Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
671 144 zł
Umowa zawarta
22 grudnia 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

utrzymanie oświetlenia dróg, ulic i miejsc publicznych będących w majątku ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. na terenie Gminy Tarnowo Podgórne

Zamawiający Gmina Tarnowo Podgórne (Tarnowo Podgórne, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „utrzymanie oświetlenia dróg, ulic i miejsc publicznych będących w majątku ENEA…”, wybierając ofertę wykonawcy ENEA Oświetlenie Sp. z o. o. Wartość umowy: 671 144 zł.

Wartość umowy
671 144 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,1 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    10 grudnia 2025

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    14 stycznia 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ENEA Oświetlenie Sp. z o. o. (Szczecin).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 671 143,57 zł (umowę zawarto 22 grudnia 2025 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Tarnowo Podgórne

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631258454

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Poznańska 115

1.5.2.)Miejscowość

Tarnowo Podgórne

1.5.3.)Kod pocztowy

62-080

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.7.)Numer telefonu

618959235

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@tarnowo-podgorne.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.tarnowo-podgorne.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

utrzymanie oświetlenia dróg, ulic i miejsc publicznych będących w majątku ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. na terenie Gminy Tarnowo Podgórne

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-d4874b8f-b99e-4470-bd19-254502002372

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00034571

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00008824/18/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 utrzymanie oświetlenia dróg, ulic i miejsc publicznych będących w majątku Enea Oświetlenie Sp. z o.o. na terenie Gminy Tarnowo Podgórne

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00588248

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 1 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Zamówienie dotyczy konserwacji oraz napraw oświetlenia będącego na majątku ENEA
Oświetlenie Sp. z o.o.. W związku z oświadczeniem właściciela oświetlenia spółki ENEA
Oświetlenie Sp. z o.o., że nie wyraża zgody na podejmowanie jakichkolwiek działań na swojej
sieci przez podmioty trzecie konieczne jest udzielenie zamówienia w/w spółce. Usługa może być
realizowana tylko w trybie zamówienia z wolnej ręki ze względu na uwarunkowania techniczne -
usługę oświetlenia ulicznego i innych miejsc publicznych na terenie Gminy Tarnowo Podgórne
można zrealizować tylko przy pomocy majątku stanowiącego własność ENEA Oświetlenie Sp. z
o.o. oraz ze względu na ochronę praw wyłącznych wynikających z prawa własności jakie
posiada ENEA Oświetlenie Sp. z o.o.
Podstawa prawna: art. 305 pkt. 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt. 1 lit. a i b ustawy Prawo zamówień
publicznych

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

WOP.271.70.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

568565,76 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie oświetlenia dróg, ulic i miejsc publicznych będących w majątku ENEA Oświetlenie Sp. z o.o. na terenie gminy Tarnowo Podgórne polegające na wykonaniu prac planowych konserwacyjnych oraz napraw awaryjnych obwodów oświetlenia.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawierają załączniki do zaproszenia.
3. Wykonawca musi wskazać w ofercie, które elementy zamówienia zamierza powierzyć do wyko-nania podwykonawcom.
4. Kody CPV: 50 23 21 00-1.
5. Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie ko-munikował się z wykonawcą, oraz informacje o wymaganiach technicznych i organizacyjnych spo-rządzania, wysyłania i odbierania korespondencji elektronicznej:
1) Postępowanie prowadzone jest w języku polskim za pośrednictwem platformazakupowa.pl pod adresem: https://platformazakupowa.pl/pn/tarnowo-podgorne
2) W celu skrócenia czasu udzielenia odpowiedzi na pytania komunikacja między zamawiającym a wykonawcą odbywa się za pośrednictwem platformazakupowa.pl i formularza „Wyślij wiado-mość do zamawiającego”.
Za datę przekazania (wpływu) oświadczeń, wniosków, zawiadomień oraz informacji przyjmuje się datę ich przesłania za pośrednictwem platformazakupowa.pl poprzez kliknięcie przycisku „Wyślij wiadomość do zamawiającego” po których pojawi się komunikat, że wiadomość została wysłana do zamawiającego.
Zamawiający dopuszcza komunikację za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres e-mail: zp@tarnowo-podgorne.pl (nie dotyczy składania ofert).
3) Zamawiający będzie przekazywał wykonawcy informacje za pośrednictwem platformazaku-powa.pl.
4) Wykonawca jako podmiot profesjonalny ma obowiązek sprawdzania komunikatów i wiadomo-ści bezpośrednio na platformazakupowa.pl przesłanych przez zamawiającego, gdyż system powiadomień może ulec awarii lub powiadomienie może trafić do folderu SPAM.
5) Zamawiający, zgodnie z Rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 grudnia 2020r. w sprawie sposobu sporządzania i przekazywania informacji oraz wymagań technicznych dla do-kumentów elektronicznych oraz środków komunikacji elektronicznej w postępowaniu o udzie-lenie zamówienia publicznego lub konkursie (Dz. U. z 2020r. poz. 2452), określa niezbędne wy-magania sprzętowo - aplikacyjne umożliwiające pracę na platformazakupowa.pl, tj.:
a) stały dostęp do sieci Internet o gwarantowanej przepustowości nie mniejszej niż 512 kb/s,
b) komputer klasy PC lub MAC o następującej konfiguracji: pamięć min. 2 GB Ram, procesor In-tel IV 2 GHZ lub jego nowsza wersja, jeden z systemów operacyjnych - MS Windows 7, Mac Os x 10 4, Linux, lub ich nowsze wersje,
c) zainstalowana dowolna, inna przeglądarka internetowa niż Internet Explorer,
d) włączona obsługa JavaScript,
e) zainstalowany program Adobe Acrobat Reader lub inny obsługujący format plików .pdf,
f) Szyfrowanie na platformazakupowa.pl odbywa się za pomocą protokołu TLS 1.3.
g) Oznaczenie czasu odbioru danych przez platformę zakupową stanowi datę oraz dokładny czas (hh:mm:ss) generowany wg. czasu lokalnego serwera synchronizowanego z zegarem Głównego Urzędu Miar.
6) Wykonawca, przystępując do niniejszego postępowania o udzielenie zamówienia publicznego:
a) akceptuje warunki korzystania z platformazakupowa.pl określone w Regulaminie zamiesz-czonym na stronie internetowej pod linkiem w zakładce „Regulamin" oraz uznaje go za wią-żący,
b) zapoznał i stosuje się do Instrukcji składania dokumentów dostępnej pod linkiem.
7) Zamawiający nie ponosi odpowiedzialności za złożenie oferty w sposób niezgodny z Instruk-cją korzystania z platformazakupowa.pl, w szczególności za sytuację, gdy zamawiający zapozna się z treścią oferty przed upływem terminu składania ofert (np. złożenie oferty w zakładce „Wyślij wiadomość do zamawiającego”). Taka oferta zostanie uznana przez Zamawiającego za ofertę handlową i nie będzie brana pod uwagę w przedmiotowym postępowaniu ponieważ nie został spełniony obowiązek narzucony w art. 221 Ustawy Prawo Zamówień Publicznych.
8) Zamawiający informuje, że instrukcje korzystania z platformazakupowa.pl dotyczące w szcze-gólności logowania, składania dokumentów oraz innych czynności podejmowanych w niniej-szym postępowaniu przy użyciu platformazakupowa.pl znajdują się w zakładce „Instrukcje dla Wykonawców" na stronie internetowej pod adresem: https://platformazakupowa.pl/strona/45-instrukcje
Zalecenia
Formaty plików wykorzystywanych przez wykonawców powinny być zgodne z “OBWIESZCZENIEM PREZESA RADY MINISTRÓW z dnia 9 listopada 2017 r. w sprawie ogłoszenia jednolitego tekstu roz-porządzenia Rady Ministrów w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych”.
1) Zamawiający rekomenduje wykorzystanie formatów: .pdf .doc .docx .xls .jpg (.jpeg) ze szczególnym wskazaniem na .pdf
2) W celu ewentualnej kompresji danych Zamawiający rekomenduje wykorzystanie jednego z formatów:
a) .zip
b) .7Z
3) Wśród formatów powszechnych a NIE występujących w rozporządzeniu występują: .rar .gif .bmp .numbers .pages. Dokumenty złożone w takich plikach zostaną uznane za złożone nieskutecznie.
4) Zamawiający zwraca uwagę na ograniczenia wielkości plików podpisywanych profilem zau-fanym, który wynosi max 10MB, oraz na ograniczenie wielkości plików podpisywanych w aplikacji eDoApp służącej do składania podpisu osobistego, który wynosi max 5MB.
5) Ze względu na niskie ryzyko naruszenia integralności pliku oraz łatwiejszą weryfikację pod-pisu, zamawiający zaleca, w miarę możliwości, przekonwertowanie plików składających się na ofertę na format .pdf i opatrzenie ich podpisem kwalifikowanym PAdES.
6) Pliki w innych formatach niż PDF zaleca się opatrzyć zewnętrznym podpisem XAdES. Wyko-nawca powinien pamiętać, aby plik z podpisem przekazywać łącznie z dokumentem podpi-sywanym.
7) Zamawiający zaleca aby w przypadku podpisywania pliku przez kilka osób, stosować podpisy tego samego rodzaju. Podpisywanie różnymi rodzajami podpisów np. osobistym i kwalifi-kowanym może doprowadzić do problemów w weryfikacji plików.
8) Zamawiający zaleca, aby Wykonawca z odpowiednim wyprzedzeniem przetestował możli-wość prawidłowego wykorzystania wybranej metody podpisania plików oferty.
9) Zaleca się, aby komunikacja z wykonawcami odbywała się tylko na Platformie za pośrednic-twem formularza “Wyślij wiadomość do zamawiającego”, nie za pośrednictwem adresu email.
10) Osobą składającą ofertę powinna być osoba kontaktowa podawana w dokumentacji.
11) Ofertę należy przygotować z należytą starannością dla podmiotu ubiegającego się o udzie-lenie zamówienia publicznego i zachowaniem odpowiedniego odstępu czasu do zakończe-nia przyjmowania ofert/wniosków. Sugerujemy złożenie oferty na 24 godziny przed termi-nem składania ofert/wniosków.
12) Podczas podpisywania plików zaleca się stosowanie algorytmu skrótu SHA2 zamiast SHA1.
13) Jeśli wykonawca pakuje dokumenty np. w plik ZIP zalecamy wcześniejsze podpisanie każ-dego ze skompresowanych plików.
14) Zamawiający rekomenduje wykorzystanie podpisu z kwalifikowanym znacznikiem czasu.
15) Zamawiający zaleca aby nie wprowadzać jakichkolwiek zmian w plikach po podpisaniu ich podpisem kwalifikowanym. Może to skutkować naruszeniem integralności plików co rów-noważne będzie z koniecznością odrzucenia oferty w postępowaniu.

6. Zamawiający stosownie do art. 95 ust. 1 ustawy Pzp, wymaga zatrudnienia przez wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia, których wykonanie polega na wykonywaniu pracy w sposób określony w art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. – Kodeks pracy (Dz. U. z 2019 r. poz. 1040, 1043 i 1495).
Art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974r. – Kodeks pracy : Przez nawiązanie stosunku pracy pracownik zobowiązuje się do wykonywania pracy określonego rodzaju na rzecz pracodawcy i pod jego kierownictwem oraz w miejscu i czasie wyzna-czonym przez pracodawcę, a pracodawca – do zatrudnienia pracownika za wynagrodzeniem.
6.1. Rodzaj czynności związanych z realizacją zamówienia, których dotyczą wymagania zatrudnienia na podstawie stosunku pracy przez wykonawcę lub podwykonawcę osób wykonujących czynności w trakcie realizacji zamówienia: czynności osób wykonujących czynności opisane w załączniku nr 2 do zaproszenia.
Zamawiający wymaga, aby osoby realizujące przedmiot zamówienia, które wykonywać będą czyn-ności faktycznie związane z przedmiotem zamówienia opisane w zaproszeniu były zatrudnione na podstawie umowy o pracę.
W przypadku rozwiązania stosunku pracy przed zakończeniem zamówienia, zobowiązuje się do nie-zwłocznego zatrudnienia na to miejsce innej osoby, jeżeli jest to konieczne, aby zachować ciągłość robót.

4.5.3.)Główny kod CPV

50232100-1 - Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ENEA Oświetlenie Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8521962912

7.3.3)Ulica

Ku Słońcu 34

7.3.4)Miejscowość

Szczecin

7.3.5)Kod pocztowy

71-080

7.3.6.)Województwo

zachodniopomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Wykonanie naprawy awarii oświetlenia na terenie Gminy Tarnowo Podgórne, PPHU ELJAN SC

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

671143,57 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50232100-1Usługi w zakresie konserwacji oświe…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Tarnowo Podgórne prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Tarnowo Podgórne.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 671 144 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50232100-1 (Usługi w zakresie konserwacji oświetlenia ulicznego). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ENEA Oświetlenie Sp. z o. o. (Szczecin). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.