Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Termomodernizacja budynków na terenie Gminy Biała

Zamawiający Gmina Biała (Biała, Opolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Termomodernizacja budynków na terenie Gminy Biała”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina BiałaBiała, Opolskie (powiat Prudnicki →)opublikowano 26 stycznia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 397 240 zł
Konkurencyjność
~5,3 ofert
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

9 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Biała

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 531413343

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Rynek 10

1.4.2.)Miejscowość

Biała

1.4.3.)Kod pocztowy

48-210

1.4.4.)Województwo

opolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL523 - Nyski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@biala.gmina.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.biala.gmina.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4344b79d-3751-42c9-bf86-2094d9f4e17d

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00066078

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-01-26

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00231307

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Opolskiego na lata 2021-2027

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Termomodernizacja budynków na terenie Gminy Biała

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-07-18

4.2.)Okres realizacji zamówienia

10 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Usługi Remontowo-Budowlane Patryk Mierzwa

4.3.4.)Miejscowość

Nowa Wieś

4.3.6.)Województwo

opolskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

286542,01 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00374824/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-11-24

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

1

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 3 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

1.Niezadowalający stan techniczny tynku istniejącego spowodowal, że niemożliwym byłoby prawidłowe położenie farby na
ściany i uzyskanie kolorystycznego efektu. W związku z tym wystapiła konieczność naprawy tynku i wyrównania ścian
zewnętrznych. 2.Poprawiono estetykę i wzmocnienie konstrukcji istniejącego okapu nad wejściem głównym do świetlicy. 3.
Na podstawie rozeznania rynku u kilku producentó stwierdzono, że nie jest mozliwe uzyskanie współczynnika UW
mniejszego bądz równego 1,3 dla bram ze zintegrowanymi drzwiami. Dla zachowania funkcjonalnego wejścia do części
garażowej budynku zostanie zastosowane łatwiejsze otwieranie bramy tj. elektryczne w zamian za drzwi.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

1.Naprawa tynku i wyrównanie ścian zewnętrznych w pomieszczeniach 0,6, 0,7,0,9.
2.Poprawiono estetykę i wzmocnienie konstrukcji istniejącego okapu nad wejściem głównym do świetlicy poprzez usunięcie
odspojonego tynku i wykończenie płytą granitową o grubości ok. 2 cm.
3. Zamontowano bramy garażowej segmentowej z napędem elektrycznym bez drzwi w zamian za bramę dwuskrzydłową z drzwiami zintegrowanymi.

5.4.6.)Wartość zmiany

5005,52

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

291547,53 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45443000-4Roboty elewacyjne
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
397 240 zł
Próbka: 18 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
250 000 zł1 009 178 zł
Rozstęp międzykwartylowy
759 178 zł
Źródło próbki
CPV 45443000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
250 000 zł
Mediana
397 240 zł
Górny kwartyl
1 009 178 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Biała prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Biała.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45443000-4 (Roboty elewacyjne). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.