Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
PSD BRZEZIŃSKI SP. Z O.O· Brodnica Górnamała firma
Wartość umowy
3 299 989 zł
Umowa zawarta
8 stycznia 2026
Okres realizacji
22 miesiące
Oferty w postępowaniu
10 ofertceny: 3 299 989 zł – 6 710 669 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Budowa ciągu pieszo-rowerowego w Polanowie wraz z infrastrukturą towarzyszącą" w formule zaprojektuj i wybuduj.

Zamawiający Gmina Polanów (Polanów, Zachodniopomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa ciągu pieszo-rowerowego w Polanowie wraz z infrastrukturą towarzyszącą" w formule…”, wybierając ofertę wykonawcy PSD BRZEZIŃSKI SP. Z O.O. Wartość umowy: 3 299 989 zł. Złożono 10 ofert.

Zamawiający: Gmina PolanówPolanów, Zachodniopomorskie (powiat Koszaliński →)opublikowano 27 stycznia 2026
Wartość umowy
3 299 989 zł
Liczba ofert
10 ofert
Konkurencyjność
~3,8 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy PSD BRZEZIŃSKI SP. Z O.O (Brodnica Górna), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 3 299 989,00 zł (umowę zawarto 8 stycznia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 10 ofert; ceny wahały się od 3 299 989,00 zł do 6 710 668,92 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 22 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Polanów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 330920660

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Wolności 4

1.5.2.)Miejscowość

Polanów

1.5.3.)Kod pocztowy

76-010

1.5.4.)Województwo

zachodniopomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL426 - Koszaliński

1.5.7.)Numer telefonu

(94)318-83-51/(94)318-83-29,

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

um@polanow.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.polanow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-24276201-454f-48ca-8ede-33449a674a33

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Budowa ciągu pieszo-rowerowego w Polanowie wraz z infrastrukturą towarzyszącą" w formule zaprojektuj i wybuduj.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-24276201-454f-48ca-8ede-33449a674a33

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00069903

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-27

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Nie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Inwestycja dofinansowana w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza Zachodniego 2021-2027. Priorytet 3 Fundusze Europejskie na rzecz mobilnego Pomorza Zachodniego. Działanie 3.1 Czysty transport miejski (ZIT).

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00487898

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GM.II.271.24.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: „Budowa ciągu pieszo-rowerowego
w Polanowie wraz z infrastrukturą towarzyszącą" w formule zaprojektuj i wybuduj na podstawie sporządzonego PFU.
Zgodnie z wytycznymi zamawiającego planuje się wykonać ciąg pieszo-rowerowy:
1.Nawierzchnia: bitumiczna lub z kostki betonowej niefazowanej, zjazdy o nawierzchni z kostki betonowej;
2.Szerokość: nominalna 2,5 m – dopuszczalne są miejscowe zwężenia w granicy przepisów techniczno-budowlanych;
3.Pochylenie podłużne i poprzeczne: w granicach przepisów techniczno-budowlanych oraz z uwzględnieniem dostępności dla osób z niepełnosprawnościami
4.Odwodnienie: grawitacyjne na tereny zielone dostępne w granicy opracowania;
5.Stopnie i schody: ze względu na dostępność dla osób z niepełnosprawnościami, nie dopuszcza się uskoków większych niż 4 cm, ze wskazaniem na rozwiązania bez progowe;
6.Oświetlenie ciągu pieszo-jezdnego- należy uwzględnić lampy wzdłuż ciągu (oświetlenie kroczące / z czujnikiem ruchu)
Ponadto zakres prac obejmuje:
1) Wykonanie dokumentacji projektowej w zakresie:
a)Uzyskanie niezbędnych map sytuacyjno–wysokościowych, map do celów projektowych, ewidencyjnych oraz wypisów z rejestru gruntów.
b)Projekt budowlany (projekt zagospodarowania terenu, projekt architektoniczo - budowlany, projekt techniczny) – 4 kpl. (wymagane branże budowlane).
c)Sporządzenie informacji dotyczącej bezpieczeństwa i ochrony zdrowia( jeżeli będzie wymagana).
d)Uzyskanie niezbędnych decyzji i uzgodnień.
f)Uzyskanie decyzji o warunkach zabudowy (jeżeli będą wymagane)..
g)Uzyskanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach oraz decyzji pozwolenia wodnoprawnego (ostateczne decyzje o ile w procesie inwestycyjnym będą wymagane).
h)Uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę (ostateczna decyzja jeżeli będzie wymagana).
i)Uzyskanie niezbędnych pozwoleń, zezwoleń, uzgodnień, zgód, warunków
z administratorami sieci i innych dokumentów wymaganych przepisami prawa dla potrzeb realizacji inwestycji.
j)Uzgodnienie dokumentacji projektowej i rozwiązań w niej zawartych z odpowiednimi urzędami, instytucjami, zespołem uzgodnienia dokumentacji projektowej (jeżeli będą wymagane).
k)Opłaty związane z uzyskaniem wszystkich uzgodnień, opinii, decyzji, (w tym opłaty administracyjne) ponosi Wykonawca.
l)Pozostałe wymagane opracowania:
a. Przedmiary robót – (dla każdej wymaganej branży) – z podziałem na poszczególne działy w uzgodnieniu z Zamawiającym ( po wykonaniu dokumentacji projektowej) – 4 egz.
b. Kosztorysy inwestorskie (dla każdej wymaganej branży) – z podziałem na poszczególne działy w uzgodnieniu z Zamawiającym ( po wykonaniu dokumentacji projektowej) – 4 egz.
c. Specyfikacja wykonania i odbioru robót budowlanych ( po wykonaniu dokumentacji projektowej) – 4 egz.
d. Dokumentacja projektowa powinna być opracowana zgodnie z odpowiednimi przepisami prawa budowlanego, obowiązującymi Polskimi Normami, zasadami wiedzy technicznej oraz wymaganiami Zamawiającego.
e. Dokumentacja projektowa wykonana dla potrzeb realizacji inwestycji, przedmiary, kosztorysy i STWiOR, powinny być zapisane na nośniku CD i przekazane Zamawiającemu.
f. Ponadto wykonawca zapewnia pełnienie nadzoru autorskiego nad realizacją zaprojektowanego zadania dla całego zakresu branżowego, aż do zakończenia okresu gwarancyjnego.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

10

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

10

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

3299989,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

6710668,92 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

3299989,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

PSD BRZEZIŃSKI SP. Z O.O

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

387682293

7.3.3)Ulica

Sznurki, ul. Kaszubska 10

7.3.4)Miejscowość

Brodnica Górna

7.3.5)Kod pocztowy

83-324

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-08

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

3299989,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

22 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1594 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 134 zł1 828 825 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 595 691 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 134 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 828 825 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Polanów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Polanów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 3 299 989 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: PSD BRZEZIŃSKI SP. Z O.O (Brodnica Górna). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 10 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.