Dokumentacja projektowa przebudowy segmentu sportowego wraz z zapleczem przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku
Zamawiający Gmina Miejska Świdnik (Świdnik, Lubelskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dokumentacja projektowa przebudowy segmentu sportowego wraz z zapleczem przy Zespole…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 244 496 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=869, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~3,5 ofertywysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
3 wpisy- Ogłoszenie
11 października 2024
Termin ofert: 24 października 2024 10:00Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
21 listopada 2024
5 ofert1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
14 stycznia 2026
1 wykonawca
Kluczowe informacje o wykonaniu umowy
- 1
ZakresWybrano ofertę firmy A3 Pracownia Projektowa Architektura i Budownictwo Tomasz Gawlik Styczniowego 28 (Lublin).
- 2
ZakresOgłoszenie dotyczy zamówienia klasycznego, którego wartość jest większa niż 130 000 zł, ale mniejsza niż progi unijne.
- 3
ZakresZamawiający wymaga opracowania dokumentacji projektowej, opinii, uzgodnień, wniosków, pozwoleń oraz specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, a także przedmiaru robót, kosztorysu inwestorskiego i kosztorysu ślepego.
Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Miejska Świdnik |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 431019359 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Stanisława Wyspiańskiego 27 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Świdnik |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 21-040 |
| 1.4.4.) | Województwo | lubelskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL814 - Lubelski |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zampub@e-swidnik.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | http://umswidnik.bip.lubelskie.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-233c5630-1238-4b10-92c4-1a69ddd84941 |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00034517 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-01-14 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2024/BZP 00541702 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Dokumentacja projektowa przebudowy segmentu sportowego wraz z zapleczem przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 3. | 1 Przedmiotem umowy jest realizacja przez Wykonawcę, na rzecz Zamawiającego, zamówienia pod nazwą | Dokumentacja projektowa przebudowy segmentu sportowego wraz z zapleczem przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku za wynagrodzeniem płatnym na warunkach określonych w niniejszej SWZ. 3.2 Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje: 1) opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy segmentu sportowego wraz z zapleczem przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Świdniku wraz z uzyskaniem decyzji pozwolenia na budowę (świadczenie podstawowe), 2) pełnienie nadzoru autorskiego wielobranżowego (objęty prawem opcji), 3.3 Zakres przedmiotu zamówienia obejmuje w szczególności: 1) Dokumentacja a) Dokumentacja projektowa, b) Opinie, uzgodnienia, wnioski, pozwolenia, c) Specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych, d) Przedmiar robót, Kosztorys inwestorski, Kosztorys ślepy. 2) Nadzór autorski Wykonawca sprawować będzie nadzór autorski wielobranżowy. 3) Wykonawca opracuje w ramach świadczenia podstawowego: a) projekty budowlane i techniczne wszystkich wymagalnych branż (konstrukcyjno-budowlanej, sanitarnej, elektrycznej, teletechnicznej, drogowej itd.), przedmiary, kosztorysy inwestorskie, szczegółowe specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, b) projekty budowlane i techniczne na usunięcie kolizji z infrastrukturą podziemną i naziemną związanych z budową przedmiotowego obiektu (zgodnie z warunkami usunięcia kolizji uzyskanymi od właścicieli poszczególnych sieci po akceptacji Zamawiającego), c) pełnobranżowy projekt wykonawczy dla całej inwestycji, d) projekt zagospodarowania terenu w zakresie zieleni związany z przedmiotową inwestycją, w tym plan nasadzeń drzew i krzewów, bylin, traw i roślin hydrofitowych; e) projekt określający usytuowanie drzew i krzewów przeznaczonych do usunięcia (w przypadku usuwania drzew i krzewów), ze wskazaniem drzew i krzewów wymagających decyzji zezwalającej na usunięcie, f) informację BIOZ; g) operat wodnoprawny i uzyska decyzję pozwolenia wodnoprawnego (opcjonalnie – jeśli będzie wymagane poprzez zastosowane rozwiązania projektowe), h) projekt stałej organizacji ruchu oraz uzyska zatwierdzenie przez organ zarządzający ruchem (opcjonalnie – jeśli będzie wymagane), i) projekt organizacji ruchu na czas prowadzenia robót oraz uzyska zatwierdzenie przez organ zarządzający ruchem, j) badania geotechniczne gruntu oraz ustalenie geotechnicznych warunków posadowienia obiektu budowlanego w oparciu o przepisy Rozporządzenia z dnia 25 kwietnia 2012 r. w sprawie ustalenia geotechnicznych warunków posadowienia obiektów budowlanych (Dz.U. z 2012 r. poz. 463 z dnia 27.04.2012 r.). 4) Wykonawca pozyska w ramach świadczenia podstawowego: a) decyzję pozwolenie wodnoprawne (jeżeli będzie wymagana), b) decyzję zezwalającą na usunięcie drzew i krzewów (w przypadku usuwania drzew i/lub krzewów), c) decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach zgody na realizację przedsięwzięcia (opcjonalnie – jeżeli będzie wymagana), d) decyzję pozwolenie na budowę. 5) Wykonawca uzyska w ramach świadczenia podstawowego również swoim staraniem i na swój koszt: a) aktualną mapę do celów projektowych z zaznaczonymi liniami z MPZP (wersja numeryczna, zwektoryzowana w formacie dxf), b) wypisy z rejestru gruntów lub innych dokumentów, wydanych przez organ prowadzący ewidencję gruntów i budynków, pozwalające na ustalenie stron postępowania, zawierające co najmniej numery działek ewidencyjnych oraz, o ile zostały ujawnione: numery ich ksiąg wieczystych, imię i nazwisko albo nazwę oraz adres podmiotu ewidencyjnego, obejmujące przewidywany teren, na którym będzie realizowane przedsięwzięcie oraz obejmujące obszar, na który będzie oddziaływać przedsięwzięcie, c) oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane, d) warunki i uzgodnienia od wszystkich gestorów sieci występujących w obszarze oddziaływania inwestycji - po akceptacji Zamawiającego, e) odstępstwo od przepisów techniczno-budowlanych (w razie konieczności), f) wszystkie wymagane prawem opinie, warunki techniczne do projektowania i uzgodnienia, 3.4 Szczegółowy zakres przedmiotu zamówienia wynika z następujących dokumentów: a) SWZ, w tym w szczególności Program funkcjonalno-użytkowy stanowiący załącznik nr 1 do SWZ, 3.5 Nadzór autorski Wykonawca będzie sprawował nadzór autorski wielobranżowy. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2024-11-20 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 12 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | A3 Pracownia Projektowa Architektura i Budownictwo Tomasz Gawlik Styczniowego 28 |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 7171716105 |
| 4.3.3.) | Ulica | ul.Powstania Styczniowego 28 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Lublin |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 20-706 |
| 4.3.6.) | Województwo | lubelskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 139629,60 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2024/BZP 00609287/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-11-19 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 139629,60 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.