Remont pokrycia dachowego budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Radzionkowie
Zamawiający KOMENDA POWIATOWA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ w TARNOWSKICH GÓRACH (Tarnowskie Góry, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Remont pokrycia dachowego budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7419, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~5,2 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
26 sierpnia 2025
Termin ofert: 10 września 2025 12:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
21 października 2025
6 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
15 stycznia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | KOMENDA POWIATOWA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ w TARNOWSKICH GÓRACH |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 273072752 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | GÓRNICZA 36 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Tarnowskie Góry |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 42-600 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL228 - Bytomski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | sekretariat@psptg.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.gov.pl/web/kppsp-tarnowskie-gory |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-6516b841-177c-4976-ad2e-b6cb03227ddd |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00037589 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-01-15 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00392124 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Remont pokrycia dachowego budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Radzionkowie |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest realizacja prac budowlanych w budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Radzionkowie, ul. Danielecka 2 pn.: „Remont pokrycia dachowego budynku Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Radzionkowie”. Szczegółowy zakres zamówienia określony jest w Opisie przedmiotu zamówienia – załącznik nr 1 do niniejszej SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45000000-7 - Roboty budowlane |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę 45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne 45216121-8 - Roboty budowlane w zakresie obiektów straży pożarnej 45260000-7 - Roboty w zakresie wykonywania pokryć i konstrukcji dachowych i inne podobne roboty specjalistycze 45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty 45261200-6 - Wykonywanie pokryć dachowych i malowanie dachów 45261320-3 - Kładzenie rynien 45261910-6 - Naprawa dachów 45312311-0 - Montaż instalacji piorunochronnej |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-10-21 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | do 2025-11-28 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Zarządzanie Budynkami i Remonty Sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 6450000150 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Tarnowskie Góry |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 343026,09 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00488090/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-19 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 1 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Wystąpienie niekorzystnych warunków atmosferycznych, w szczególności intensywnych opadów śniegu i deszczu oraz długotrwałych ujemnych temperatur, uniemożliwiających prawidłowe, zgodne z technologią oraz bezpieczne wykonywanie robót dekarskich. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Zamówienie obejmuje wykonanie robót budowlanych zgodnie z pierwotnym zakresem rzeczowym, z wydłużonym terminem realizacji wynikającym z aneksu do umowy, zawartego z powodu wystąpienia niekorzystnych warunków atmosferycznych. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 343026,09 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.