Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
821 888 zł
Umowa zawarta
14 stycznia 2026
Okres realizacji
od 14 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%Aspekty środowiskowe40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

„Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Ulhówek w 2026 roku”

Zamawiający Gmina Ulhówek (Ulhówek, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości…”, wybierając ofertę wykonawcy Spółdzielnia Socjalna Cisówka II. Wartość umowy: 821 888 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina UlhówekUlhówek, Lubelskie (powiat Tomaszowski →)opublikowano 20 stycznia 2026
Wartość umowy
821 888 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    22 grudnia 2025

    Termin ofert: 5 stycznia 2026 12:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    20 stycznia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Spółdzielnia Socjalna Cisówka II (Ulhówek), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 821 888,00 zł (umowę zawarto 14 stycznia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 14 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Ulhówek

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 950369072

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Kościelna 1/1

1.5.2.)Miejscowość

Ulhówek

1.5.3.)Kod pocztowy

22-678

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL812 - Chełmsko-zamojski

1.5.7.)Numer telefonu

84 66 16 004

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@ulhowek.eurzad.eu

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ulhowek.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://pzp.ulhowek.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

„Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych na terenie gminy Ulhówek w 2026 roku”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-92347766-d796-404a-9f00-ed3e2d95e580

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00049292

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-20

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00050312/05/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Odbiór, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych od właścicieli niruchomości zamieszkałych na terenie gminy Ulhówek w 2026 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00615336

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZP.271.11.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
a) odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z nieruchomości zamieszkałych położonych na terenie Gminy Ulhówek oraz z koszy ulicznych na przystankach i obok obiektów użyteczności publicznej na terenie Gminy Ulhówek.
b) odbieranie, transport i zagospodarowanie odpadów komunalnych z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK)
c) Wykonawca zobowiązany jest, aby odbiór i transport odpadów komunalnych odbywały się w sposób zapewniający osiągnięcie odpowiednich poziomów recyklingu, przygotowanie do ponownego użycia i odzysku innymi metodami odpadów komunalnych, zgodnie z obowiązującymi w czasie trwania umowy aktami prawnymi oraz zgodnie z obowiązującym Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Ulhówek.
d) sprawowanie kontroli nad prawidłowym działaniem systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w trakcie ich odbioru od właścicieli nieruchomości.
e) ilość wytwarzanych odpadów komunalnych na terenie nieruchomości zamieszkałych przez mieszkańców gminy nie jest zależna od Zamawiającego. Wyliczona szacunkowa ilość odpadów przewidzianych do odbioru i zagospodarowania w okresie zamówienia wyniesie około 720Mg w tym:
- niesegregowane zmieszane odpady komunalne - 450 Mg,
- segregowane odpady komunalne - 270Mg.

f) na terenie gminy Ulhówek obowiązywać będzie system mieszany workowo- pojemnikowy zbiórki odpadów komunalnych z zastrzeżeniem, że wyposażenie posesji zamieszkanych w pojemniki leży po stronie Zamawiającego,

g) zapewnienie i dostarczenie mieszkańcom gminy Ulhówek worków na koszt Wykonawcy.

h) sprawowanie kontroli nad prawidłowym działaniem systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w trakcie ich odbioru od właścicieli nieruchomości, o której szczegółowo mowa w dalszej części opisu zamówienia,

i) przedmiot zamówienia nie obejmuje terenów niezamieszkałych, tj. podmiotów gospodarczych, cmentarzy, domków letniskowych lub innych nieruchomości wykorzystywanych na cele rekreacyjno – wypoczynkowe wykorzystywanych jedynie przez część roku,

j) Zamawiający dostarczy Wykonawcy po podpisaniu umowy szczegółowy wykaz adresów nieruchomości objętych odbiorem odpadów komunalnych oraz ilością osób zamieszkujących daną nieruchomość,

k) W ramach zamówienia Wykonawca zobowiązany jest odbierać każdą ilość odpadów komunalnych ze wszystkich nieruchomości zamieszkałych znajdujących się na terenie Gminy Ulhówek.

l) Odbieranie selektywnych odpadów komunalnych zgromadzonych przez właścicieli nieruchomości w pojemnikach i workach, następować będzie według ustalonego harmonogramu sporządzonego przez Wykonawcę i zatwierdzonego przez Zamawiającego, z częstotliwością:

- 1 raz na tydzień odpady zmieszane – od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w zabudowie wielorodzinnej,
- 1 raz na dwa tygodnie odpady segregowane – od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w zabudowie wielorodzinnej,
- 1 raz w miesiącu odpady zmieszane i 1 raz na dwa miesiące segregowane – od właścicieli nieruchomości zamieszkałych w zabudowie jednorodzinnej,
- Odpady biodegradowalne i odpady zielone odbierane są:
a) w zabudowie zagrodowej i jednorodzinnej 1 raz na dwa miesiące,
b) w zabudowie wielorodzinnej – 1 raz na miesiąc,
- zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, meble i inne odpady wielkogabarytowe, zużyte opony odbierane będą z terenu nieruchomości dwa raz w roku zgodnie z ustalonym harmonogramem.

ł) Odbieranie odpadów komunalnych z koszy ulicznych ustawionych na przystankach oraz w miejscach publicznych oraz przy budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Ulhówek, następować będzie według ustalonego harmonogramu sporządzonego przez Wykonawcę i zatwierdzonego przez Zamawiającego, z częstotliwością;

- pojemniki przy budynkach użyteczności publicznej o pojemności 1100 l (17 sztuk) – raz na kwartał w okresie obowiązywania umowy
- pojemniki przy budynkach użyteczności publicznej o pojemności 120 l (13 sztuk) – raz w miesiącu w okresie obowiązywania umowy
- kosze uliczne ( 61 sztuk) raz w miesiącu w okresie obowiązywania umowy.

m) Pozostałe odpady zbierane selektywnie tj. odpady niebezpieczne, przeterminowane leki, odpady niekwalifikujące się do odpadów medycznych powstałe w gospodarstwie domowym w wyniku przyjmowania produktów leczniczych w formie iniekcji i prowadzenia monitoringu poziomu substancji we krwi, w szczególności igieł i strzykawek, przeterminowane chemikalia obejmujące przepracowane oleje, rozpuszczalniki, farby wodne i olejne, środki ochrony roślin, opakowania po tych środkach, zużyte baterie i akumulatory, zużyty sprzęt elektryczny, odpady budowlane i rozbiórkowe, odzież i tekstylia, zużyte opony , meble i inne odpady wielkogabarytowe odbierane będą dwa razy w roku bezpośrednio z gospodarstw domowych w terminie który zostanie określony w harmonogramie.

n) Pozostałe odpady zbierane selektywnie będą odbierane z PSZOK 2 razy w roku a w miarę potrzeb wynikających ze stopnia zapełnienia pojemników /kontenerów , każdorazowo na zgłoszenie Zamawiającego.

4.5.3.)Główny kod CPV

90000000-7 - Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90533000-2 - Usługi gospodarki odpadami

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

821888,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

821888,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

821888,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Spółdzielnia Socjalna Cisówka II

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

9212040894

7.3.3)Ulica

Ul. Tomaszowska 131

7.3.4)Miejscowość

Ulhówek

7.3.5)Kod pocztowy

22-678

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-14

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

821888,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-14 do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90000000-7Usługi odbioru ścieków, usuwania od…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 133 250 zł
Próbka: 36 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
508 728 zł3 114 832 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 606 104 zł
Źródło próbki
CPV 90000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
508 728 zł
Mediana
1 133 250 zł
Górny kwartyl
3 114 832 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ulhówek prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ulhówek.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 821 888 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90000000-7 (Usługi odbioru ścieków. CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Spółdzielnia Socjalna Cisówka II (Ulhówek). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.