Postępowanie unieważnione — nie wybrano wykonawcy

Zamawiający na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 283 000,00 zł brutto (dwieście osiemdziesiąt trzy tysiące złotych 00/100). Cena najkorzystniejszej oferty wynosi 381 899,82 zł. Zamawiający po przeanalizowaniu swoich możliwości finansowych informuje, że nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty. W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia

Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy

ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa Leśnego Amfiteatru na Krakowej Górze w Borkowicach

Zamawiający Gmina Borkowice (Borkowice, Mazowieckie) opublikował wynik postępowania „Budowa Leśnego Amfiteatru na Krakowej Górze w Borkowicach”.

Zamawiający: Gmina BorkowiceBorkowice, Mazowieckieopublikowano 22 stycznia 2026
Wartość całego ogłoszenia wynikowego
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 550 599 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    DecyzjaPostępowanie unieważniono bez wyboru wykonawcy. Powód: Zamawiający na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 283 000,00 zł brutto (dwieście osiemdziesiąt trzy tysiące złotych 00/100). Cena najkorzystniejszej oferty wynosi 381 899,82 zł. Zamawiający po przeanalizowaniu swoich możliwości finansowych… Podstawa: art. 255 pkt 3 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Borkowice

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 670223540

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ks.Jana Wiśniewskiego 42

1.5.2.)Miejscowość

Borkowice

1.5.3.)Kod pocztowy

26-422

1.5.4.)Województwo

mazowieckie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL921 - Radomski

1.5.7.)Numer telefonu

486757910

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

inwestycje@gminaborkowice.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

borkowice.bip.gmina.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-a4ae5c8e-311a-4a2d-b433-a0754fe65869

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa Leśnego Amfiteatru na Krakowej Górze w Borkowicach

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a4ae5c8e-311a-4a2d-b433-a0754fe65869

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00058390

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-22

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2026/BZP 00001247/02/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.7 Budowa Leśnego Amfiteatru na Krakowej Górze w Borkowicach

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00004385

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.1/2026

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest „Budowa Leśnego Amfiteatru na Krakowej Górze w Borkowicach” na działce nr 278 w Borkowicach, Gmina Borkowice, w tym w szczególności:
a) powierzchnia zabudowy – 67,86 m2;
b) powierzchnia użytkowa – 62,97 m2;
c) kubatura 287,10 m3;
d) wysokość do okapu 4,221 m;
e) wysokość kalenicy – 4,935 m;
f) promień dachu łukowego 25,00 m;
g) długość obiektu – 9,27;
h) szerokość budynku – 8,56 m;
i) zagospodarowanie terenu ( nawierzchnia z kostki brukowej, ławki, kosze na śmieci);
2. Ponadto, zakres zamówienia obejmuje:
− opracowanie harmonogramu rzeczowo-finansowego realizacji inwestycji
− wykonanie robót na podstawie dokumentacji projektowej oraz Specyfikacji Technicznych Wykonania, Odbioru Robót i
przedmiarami;
− opracowanie dokumentacji powykonawczej we wszystkich branżach (łącznie z protokołami, świadectwami dopuszczenia,
atestami, informacją o udzielonej gwarancji, inwentaryzacją geodezyjną powykonawczą).
3.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa, specyfikacja techniczna wykonania i
odbioru robót budowlanych oraz przedmiar robót stanowiące załączniki do niniejszej specyfikacji istotnych warunków
zamówienia (dalej SWZ). Opis przedmiotu zamówienia został wskazany w załączniku nr 10 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45262300-4 - Betonowanie

45320000-6 - Roboty izolacyjne

45262500-6 - Roboty murarskie i murowe

45223500-1 - Konstrukcje z betonu zbrojonego

45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty

45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej

45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45443000-4 - Roboty elewacyjne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.)Podstawa prawna unieważnienia postępowania

art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.)Przyczyna unieważnienia postępowania

Zamawiający na sfinansowanie zamówienia zamierza przeznaczyć kwotę 283 000,00 zł brutto (dwieście osiemdziesiąt trzy tysiące złotych 00/100). Cena najkorzystniejszej oferty wynosi 381 899,82 zł. Zamawiający po przeanalizowaniu swoich możliwości finansowych informuje, że nie może zwiększyć kwoty przeznaczonej na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty. W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą Zamawiający może przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 599 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 599 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Borkowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Borkowice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.