„Cyberbezpieczny Samorząd – etap II - Dostawa sprzętu i oprogramowania w ramach projektu grantowego”
Zamawiający Gmina Dąbrowa (Dąbrowa, Opolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Cyberbezpieczny Samorząd – etap II - Dostawa sprzętu i oprogramowania w ramach projektu…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 615 375 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=184, dane: BZP/TED, stan na 6 września 2026)
- ~1,9 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyPodobne przetargi na maila
Nowe postępowania z tej kategorii w tym województwie, codziennie rano. Bez konta, rezygnacja jednym kliknięciem.
- Pakiety oprogramowania (Software) (CPV 48)
- woj. Opolskie
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Dąbrowa |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 531413047 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Ks. prof. Józefa Sztonyka 56 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Dąbrowa |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 49-120 |
| 1.4.4.) | Województwo | opolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL524 - Opolski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | fundusze@gminadabrowa.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.gminadabrowa.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-f14439d1-08e7-4d4c-a0fa-7db999380b27 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00041355 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-01-16 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00536674 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Tak |
| 3.4.) | Nazwa projektu lub programu | Zadanie realizowane jest w ramach projektu pn.: „Cyberbezpieczna Gmina Dąbrowa” realizowanego z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC) Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe Działanie 2.2. –Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, w ramach Projektu grantowego „Cyberbezpieczny samorząd”. |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Dostawy |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | „Cyberbezpieczny Samorząd – etap II - Dostawa sprzętu i oprogramowania w ramach projektu grantowego” |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest realizacja I etapu projektu pn | „Cyberbezpieczna Gmina Dąbrowa”, polegająca na dostawie: 1) UPS do serwera RACK wraz z montażem – 4 szt. 2) UPS do komputerów stacjonarnych i routerów wraz z montażem – 55 szt. 3) UTM wraz z wdrożeniem – 2 szt. 4) Serwer plików NAS wraz z wdrożeniem– 1 szt. 5) Switch zarządzalny – 1 szt. 2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi: 1) opis przedmiotu zamówienia - załącznik nr 9; 2) projektowane postanowienia umowy - załącznik nr 8 do SWZ. UWAGA! Przedstawione w opisie przedmiotu zamówienia w zał. nr 9 do SWZ określone zastrzeżone znaki handlowe służą jedynie do celów identyfikacyjnych i do określenia kompatybilności. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 48820000-2 - Serwery |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 35100000-5 - Urządzenia awaryjne i zabezpieczające 32420000-3 - Urządzenia sieciowe 72263000-6 - Usługi wdrażania oprogramowania 30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-12-19 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 30 dni |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Spinel sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 8990022713 |
| 4.3.3.) | Ulica | Podwale 75 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Wrocław |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 50-449 |
| 4.3.6.) | Województwo | dolnośląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 181056,00 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00617125/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2026-01-15 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 181056,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.