Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
443 169 zł
Umowa zawarta
21 stycznia 2026
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
0 ofert
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Usługa asysty technicznej Zintegrowanego Systemu Informatycznego Egeria (DZP.25.102.2025)

Zamawiający Uniwersytet Medyczny w Lublinie (Lublin, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Usługa asysty technicznej Zintegrowanego Systemu Informatycznego Egeria (DZP.25.102.2025)”, wybierając ofertę wykonawcy COMARCH S.A. Wartość umowy: 443 169 zł.

Zamawiający: Uniwersytet Medyczny w LublinieLublin, Lubelskieopublikowano 22 stycznia 2026
Wartość umowy
443 169 zł
Liczba ofert
0 ofert
Konkurencyjność
~3,3 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    31 grudnia 2025

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    22 stycznia 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy COMARCH S.A. (Kraków), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 443 169,00 zł (umowę zawarto 21 stycznia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 0 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

UNIWERSYTET MEDYCZNY W LUBLINIE

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000288716

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ALEJE RACŁAWICKIE 1

1.5.2.)Miejscowość

Lublin

1.5.3.)Kod pocztowy

20-059

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL814 - Lubelski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@umlub.edu.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://umlub.edu.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Edukacja

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Usługa asysty technicznej Zintegrowanego Systemu Informatycznego Egeria (DZP.25.102.2025)

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4f868e93-596d-4ad1-95d7-e39251a48ee7

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00059548

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00047817/15/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.22 Usługa asysty technicznej Zintegrowanego Systemu Informatycznego Egeria

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00632342

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Uzasadnienie prawne: art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust 1 pkt 1 lit. b ustawy z dnia 11 września 2019 r. - Prawo zamówień publicznych, dalej ustawa Pzp
Uzasadnienie faktyczne:
Z uwagi na ograniczoną ilość znaku na e-zamówienia uzasadnienie jest wyciągiem z uzasadnienia obszernego pozostającej w dokumentacji zamówienia

Zakładany zakres prac będzie się wiązać z koniecznością ingerencji w kody źródłowe oprogramowania Comarch S.A. składającego się na System ZSI, stanowiący spójną, powiązaną ze sobą całość. Należy wziąć pod uwagę, że prawo autorskie bardzo ściśle i wąsko wyznacza granice dozwolonej dekompilacji programu (art. 75 ust. 2 pkt. 3 i ust. 3 tej ustawy), wprowadzając w praktyce autorsko prawną "ochronę tajemnicy treści programu", co sprowadza się do ochrony formy utworu, którą w przypadku programu komputerowego jest przede wszystkim jego kod, zapisany w języku programowania.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

DZP.25.102.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

360300 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

2. Przedmiotem są warunki współpracy, m. in. istotne postanowienia dotyczące umowy, której przedmiotem jest wykonanie przez Wykonawcę w okresie nie wcześniej jak od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. na rzecz Zamawiającego, usługi asysty technicznej Zintegrowanego Systemu Informatycznego Egeria, uwzględniającej uruchomienie modułu KSeF w następującym zakresie:
1) obsługa faktur wychodzących i przychodzących na UMLUB- poniżej 100 000 faktur rocznie,
2) ilość osób Administratorów KSeF - 6 osób.

4.5.3.)Główny kod CPV

72253200-5 - Usługi w zakresie wsparcia systemu

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

72611000-6 - Usługi w zakresie wsparcia technicznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

0

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

0

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

443169,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

443169,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

COMARCH S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6751387586

7.3.3)Ulica

Al. Jana Pawła II 39a

7.3.4)Miejscowość

Kraków

7.3.5)Kod pocztowy

31-864

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

443169,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

72253200-5Usługi w zakresie wsparcia systemu
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
535 751 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
293 699 zł652 671 zł
Rozstęp międzykwartylowy
358 971 zł
Źródło próbki
CPV 72253200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
293 699 zł
Mediana
535 751 zł
Górny kwartyl
652 671 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersytet Medyczny w Lublinie prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Lublin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 443 169 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 72253200-5 (Usługi w zakresie wsparcia systemu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: COMARCH S.A. (Kraków). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.