Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
715 000 zł
Umowa zawarta
22 stycznia 2026
Okres realizacji
6 miesiące
Oferty w postępowaniu
16 ofertceny: 715 000 zł – 1 512 824 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa kanalizacji deszczowej na odcinku dróg w ciągu ul. Topolowej i ul. Młyńskiej w miejscowości Kozy

Zamawiający Gmina Kozy (Kozy, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa kanalizacji deszczowej na odcinku dróg w ciągu ul. Topolowej i ul. Młyńskiej w…”, wybierając ofertę wykonawcy F.H.U. Beskid - Bruk Paweł Kłaptocz. Wartość umowy: 715 000 zł. Złożono 16 ofert.

Zamawiający: Gmina KozyKozy, Śląskie (powiat Bielski →)opublikowano 26 stycznia 2026
Wartość umowy
715 000 zł
Liczba ofert
16 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

5 wpisów

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy F.H.U. Beskid - Bruk Paweł Kłaptocz (Czechowice - Dziedzice), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 714 999,98 zł (umowę zawarto 22 stycznia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 16 ofert; ceny wahały się od 714 999,98 zł do 1 512 824,27 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 6 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA KOZY

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 072182284

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Krakowska 4

1.5.2.)Miejscowość

Kozy

1.5.3.)Kod pocztowy

43-340

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL225 - Bielski

1.5.7.)Numer telefonu

033/8298650

1.5.8.)Numer faksu

033/8298674

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@kozy.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.kozy.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://kozy.logintrade.net/zapytania_email,211965,836bda58274d6a44f9ccaf97473cad7a.html

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa kanalizacji deszczowej na odcinku dróg w ciągu ul. Topolowej i ul. Młyńskiej w miejscowości Kozy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-3d251970-53d1-4372-a041-a1093cd0984a

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00068530

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-26

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00039714/15/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.3 Budowa kanalizacji deszczowej na odcinku dróg w ciągu ul. Topolowej i ul. Młyńskiej w Kozach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00468186

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.1.17.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest budowa kanalizacji deszczowej na odcinku ul. Młyńskiej od skrzyżowania z ul. Topolową do wylotu do potoku Pisarzówka w Kozach. W ramach przedmiotowego zadania, zaplanowano budowę kanału deszczowego o średnicy 500 mm o długości łącznej 385,00 m, budowę wylotu do cieku Pisarzówka wraz z umocnieniem skarpy cieku narzutem kamiennym typu ciężkiego na długości 10,0 m poniżej i 3,0 m powyżej wylotu, zastabilizowanym w dnie palisadą drewnianą. Wykonanie odtworzenia nawierzchni ul. Młyńskiej (obecnie nawierzchnia z tłucznia kamiennego) poprzez zabudowę pełnej konstrukcji nawierzchni drogowej, nawierzchnia bitumiczna o szerokości 3,0 m, ograniczona jednostronnie krawężnikiem najazdowym wraz z wykonaniem odwodnienia ulicy (wpusty deszczowe z włączeniem do projektowanej kanalizacji deszczowej) oraz odtworzenie pobocza (w pasie drogowym) o nawierzchni tłuczniowej, odtworzenie terenów zielonych po zabudowie kanalizacji deszczowej.

Szczegółowy zakres zadań do realizacji przez Wykonawcę zamówienia opisany został w załączonych do postępowania przedmiarach robót, Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót, dokumentacji projektowej oraz w opisie przedmiotu zamówienia.
Dokumenty te stanowią załączniki nr 3, 3a, 3b oraz 3c do SWZ. Wykonawca przed złożeniem oferty zobowiązany jest szczegółowo zapoznać się z zakresem i charakterem prowadzonych robót określonych w dokumentacji postępowania.

4.5.3.)Główny kod CPV

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71354000-4 - Usługi sporządzania map

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

34992200-9 - Znaki drogowe

45000000-7 - Roboty budowlane

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

16

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

13

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

714999,98 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1512824,27 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

714999,98 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

F.H.U. Beskid - Bruk Paweł Kłaptocz

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6521658455

7.3.3)Ulica

Mazańcowicka 98A

7.3.4)Miejscowość

Czechowice - Dziedzice

7.3.5)Kod pocztowy

43-502

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

714999,98 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

6 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45231300-8Roboty budowlane w zakresie budowy…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 132 327 zł
Próbka: 76 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
364 807 zł3 215 297 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 850 490 zł
Źródło próbki
CPV 45231300· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
364 807 zł
Mediana
1 132 327 zł
Górny kwartyl
3 215 297 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kozy prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kozy.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 715 000 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45231300-8 (Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: F.H.U. Beskid - Bruk Paweł Kłaptocz (Czechowice - Dziedzice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 16 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.