Wykonywanie zadań bieżących z zakresu gospodarki komunalnej w 2025 roku
Zamawiający Gmina Gierałtowice (Gierałtowice, Śląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Wykonywanie zadań bieżących z zakresu gospodarki komunalnej w 2025 roku”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=676, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~2,6 ofertyograniczonaW takich przetargach zwykle startuje mało firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
4 wpisyOgłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | GMINA GIERAŁTOWICE |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 276257848 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | ul. Księdza Roboty 48 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Gierałtowice |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 44-186 |
| 1.4.4.) | Województwo | śląskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL229 - Gliwicki |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 32 30 11 340, 32 30 11 350, 32 30 11 382 |
| 1.4.8.) | Numer faksu | 32 30 11 341 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zp@gieraltowice.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | www.bip.gieraltowice.pl |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-2d97b7b8-6450-4682-b3bc-391d1217e9db |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00031368 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-01-14 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00041731 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Usługi |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Wykonywanie zadań bieżących z zakresu gospodarki komunalnej w 2025 roku |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | Przedmiotem zamówienia jest wykonywanie w okresie od dnia 01.02.2025 r. do dnia 31.12.2025 r. zadań z zakresu gospodarki komunalnej, które obejmują, w szczególności: |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 50760000-0 - Usługi napraw i konserwacji obiektów użyteczności społecznej |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 77310000-6 - Usługi sadzenia roślin oraz utrzymania terenów zielonych 50721000-5 - Obsługa instalacji grzewczych 50870000-4 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji wyposażenia placów zabaw 60100000-9 - Usługi w zakresie transportu drogowego 77320000-9 - Usługi utrzymania terenów sportowych 90000000-7 - Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne 90620000-9 - Usługi odśnieżania 90630000-2 - Usługi usuwania oblodzeń |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-01-31 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | od 2025-02-01 do 2025-12-31 |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 969 -13-93-388 |
| 4.3.3.) | Ulica | K. Miarki 1 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Przyszowice |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 44-178 |
| 4.3.6.) | Województwo | śląskie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 877445,39 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00096532/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-31 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Tak |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 2 |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 1 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana dotyczy zmiany rachunku bankowego Wykonawcy. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | Wykonawca pismem powiadomił Zamawiającego o zmianie rachunku bankowego. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.4.2.) | Numer zmiany | 2 |
| 5.4.3.) | Podstawa prawna zmiany | art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy |
| 5.4.4.) | Przyczyny dokonania zmian | Zmiana dotyczy wprowadzenia zmian organizacyjnych. |
| 5.4.5.) | Krótki opis zamówienia po zmianie | W związku z aktualizacją wykazu obiektów, w których Wykonawca realizuje obsługę kotłowni Zamawiający wprowadził w tym zakresie zmiany do umowy. |
| 5.4.8.) | Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej | Nie |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 877445,39 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | nie dotyczy |
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →