Wykonanie robót budowlanych dla zadania nr „07110 - Przebudowa ul. Pawiej od nr 18 do nr 32 wraz z budową skrzyżowania z ul. P. Jasienicy we Wrocławiu
Zamawiający Gmina Wrocław, w imieniu i na rzecz której działają Wrocławskie Inwestycje Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Ofiar Oświęcimskich 36, 50-059 Wrocław na podstawie pełnomocnictwa Prezydenta Wrocławia (Wrocław, Dolnośląskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Wykonanie robót budowlanych dla zadania nr 07110 - Przebudowa ul. Pawiej od nr 18 do nr…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 792 122 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=6781, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,0 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
13 wpisów- Ogłoszenie
30 grudnia 2025
Termin ofert: 27 lutego 2026 09:00Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszeniaBieżące
20 stycznia 2026
- Zmiana ogłoszenia
10 lutego 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
25 lutego 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
17 marca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
07 kwietnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
15 kwietnia 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
07 maja 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
21 maja 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
22 maja 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
27 maja 2026
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
08 czerwca 2026
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
05 sierpnia 2026
2 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie →
Zmiana ogłoszenia
Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Wrocław, w imieniu i na rzecz której działają Wrocławskie Inwestycje Sp. z o. o. z siedzibą przy ul. Ofiar Oświęcimskich 36, 50-059 Wrocław na podstawie pełnomocnictwa Prezydenta Wrocławia |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 020568529 |
| 1.4.) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Ofiar Oświęcimskich 36 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Wrocław |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 50-059 |
| 1.4.4.) | Województwo | dolnośląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL514 - Miasto Wrocław |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | przetargi@wi.wroc.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://www.wi.wroc.pl/html/przetargi.html |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
| 1.6.) | Przedmiot działalności zamawiającego | Budownictwo i obiekty komunalne |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00050732 |
| 2.2.) | Data ogłoszenia | 2026-01-20 |
Zmiana ogłoszenia
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Nazwa zmienianego ogłoszenia | Ogłoszenie o zamówieniu |
| 3.2.) | Numer zmienianego ogłoszenia w BZP | 2025/BZP 00626581 |
| 3.3.) | Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia | 01 |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA V - KWALIFIKACJA WYKONAWCÓW |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 5.4. | Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu Przed zmianą | 1. Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne muszą spełniać niżej wymienione warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej tj. muszą: 1.1. posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie. Warunek ten uważa się za spełniony jeżeli: 1.1.1. Wykonawca wykonał w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - co najmniej dwa zadania każde polegające na przebudowie jezdni w technologii brukarskiej z zastosowaniem kostki staroużytecznej na powierzchni co najmniej 500 m2 w terenie miejskim oraz 1.1.2. Wykonawca wykonał nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jedną robotę budowlaną polegająca na budowie lub przebudowie sieci wodociągowej o średnicy co najmniej dn 160 mm na odcinku o długości co najmniej 200 m w terenie miejskim. UWAGA! 1) Zamawiający wymaga, aby w przypadku ubiegania się o niniejsze zamówienie dwóch lub więcej wykonawców lub podmioty trzecie, warunek udziału w postępowaniu określony w pkt. 9.1.1.1. spełniał jeden Wykonawca lub jeden podmiot trzeci na zasobach którego polega Wykonawca. 2) W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniany będzie ich łączny potencjał techniczny i zawodowy z zastrzeżeniem pkt 1) powyżej. W myśl postanowieniom art. 117 ust. 3 ustawy Pzp. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach poszczególnych członków konsorcjum, którzy wykonają roboty budowlane/ usługi do realizacji, których te zdolności są wymagane. Zgodnie z art. 117 ust. 4 ustawy Pzp. wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane/usługi wykonają poszczególni członkowie konsorcjum – wzór w Załączniku 5. Oświadczenie dotyczące zakresu deklarowanych prac jakie będą wykonywać poszczególni wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia winno być zgodne z warunkiem udziału w postępowaniu jakim wykazywał się dany członek konsorcjum. oraz 1.2. wskazać do uczestniczenia w wykonaniu niniejszego zamówienia następujące osoby odpowiedzialne za świadczenie usług i robót budowlanych wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, wykształcenia i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności oraz informacja o podstawie do dysponowania tymi osobami: 1.2.1. Kierownik budowy – (1 osoba), posiadający doświadczenie na stanowisku kierownika robót drogowych lub kierownika budowy podczas realizacji co najmniej dwóch zadań każde polegające na przebudowie jezdni w technologii brukarskiej z zastosowaniem kostki staroużytecznej na powierzchni co najmniej 500 m2 w terenie miejskim oraz posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej drogowej, o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa, lub uznane przez właściwy organ, zgodnie z ustawą z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, lub zgodnie z wcześniej obowiązującymi przepisami dotyczące uznawania kwalifikacji. 2. Zamawiający wyjaśnia, że: a) osoby posiadające uprawnienia budowlane wydane na terenie UE mogą uzyskać decyzję w sprawie uznania kwalifikacji zawodowych oraz wpis do stosownej izby na zasadach określonych w Ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz w Regulaminie postępowania w sprawie uznawania kwalifikacji do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, którzy nabyli w tych państwach, kwalifikacje odpowiadające uprawnieniom budowlanym w Polsce. (uchwalony mocą uchwały Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Uchwała nr 7/R/16 Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa z dnia 18 maja 2016 r.) W razie uzyskania uznania kwalifikacji w zakresie wymaganym zgodnie z postanowieniami niniejszego punktu oraz wpisu do Izby Inżynierów Budownictwa uznaje się, że Wykonawca wykazał spełnienie warunków określonych w tym zakresie, b) pojęcia: „budowa”, „przebudowa” o których mowa powyżej jest rozumiane zgodnie z definicją zawartą w art. 3 pkt. 6), 7a), ustawy Prawo budowlane. d) pojęcie „terenu miejskiego” o którym mowa powyżej jest rozumiane jako teren położony w granicach administracyjnych miasta. e) pojęcie „jezdnia”, o którym mowa powyżej jest rozumiane jako część drogi przeznaczoną do ruchu pojazdów, składającą się z pasa albo pasów ruchu, z wyjątkiem torowiska wydzielonego z jezdni; f) pojęcie kostka staroużyteczna, o którym mowa powyżej rozumiany jest jako: kostkę zdemontowaną, która następnie jest używana ponownie 1.3. Wykonawca musi spełniać niżej określony warunek, dotyczący sytuacji finansowej (w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia oceniana będzie ich łączna sytuacja finansowa – w tym celu składane dokumenty mają dotyczyć tego lub tych z Wykonawców, którzy w imieniu wszystkich wykazywać będą spełnianie tego warunku), na następującym minimalnym poziomie zdolności: 1.3.1. Wykonawca posiada środki finansowe w wysokości co najmniej 500 000,00 PLN lub posiada zdolność kredytową w wysokości co najmniej 500 000,00 PLN. Po zmianie: 1. Wykonawcy ubiegający się o zamówienie publiczne muszą spełniać niżej wymienione warunki udziału w postępowaniu dotyczące zdolności technicznej lub zawodowej tj. muszą: 1.1. posiadać niezbędną wiedzę i doświadczenie. Warunek ten uważa się za spełniony jeżeli: 1.1.1. Wykonawca wykonał w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie - co najmniej dwa zadania każde polegające na przebudowie jezdni lub placu lub parkingu w technologii brukarskiej z zastosowaniem kostki staroużytecznej na powierzchni co najmniej 500 m2 w terenie miejskim.” oraz 1.1.2. Wykonawca wykonał nie wcześniej niż w okresie ostatnich 5 lat przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy - w tym okresie, co najmniej jedną robotę budowlaną polegająca na budowie lub przebudowie sieci wodociągowej o średnicy co najmniej dn 160 mm na odcinku o długości co najmniej 200 m w terenie miejskim. UWAGA! 1) Zamawiający wymaga, aby w przypadku ubiegania się o niniejsze zamówienie dwóch lub więcej wykonawców lub podmioty trzecie, warunek udziału w postępowaniu określony w pkt. 9.1.1.1. spełniał jeden Wykonawca lub jeden podmiot trzeci na zasobach którego polega Wykonawca. 2) W przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia, oceniany będzie ich łączny potencjał techniczny i zawodowy z zastrzeżeniem pkt 1) powyżej. W myśl postanowieniom art. 117 ust. 3 ustawy Pzp. Wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia mogą polegać na zdolnościach poszczególnych członków konsorcjum, którzy wykonają roboty budowlane/ usługi do realizacji, których te zdolności są wymagane. Zgodnie z art. 117 ust. 4 ustawy Pzp. wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia dołączają do oferty oświadczenie, z którego wynika, które roboty budowlane/usługi wykonają poszczególni członkowie konsorcjum – wzór w Załączniku 5. Oświadczenie dotyczące zakresu deklarowanych prac jakie będą wykonywać poszczególni wykonawcy wspólnie ubiegający się o udzielenie zamówienia winno być zgodne z warunkiem udziału w postępowaniu jakim wykazywał się dany członek konsorcjum. oraz 1.2. wskazać do uczestniczenia w wykonaniu niniejszego zamówienia następujące osoby odpowiedzialne za świadczenie usług i robót budowlanych wraz z informacjami na temat ich kwalifikacji zawodowych, uprawnień, wykształcenia i doświadczenia niezbędnych do wykonania zamówienia, a także zakresu wykonywanych przez nich czynności oraz informacja o podstawie do dysponowania tymi osobami: 1.2.1. Kierownik budowy – (1 osoba), posiadający doświadczenie na stanowisku kierownika robót drogowych lub kierownika budowy podczas realizacji co najmniej dwóch zadań każde polegające na przebudowie jezdni lub placu lub parkingu w technologii brukarskiej z zastosowaniem kostki staroużytecznej na powierzchni co najmniej 500 m2 w terenie miejskim oraz posiadający uprawnienia budowlane do kierowania robotami budowlanymi bez ograniczeń w specjalności inżynieryjnej drogowej, o których mowa w ustawie z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane lub odpowiadające im ważne uprawnienia budowlane wydane na podstawie uprzednio obowiązujących przepisów prawa, lub uznane przez właściwy organ, zgodnie z ustawą z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej, lub zgodnie z wcześniej obowiązującymi przepisami dotyczące uznawania kwalifikacji. 2. Zamawiający wyjaśnia, że: a) osoby posiadające uprawnienia budowlane wydane na terenie UE mogą uzyskać decyzję w sprawie uznania kwalifikacji zawodowych oraz wpis do stosownej izby na zasadach określonych w Ustawie z dnia 22 grudnia 2015 r. o zasadach uznawania kwalifikacji zawodowych nabytych w państwach członkowskich Unii Europejskiej oraz w Regulaminie postępowania w sprawie uznawania kwalifikacji do wykonywania samodzielnych funkcji technicznych w budownictwie obywateli państw członkowskich Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej oraz państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) - stron umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym, którzy nabyli w tych państwach, kwalifikacje odpowiadające uprawnieniom budowlanym w Polsce. (uchwalony mocą uchwały Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa Uchwała nr 7/R/16 Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa z dnia 18 maja 2016 r.) W razie uzyskania uznania kwalifikacji w zakresie wymaganym zgodnie z postanowieniami niniejszego punktu oraz wpisu do Izby Inżynierów Budownictwa uznaje się, że Wykonawca wykazał spełnienie warunków określonych w tym zakresie, b) pojęcia: „budowa”, „przebudowa” o których mowa powyżej jest rozumiane zgodnie z definicją zawartą w art. 3 pkt. 6), 7a), ustawy Prawo budowlane. d) pojęcie „terenu miejskiego” o którym mowa powyżej jest rozumiane jako teren położony w granicach administracyjnych miasta. e) pojęcie „jezdnia”, o którym mowa powyżej jest rozumiane jako część drogi przeznaczoną do ruchu pojazdów samochodowych, składającą się z pasa albo pasów ruchu, z wyjątkiem torowiska wydzielonego z jezdni; f) pojęcie kostka staroużyteczna, o którym mowa powyżej rozumiany jest jako: kostkę kamienną granitową zdemontowaną, która następnie jest używana ponownie g) pojęcie plac, o którym mowa powyżej rozumiane są jako: plac przeznaczony do ruchu samochodowego. h) pojęcie parking, o którym mowa powyżej rozumiane są jako: parking przeznaczony do ruchu samochodowego. 1.3. Wykonawca musi spełniać niżej określony warunek, dotyczący sytuacji finansowej (w przypadku wspólnego ubiegania się dwóch lub więcej Wykonawców o udzielenie niniejszego zamówienia oceniana będzie ich łączna sytuacja finansowa – w tym celu składane dokumenty mają dotyczyć tego lub tych z Wykonawców, którzy w imieniu wszystkich wykazywać będą spełnianie tego warunku), na następującym minimalnym poziomie zdolności: 1.3.1. Wykonawca posiada środki finansowe w wysokości co najmniej 500 000,00 PLN lub posiada zdolność kredytową w wysokości co najmniej 500 000,00 PLN. |
| 3.4.) | Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia | SEKCJA VIII - PROCEDURA |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.1. | Termin składania ofert Przed zmianą | 2026-01-30 09:00 Po zmianie: 2026-02-12 09:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.3. | Termin otwarcia ofert Przed zmianą | 2026-01-30 10:00 Po zmianie: 2026-02-12 10:00 |
| 3.4.1.) | Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić | |
| 8.4. | Termin związania ofertą Przed zmianą | 2026-02-28 Po zmianie: 2026-03-13 |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.