Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Wykonanie usługi serwisu, konserwacji oraz utrzymania w ciągłej sprawności instalacji i urządzeń systemu wody dejonizowanej w budynkach Uniwersytetu Gdańskiego

Zamawiający Uniwersytet Gdański (Gdańsk, Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonanie usługi serwisu, konserwacji oraz utrzymania w ciągłej sprawności instalacji i…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Uniwersytet GdańskiGdańsk, Pomorskieopublikowano 19 stycznia 2026
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 468 333 zł
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

UNIWERSYTET GDAŃSKI

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 000001330

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Jana Bażyńskiego 8

1.4.2.)Miejscowość

Gdańsk

1.4.3.)Kod pocztowy

80-309

1.4.4.)Województwo

pomorskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

cpz@ug.edu.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ug.edu.pl/

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-e6bdfc63-7e09-11ee-a60c-9ec5599dddc1

2.2.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00048871

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2026-01-19

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2023/BZP 00482205

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Usługi

3.7.)Nazwa zamówienia

Wykonanie usługi serwisu, konserwacji oraz utrzymania w ciągłej sprawności instalacji i urządzeń systemu wody dejonizowanej w budynkach Uniwersytetu Gdańskiego

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Kod Klasyfikacji Wspólnego Słownika Zamówień (CPV)

50700000-2 (usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych). 2. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie usługi serwisu, konserwacji oraz utrzymania w ciągłej sprawności instalacji i urządzeń systemu wody dejonizowanej, zwanej dalej „usługą” w budynkach Uniwersytetu Gdańskiego. 3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa Opis rocznego zakresu czynności – załącznik nr 5 do SWZ. 4. Wykonawca musi prowadzić całodobową działalność serwisową w zakresie eksploatacji systemów produkcji i dystrybucji wody dejonizowanej oraz udostępnić Zamawiającemu minimum dwa kontaktowe numery telefonów i adres poczty elektronicznej (e-mail) do zgłaszania ewentualnych awarii i innych potrzeb Zamawiającego związanych z realizacją zamówienia. 5. W przypadku powstania awarii, Wykonawca zobowiązany jest do podjęcia natychmiastowych działań w celu jej usunięcia, w porozumieniu z Działem Technicznego Utrzymania Nieruchomości i właściwym Administratorem danego obiektu Uniwersytetu Gdańskiego. 6. Czas reakcji serwisu: maksymalnie do 7 godzin, przy czym Wykonawca może zaoferować krótszy czas reakcji serwisu. Czas reakcji serwisu stanowi jedno z kryteriów oceny ofert, które zostało szczegółowo opisane w rozdziale XVI SWZ. Przez czas reakcji serwisu należy rozumieć czas liczony od powiadomienia Wykonawcy o nieprawidłowej pracy urządzeń lub instalacji, drogą telefoniczną na jeden z dwóch udostępnionych przez Wykonawcę numerów telefonu (dopuszczalny SMS) lub drogą elektroniczną na adres e-mail Wykonawcy, do podjęcia czynności naprawczych przez Wykonawcę w miejscu wystąpienia awarii. 7. Wykonawca dostarczy książki serwisowe urządzeń (paszporty) i będzie je przechowywał w pomieszczeniach, w których znajdują się jednostki centralne. Wpisów do książek serwisowych Wykonawca będzie dokonywał za każdym razem, kiedy będą wykonywane jakiekolwiek czynności związane z serwisem i konserwacją. W książce należy wpisywać datę wykonywanych czynności oraz ich zakres. Każdy wpis musi być potwierdzony czytelnym podpisem. 8. Wykonawca zobowiązany jest do przestrzegania wymagań przepisów przeciwpożarowych i BHP w szczególności budowlanych i instalacyjnych oraz DTR, instrukcji obsługi instalacji i urządzeń systemu wody dejonizowanej oraz wykonywania czynności serwisowych z należytą starannością w sposób zgodny z aktualnym poziomem wiedzy technicznej i instrukcjami obsługi systemów. 9. Wymagania dotyczące gwarancji i rękojmi opisane są w § 8 Projektu umowy – załącznik nr 4 do SWZ. 10. Zamawiający wymaga, aby osoby skierowane do realizacji usługi były zatrudnione w wymiarze pełnego etatu (zgodnie z art. 129 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy, t.j. Dz. U. 2023 poz. 1465 z późn. zm.) w celu należytej realizacji usługi. 11. Wymagania dotyczące zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę osób na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2023 poz. 1465 z późn. zm.), zawarte są w § 7a projektu umowy - załącznik nr 4 do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

50700000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2023-12-18

4.2.)Okres realizacji zamówienia

24 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Hydrolab Sp. z o. o.

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

6040152297

4.3.3.)Ulica

Wesoła 1

4.3.4.)Miejscowość

Straszyn

4.3.5.)Kod pocztowy

83-010

4.3.6.)Województwo

pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

582800,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2023/BZP 00558328/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-12-22

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

582800 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50700000-2Usługi w zakresie napraw i konserwa…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
468 333 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
268 662 zł770 666 zł
Rozstęp międzykwartylowy
502 005 zł
Źródło próbki
CPV 50700000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
268 662 zł
Mediana
468 333 zł
Górny kwartyl
770 666 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Uniwersytet Gdański prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdańsk.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50700000-2 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.