścia na naukę zdalną. Szacuje się, iż liczba dni, w których zapewnione zostaną posiłki, wyniesie 179.
2. Usługa dotyczy dzieci szkolnych w wieku od 5 do 15 lat.
3. Ilość dzieci objętych żywieniem na dzień – minimum 40, maksimum 90. Zapis o minimalnym wynagrodzeniu nie obowiązuje w przypadku wstrzymania pracy szkoły w trybie stacjonarnym z jakiejkolwiek przyczyny– za okres nie wykonywania świadczenia Wykonawca nie otrzyma wynagrodzenia.
4. Rodzaje posiłków - drugie danie wraz z surówką i napojem/sokiem – szacowana ilość porcji 14 320szt (80szt × 179dni), w okresie od stycznia – grudnia z wyłączeniem dni wolnych od zajęć
5. Wykonawca posiłki dostarczać będzie do placówki w godzinach: 11:00 – 11:30.
6. Posiłki wydawane będą w godzinach: 11:30 – 11:45.

4.5.3.)Główny kod CPV

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

178856,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

201052,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

201052,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

CANDY CATERING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP: 7282896613

7.3.3)Ulica

ul. Wschodnia 5

7.3.4)Miejscowość

Tuszyn

7.3.5)Kod pocztowy

95-080

7.3.6.)Województwo

łódzkie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

201052,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-08 do 2026-12-23

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Na podstawie art. 223 ust. 2 pkt 1 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.), Pełnomocnik Zamawiającego – Gmina Czarnocin poprawiła oczywistą omyłkę pisarską w formularzu oferty złożonej przez Wykonawcę – Candy Catering sp. z o.o. z siedzibą 95-080 Tuszyn, ul. Wschodnia 5.
W wyniku dokonanej poprawki, oferowana łączna cena brutto za realizację zamówienia nie uległa zmianie i wynosi 201 052,80 zł (słownie: dwieście jeden tysięcy pięćdziesiąt dwa złote 80/100).

Na podstawie art. 223 ust. 2 pkt 1 oraz pkt 2 ustawy z dnia 11 września 2019r. Prawo zamówień publicznych (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r., poz. 1320 z późn. zm.), Pełnomocnik Zamawiającego – Gmina Czarnocin poprawiła oczywistą omyłkę pisarską oraz oczywistą omyłkę rachunkową (z uwzględnieniem konsekwencji rachunkowych dokonanej poprawki) w formularzu oferty złożonej przez Wykonawcę – Firma Usługowo-handlowa Sławomir Lara z siedzibą 97-570 Przedbórz, ul. Trytwa 9.
W wyniku dokonanych poprawek, oferowana łączna cena brutto za realizację zamówienia uległa zmianie i wynosi 178 856,80 zł (słownie: sto siedemdziesiąt osiem tysięcy osiemset pięćdziesiąt sześć złotych 80/100)

Zgodnie z zamieszczonym ogłoszeniem o zamówieniu o numerze 2025/BZP 00613954/01, Zamawiający przy wyborze najkorzystniejszej oferty kierował się następującymi kryteriami oceny ofert:
1) Cena (C) – waga kryterium 70%;
2) Odległość dowozu posiłków w km od miejsca przygotowania posiłków do siedziby szkoły (O) – waga kryterium 30%

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

55321000-6Usługi przygotowywania posiłków
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
359 197 zł
Próbka: 90 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
198 642 zł661 561 zł
Rozstęp międzykwartylowy
462 920 zł
Źródło próbki
CPV 55321000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
198 642 zł
Mediana
359 197 zł
Górny kwartyl
661 561 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Szkoła Podstawowa w Szynczycach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Szynczyce.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 201 053 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 55321000-6 (Usługi przygotowywania posiłków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: CANDY CATERING SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (Tuszyn). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.