Przebudowa dróg w Gminie Złotniki Kujawskie: Zadanie 1 – Przebudowa ul. Wiosennej w Złotnikach Kujawskich Zadanie 2 – Przebudowa uliczki przy „starej piekarni” w Złotnikach Kujawskich
Zamawiający Gmina Złotniki Kujawskie (Złotniki Kujawskie, Kujawsko-Pomorskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Przebudowa dróg w Gminie Złotniki Kujawskie: Zadanie 1 – Przebudowa ul. Wiosennej w…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=4119, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,6 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
03 października 2025
Termin ofert: 20 października 2025 08:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
13 listopada 2025
4 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
16 stycznia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Złotniki Kujawskie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 092350808 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Powstańców Wielkopolskich 6 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Złotniki Kujawskie |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 88-180 |
| 1.4.4.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL617 - Inowrocławski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@zlotnikikujawskie.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.zlotnikikuj.ires.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-f9ee7ebb-bfea-4ecd-960b-6ab7a462f0a5 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00040070 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-01-16 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00456929 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Przebudowa dróg w Gminie Złotniki Kujawskie: |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | ZADANIE 1 - Przebudowa ul. Wiosennej w Złotnikach Kujawskich |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-11-12 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-12-15 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Prodib Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5542926185 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul. Rozłogi 30-32 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Bydgoszcz |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 85-179 |
| 4.3.6.) | Województwo | kujawsko-pomorskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 420629,25 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00530152/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-18 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 4 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | 1. Wykonawca w dniu 3 grudnia 2025 r. skierował do Zamawiającego wniosek z prośbą o wydłużenie terminu realizacji umowy z uwagi na wystąpienie niekorzystnych warunków atmosferycznych tj. utrzymujący się spadek temperatury powietrza, średnie temperatury poniżej 0 oraz opady śniegów powodujące oblodzenia. Powyższe spowodowało spowolnienie i w znacznym stopniu uniemożliwienie zakładanego postępu robót. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1. | Wobec zmiany terminy wykonania umowy Strony postanowiły zmienić § 1 ust. 1 Umowy, który otrzymuje brzmienie | „Wykonawca zrealizuje przedmiot umowy w terminie do 23 grudnia 2025 r.” 2.Wobec zmiany wynagrodzenia z uwagi na wprowadzenie robót dodatkowych dotychczasowy zapis § 5 ust. 1 otrzymał brzmienie: „Za wykonanie przedmiotu umowy określonego w §1 ust. 1-3, Strony ustalają łączne wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości 443 689,29 zł brutto (słownie: czterysta czterdzieści trzy tysiące sześćset osiemdziesiąt dziewięć złotych 29/100), w tym należny podatek VAT 23 % (82 966,29 zł). |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 23060,04 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 2 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | W trakcie realizacji przedmiotu Umowy pojawiła się konieczność wykonania robót dodatkowych, które nie mogły być przewidziane przez Strony przed terminem złożenia oferty |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | |
| 1. | Wobec zmiany wynagrodzenia z uwagi na wprowadzenie robót dodatkowych dotychczasowy zapis § 5 ust. 1 otrzymuje brzmienie | „Za wykonanie przedmiotu umowy określonego w §1 ust. 1-3, Strony ustalają łączne wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości 450 474,46 zł brutto (słownie: czterysta pięćdziesiąt tysięcy czterysta siedemdziesiąt cztery złote 46/100), w tym należny podatek VAT 23 % (84 235,06 zł), na które składa się: 1) Wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości: 258 295,57 zł brutto (słownie: dwieście pięćdziesiąt osiem tysięcy dwieście dziewięćdziesiąt pięć złotych 57/100), w tym należny podatek VAT 23 % (48 299,17 zł) za Zadanie 1 Przebudowa ul. Wiosennej w Złotnikach Kujawskich, 2) Wynagrodzenie ryczałtowe w wysokości: 192 178,89 zł brutto (słownie: sto dziewięćdziesiąt dwa tysiące sto siedemdziesiąt osiem złotych 89/100), w tym należny podatek VAT 23 % (35 935,89 zł) za Zadanie 2 Przebudowa uliczki przy „starej piekarni” w Złotnikach Kujawskich”. |
| 5.4.6.) | Wartość zmiany | 6785,17 |
| 5.4.7.) | Kod waluty | PLN |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 450474,46 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →