Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Cena wybranej oferty
23 954 zł
Umowa zawarta
2 stycznia 2026
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług w zakresie opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie Gminy Ogrodzieniec w 2026 roku

Zamawiający Gmina Ogrodzieniec (Ogrodzieniec, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług w zakresie opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobieganiu…”, wybierając ofertę wykonawcy Schronisko dla zwierząt w Zawierciu Rafał Żmuda. Cena wybranej oferty: 23 954 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina OgrodzieniecOgrodzieniec, Śląskie (powiat Zawierciański →)opublikowano 15 stycznia 2026
Cena wybranej oferty
23 954 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    15 grudnia 2025

    Termin ofert: 23 grudnia 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    15 stycznia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Schronisko dla zwierząt w Zawierciu Rafał Żmuda (Zawiercie), mikrofirma.

  • 2

    UmowaCena wybranej oferty: 23 954,00 zł.

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Ogrodzieniec

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276258842

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Plac Wolności 25

1.5.2.)Miejscowość

Ogrodzieniec

1.5.3.)Kod pocztowy

42-440

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.)Numer telefonu

(32) 67-09-700, (32) 67-09-713

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowieniapubliczne@ogrodzieniec.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.ogrodzieniec.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-965d0f92-d150-4eb4-99c6-7db091718ee2

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług w zakresie opieki nad bezdomnymi zwierzętami oraz zapobieganiu bezdomności zwierząt na terenie Gminy Ogrodzieniec w 2026 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-965d0f92-d150-4eb4-99c6-7db091718ee2

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00036588

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-15

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00038910/14/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Całodobowa opieka nad bezdomnymi zwierzętami

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00600490

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2.36.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

243902,44 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest całodobowa opieka nad bezdomnymi zwierzętami w rozumieniu art. 11a ust. 2 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ochronie zwierząt (t.j. Dz. U. z 2023 r. poz. 1580 ze zm.) z terenu gminy Ogrodzieniec, z zachowaniem zasad określonych w rozporządzeniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 stycznia 2022 r. w sprawie szczegółowych wymagań weterynaryjnych dla prowadzenia schronisk dla zwierząt (Dz. U. z 2022 r. poz. 175 ze zm.) oraz wymogów określonych w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 26 sierpnia 1998 r. w sprawie zasad i warunków wyłapywania bezdomnych zwierząt (Dz. U. z 1998 r. nr 116, poz. 753), obejmująca w szczególności:
a) zapewnienie bezdomnym zwierzętom miejsca w schronisku dla zwierząt;
b) opiekę nad wolno żyjącymi kotami, w tym ich dokarmianie;
c) odławianie bezdomnych zwierząt;
d) obligatoryjną sterylizację albo kastrację zwierząt w schroniskach dla zwierząt;
e) poszukiwanie właścicieli dla bezdomnych zwierząt;
f) usypianie ślepych miotów;
g) wskazanie gospodarstwa rolnego w celu zapewnienia miejsca dla zwierząt gospodarskich;
h) zapewnienie całodobowej opieki weterynaryjnej w przypadkach zdarzeń drogowych z udziałem zwierząt.
i) zbieranie, transport i utylizacja martwych zwierząt lub ich części;
j) zbieranie i transport martwych ptaków do wyznaczonych miejsc unieszkodliwienia;
k) zbieranie i transport martwych zwierząt (w tym leśnych) poszkodowanych w wyniku zdarzeń drogowych;
l) prowadzenie sterylizacji i kastracji wolno żyjących kotów.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty jest w Załączniku nr 4 do SWZ.
3. Wykonawca będzie zobowiązany wykonać Przedmiot zamówienia zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa

4.5.3.)Główny kod CPV

98380000-0 - Usługi psiarni

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

85200000-1 - Usługi weterynaryjne

98000000-3 - Inne usługi komunalne, socjalne i osobiste

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

23954,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

23954,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

23954,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Schronisko dla zwierząt w Zawierciu Rafał Żmuda

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

NIP 6492078398

7.3.3)Ulica

Podmiejska 51B

7.3.4)Miejscowość

Zawiercie

7.3.5)Kod pocztowy

42-400

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-02

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

300000,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Ogrodzieniec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Ogrodzieniec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 23 954 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 98380000-0 (Usługi psiarni). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Schronisko dla zwierząt w Zawierciu Rafał Żmuda (Zawiercie). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.