Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
"SULĘCIŃSKI ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ· SULĘCINmikrofirma
Wartość umowy
806 925 zł
Umowa zawarta
31 grudnia 2025
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Świadczenie usług w zakresie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Sulęcin oraz usuwania skutków zimy

Zamawiający Gmina Sulęcin (Sulęcin, Lubuskie) rozstrzygnął postępowanie „Świadczenie usług w zakresie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Sulęcin…”, wybierając ofertę wykonawcy "SULĘCIŃSKI ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ. Wartość umowy: 806 925 zł.

Zamawiający: Gmina SulęcinSulęcin, Lubuskie (powiat Sulęciński →)opublikowano 14 stycznia 2026
Wartość umowy
806 925 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~2,9 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    15 grudnia 2025

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    14 stycznia 2026

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy "SULĘCIŃSKI ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (SULĘCIN), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 806 925,11 zł (umowę zawarto 31 grudnia 2025 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Sulęcin

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 210966697

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Lipowa 18

1.5.2.)Miejscowość

Sulęcin

1.5.3.)Kod pocztowy

69-200

1.5.4.)Województwo

lubuskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL431 - Gorzowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

umig@sulecin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.sulecin.pl

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Świadczenie usług w zakresie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Sulęcin oraz usuwania skutków zimy

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-4f767f42-70a3-4324-baaa-d4a872b516bb

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00034003

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-14

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00079500/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.3 Usługa utrzymania czystości i porządku oraz usuwanie skutków zimy

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00600440

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

Gmina Sulęcin posiada 100% udziałów zarówno w spółce: Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. (ZUK) jak i w spółce: KOMUNALNIK Sp. z o.o. (KOMUNALNIK) - obie spółki posiadają osobowość prawną. Wyżej wymienione spółki są założycielami i jedynymi udziałowcami spółki: Sulęciński Zakład Usług Komunalnych Sp. z o.o. (SZUK), z którą Gmina zamierza przeprowadzić negocjacje w celu udzielenia przedmiotowego zamówienia w trybie z wolnej ręki. SZUK posiada osobowość prawną, została powołana w celu realizowania zadań Gminy i nie ma udziału kapitału prywatnego. W przypadku gdy ZUK i KOUNALNIK będą posiadały nad jakąś osobą prawną dominujący wpływ na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami tej osoby prawnej to takie same kompetencje w sposób pośredni będzie miała nad tą osobą prawną Gmina Sulęcin. Ponad 90% przychodów netto z działalności SZUK w ostatnich trzech latach pochodziło z wykonywania zadań na rzecz Gminy Sulęcin.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IZiG.271.20.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

704861,16 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia publicznego jest: Świadczenie usług w zakresie utrzymania czystości i porządku na terenie gminy Sulęcin oraz usuwania skutków zimy w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r.
1. Zakres wykonywanych prac obejmuje:
1.1 Usługę oczyszczania ulic i chodników położonych wzdłuż terenów gminnych, dróg gminnych, parkingów, parków, alejek parkowych, przystanków autobusowych oraz terenów gminnych według wykazu z pkt 2 poniżej i częstotliwości w nim określonej.
1.2 Zamiatanie mechaniczne i ręczne ulic, chodników, parkingów, itp. wyszczególnionych w wykazie z pkt 2 poniżej z częstotliwością w nim określoną. Zamiatanie mechaniczne dotyczy ulic o nawierzchni utwardzonej (asfalt, beton, kostka brukowa, polbrukowa i bruk) posiadających krawężniki.
1.3 Wykonanie porządków polegających na:
1.3.1 Oczyszczaniu powierzchni i części przykrawężnikowej jezdni, placów, parkingów i chodników (wraz z chemicznym usuwaniem chwastów) oraz zbieraniu odpadów w parkach i pasach drogowych.
1.3.2 Zimowym utrzymaniu nawierzchni dróg i chodników gminnych, parkingów oraz alejek parkowych polegających na zgarnięciu śniegu, błota, zwalczaniu gołoledzi przez posypywanie materiałem uszorstniającym. Zbieranie skutego lodu i innych zanieczyszczeń uprzątniętych przez właścicieli nieruchomości z przyległych chodników wzdłuż nieruchomości w pasie dróg gminnych.
1.3.3 Opróżnianiu koszy ulicznych z terenu miasta. Wywożeniu odpadów z koszy do Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Długoszynie. Dostarczeniu (zakupu) i wymianie uszkodzonych wkładów - max. 50 szt./ rok kalendarzowy. W razie konieczności wykonawca powinien przeprowadzać drobne naprawy i remonty koszy ulicznych (tj. przykręcenie np. luźnego mocowanie, poluzowanej klapy, dokręcenie luźnej deski bądź obudowy itp.) oraz mycie i dezynfekcje minimum raz w roku. Opróżnianie koszy ulicznych na terenie miasta winno odbywać się minimum dwa razy w tygodniu. W przypadku przepełniania się koszy ulicznych należy zwiększyć częstotliwość ich opróżniania. Opróżnianie koszy ulicznych na terenie wsi gminy Sulęcin w ilości do 100 szt. z częstotliwością co 2 tygodnie.
1.4 Sprzątanie przystanków autobusowych położonych w terenach wiejskich dwa razy w miesiącu oraz sprzątanie raz w tygodniu przystanków położonych przy ulicach Młynarskiej, 3-go Maja, Okopowej, Kilińskiego i przy sklepie Delikatesy Centrum w Sulęcinie wraz z opróżnianiem koszy na wszystkich przystankach autobusowych na terenie miasta i gminy Sulęcin z częstotliwością jak sprzątanie. Sprzątanie przystanków polega na zmiataniu powierzchni utwardzonych, usuwaniu z tych powierzchni chwastów, zbieraniu odpadów oraz koszeniu trawy w promieniu 10 m od przystanków.
1.5 Wywóz wszystkich odpadów zebranych w workach i luzem z terenu miasta pozostałych po porządkowaniu gminnych terenów, z terenów przy garażach oraz po utrzymaniu zieleni w Sulęcinie w workach i luzem (trawa z koszenia, zielsko z plewienia, liście, gałęzie z pielęgnacji oraz z wycinki drzew, itp.) do 24 godzin po telefonicznym zgłoszeniu potrzeby wywozu przez pracownika Urzędu. Ilość odpadów dodatkowych do wywozu nie przekroczy 500 m3 w ciągu trwania umowy. Wywóz liści z terenu parków miejskich w Sulęcinie (zgrabionych na sterty lub w workach) do 7 dni od dnia zgłoszenia potrzeby ich wywozu.
1.6 Sprzątanie gminnych placów zabaw.
2. Szczegółowy zakres rzeczowy przedmiotu zamówienia - wykaz ulic i chodników położonych wzdłuż terenów gminnych, parków miejskich i parkingów oraz innych terenów wraz z częstotliwością ich sprzątania i usuwania skutków zimy w okresie od 01.01.2026 r. do 31.12.2026 r. znajduje się w Opisie przedmiotu zamówienia tj. w Załączniku nr 1 do Zaproszenie

4.5.3.)Główny kod CPV

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90620000-9 - Usługi odśnieżania

77313000-7 - Usługi utrzymania parków

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

"SULĘCIŃSKI ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

367452261

7.3.3)Ulica

BOLESŁAWA CHROBREGO 3

7.3.4)Miejscowość

SULĘCIN

7.3.5)Kod pocztowy

69-200

7.3.6.)Województwo

lubuskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 7

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

806925,11 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90610000-6Usługi sprzątania i zamiatania ulic
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
865 234 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
392 496 zł3 145 274 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 752 778 zł
Źródło próbki
CPV 90610000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
392 496 zł
Mediana
865 234 zł
Górny kwartyl
3 145 274 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Sulęcin prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Sulęcin.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 806 925 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90610000-6 (Usługi sprzątania i zamiatania ulic). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: "SULĘCIŃSKI ZAKŁAD USŁUG KOMUNALNYCH" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ (SULĘCIN). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.