Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 928 004 zł
Umowa zawarta
16 stycznia 2026
Okres realizacji
9 miesiące
Oferty w postępowaniu
5 ofertceny: 2 928 004 zł – 3 857 112 złodrzucone: 1wszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena80%Okres rękojmi20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Termomodernizacja siedziby budynku Nadleśnictwa Gniewkowo

Zamawiający Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gniewkowo (Gniewkowo, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Termomodernizacja siedziby budynku Nadleśnictwa Gniewkowo”, wybierając ofertę wykonawcy Certa Trzemeszno Sp z o.o. Wartość umowy: 2 928 004 zł. Złożono 5 ofert.

Wartość umowy
2 928 004 zł
Liczba ofert
5 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Certa Trzemeszno Sp z o.o. (Miaty), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 928 004,29 zł (umowę zawarto 16 stycznia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 5 ofert; ceny wahały się od 2 928 004,29 zł do 3 857 111,52 zł. Odrzucono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 9 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gniewkowo

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 090550667

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dworcowa 10

1.5.2.)Miejscowość

Gniewkowo

1.5.3.)Kod pocztowy

88-140

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL617 - Inowrocławski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gniewkowo@torun.lasy.gov.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://gniewkowo.torun.lasy.gov.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://josephine.proebiz.com/pl/tender/72080/summary

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Sprawy gospodarcze i finansowe

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Termomodernizacja siedziby budynku Nadleśnictwa Gniewkowo

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e47862ef-2eb8-4646-bea3-c26db826be33

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00062627

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00303234/01/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.2 Termomodernizacja siedziby Nadleśnictwa Gniewkowo

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Nie

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

SA.270.32.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem inwestycji jest wykonanie robót budowlanych polegających na Termomodernizacji i poprawie funkcjonalności i estetyki pomieszczeń w budynku siedziby Nadleśnictwa Gniewkowo, położonego na działce nr 4125/8 w Gniewkowie.
Zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia obejmuje m.in.:
-
wykonanie docieplenia dachu istniejącego obiektu,
1. NAZWA I ADRES ZAMAWIAJĄCEGO
3. OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA
2. TRYB UDZIELANIA ZAMÓWIENIA
-
ocieplenie posadzki w piwnicy
-
wymiana stolarki okiennej i drzwiowej,
-
zmiana izolacji ścian piwnic
-
przebudowa wnętrza,
- wykonanie instalacji elektrycznej zgodnie z załączoną dokumentacja projektową
- wykonanie instalacji sieciowej – zgodnie z załączoną dokumentacja projektową
-
czyszczenie dachówki
-
wykończenie wnętrz,
-
umeblowanie
-
wymiana tynków zewnętrznych i wewnętrznych
-
naprawę pęknięć i ocieplenie kominów
-
wymianę zniszczonych więźb dachowych
-
czyszczenie dachu
-
w zakresie instalacji grzewczej:
demontaż całej instalacji grzejnikowej i rurowej
demontaż instalacji w kotłowni poza instalacją kotła gazowego
wykonanie remontu powierzchni za demontowanymi grzejnikami
montaż grzejników, klimatowektorów i grzejników płaszczyznowych,
wymiana źródła ciepła
- montaż armatury sanitarnej, instalacji rurowych, baterii i zaworów czerpalnych,
Wykonanie nowej instalacji wodnej z przygotowaniem CWU centralnie w kotłowni za pomocą pomp ciepła z doprowadzeniem do poszczególnych odbiorników wody w budynku
-rozbudowę kanalizacji sanitarnej
Wszystkie roboty budowlane należy realizować zgodnie z dokumentacja techniczną, przedmiarem robót.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, przedmiar robót i specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych stanowiące Załącznik nr 8 do SWZ.
Wykonawca zobowiązany jest do stosowania zaleceń zawartych w dokumencie „Opis przedmiotu zamówienie” stanowiącym uzupełnienie dokumentacji projektowej.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262300-4 - Betonowanie

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45422000-1 - Roboty ciesielskie

45261210-9 - Wykonywanie pokryć dachowych

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45410000-4 - Tynkowanie

45442100-8 - Roboty malarskie

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45321000-3 - Izolacja cieplna

45431200-9 - Kładzenie glazury

45431100-8 - Kładzenie terakoty

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

45332400-7 - Roboty instalacyjne w zakresie urządzeń sanitarnych

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

5

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

5

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

1

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2928004,29 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

3857111,52 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2928004,29 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Certa Trzemeszno Sp z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7842534556

7.3.3)Ulica

Miaty 33

7.3.4)Miejscowość

Miaty

7.3.5)Kod pocztowy

62-240

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Stolarka okienna i drzwiowa, roboty sanitarne, roboty elektryczne

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-16

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2928004,29 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

9 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Historia zamawiającego

Najnowsze postępowania tego podmiotu

Profil →

Powiązane lokalnie

Aktywne w tym samym rynku lokalnym

Brak danych do porównania.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Gniewkowo prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gniewkowo.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 928 004 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Certa Trzemeszno Sp z o.o. (Miaty). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 5 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.