Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
2 494 606 zł
Umowa zawarta
9 stycznia 2026
Okres realizacji
9 miesiące
Oferty w postępowaniu
19 ofertceny: 2 494 606 zł – 4 102 306 złodrzucone: 17
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Rozbudowa ul. Mieszka I w Knurowie na odcinku od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego do skrzyżowania z ul. Kosmonautów.

Zamawiający Gmina Knurów (Knurów, Śląskie) rozstrzygnął postępowanie „Rozbudowa ul. Mieszka I w Knurowie na odcinku od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. Wartość umowy: 2 494 606 zł. Złożono 19 ofert.

Zamawiający: Gmina KnurówKnurów, Śląskie (powiat Gliwicki →)opublikowano 13 stycznia 2026
Wartość umowy
2 494 606 zł
Liczba ofert
19 ofert
Konkurencyjność
~5,2 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. (Gliwice), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 2 494 606,17 zł (umowę zawarto 9 stycznia 2026 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 19 ofert; ceny wahały się od 2 494 606,17 zł do 4 102 305,67 zł. Odrzucono 17 ofert.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 9 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Knurów

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276257587

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Dr. Floriana Ogana 5

1.5.2.)Miejscowość

Knurów

1.5.3.)Kod pocztowy

44-190

1.5.4.)Województwo

śląskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL229 - Gliwicki

1.5.7.)Numer telefonu

32 235 10 17

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@knurow.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.knurow.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-f36bf5be-9279-4ec1-adb4-c0d78378295b

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Rozbudowa ul. Mieszka I w Knurowie na odcinku od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego do skrzyżowania z ul. Kosmonautów.

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-f36bf5be-9279-4ec1-adb4-c0d78378295b

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00029781

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00026069/12/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.4 Rozbudowa ul. Mieszka I w Knurowie na odcinku od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego do skrzyżowania z ul. Kosmonautów

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00464369

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.2.33.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

3649442,05 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia
1.Przedmiot zamówienia obejmuje rozbudowę ul. Mieszka I w Knurowie na odcinku od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego do skrzyżowania z ul. Kosmonautów, w tym

1) wykonanie nawierzchni jezdni z betonu asfaltowego (w-wa ścieralna gr. 4 cm, w-wa wiążąca 8 cm) wraz z podbudową, 2) wykonanie nawierzchni zjazdów z kostki brukowej betonowej o gr. 8 cm wraz z podbudową, 3) wykonanie nawierzchni chodników z kostki brukowej betonowej o gr. 8 cm wraz z podbudową, 4) wykonanie nawierzchni zatok postojowych z betonowych płyt ażurowych wraz z podbudową, 5) budowa kanalizacji deszczowej, w tym: a) kanał deszczowy z rur o średnicy Ø 400 mm, b) kanał deszczowy z rur o średnicy Ø 315 mm, c) przykanaliki z rur o średnicy Ø 200, d) studnie kanalizacyjne betonowe o średnicy Ø 1200 mm, e) studnie kanalizacyjne betonowe o średnicy Ø 1000 mm, f) wpusty uliczne betonowe o średnicy Ø 500 mm z osadnikiem i koszem, 6) wykonanie oświetlenia, w tym: a) ułożenie kabla oświetleniowego – YAKXS 4x35 mm2, b) montaż słupów oświetleniowych stalowych o wysokości 9 m z oprawami LED mocowanymi na wysięgnikach jednoramiennych, 7) wykonanie kanału technologicznego, 8) oznakowanie czasowej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem dostarczonym przez Zamawiającego oraz usunięcie ww. oznakowania po odbiorze docelowej organizacji ruchu, 9) oznakowanie docelowej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem organizacji ruchu dostarczonym przez Zamawiającego, 10) roboty towarzyszące (roboty rozbiórkowe, przebudowa i zabezpieczenie istniejących kabli rurami ochronnymi, przebudowa wodociągu, regulacja studzienek, odtworzenie nawierzchni i trawników uszkodzonych w trakcie prowadzenia robót, wycinka zieleni, zabezpieczenie drzew na czas prowadzenia robót itp.). 11) dokonanie aktualizacji nieaktualnych opinii i uzgodnień dokumentacji „Rozbudowy ul. Mieszka I w Knurowie na odcinku od skrzyżowania z ul. Kazimierza Wielkiego do skrzyżowania z ul. Kosmonautów”, w tym uzgodnienia Orange S.A. Nr 37998/22 z dnia 20.10.2022 r. 2. Szczegółowy zakres zamówienia określają: dokumentacja projektowa oraz Specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót, przedmiar robót i ustalenia wynikające ze wzoru umowy. Wykonawca obowiązany jest zapoznać się z SWZ i jej załącznikami i zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach w nich opisanych. 3. Zamawiający dopuszcza zastosowanie urządzeń i materiałów równoważnych wszędzie tam, gdzie w dokumentacji projektowej opisał przedmiot zamówienia za pomocą znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkty lub usługi dostarczane przez konkretnego Wykonawcę. 4. Podanie typów urządzeń, kart katalogowych, opisów, rysunków oraz nazw producentów należy traktować jako przykładowe. 5. Wszelkie parametry, w tym parametry techniczno – eksploatacyjne oraz użytkowe urządzeń i materiałów zastosowanych przez Wykonawcę przy realizacji zamówienia muszą spełniać wymogi wskazane w SWZ i jej załącznikach. Zmiana któregokolwiek z urządzeń, elementów, materiałów itd. winna uwzględniać wszystkie parametry techniczne, które są istotne z punktu widzenia działania obiektu jako całości, a także konkretne ograniczenia architektoniczno – konstrukcyjne oraz zagospodarowania terenu. 6. Wykonawca zobowiązany będzie do udzielenia gwarancji jakości na wykonany przedmiot zamówienia (robociznę i materiały) na okres zadeklarowany w ofercie, nie krótszy niż 36 miesięcy. Bieg terminu gwarancji rozpocznie się w dniu podpisania protokołu odbioru końcowego przedmiotu zamówienia.

4.5.3.)Główny kod CPV

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45111300-1 - Roboty rozbiórkowe

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45232310-8 - Roboty budowlane w zakresie linii telefonicznych

45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

19

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

16

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

17

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

8

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

2494606,17 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

4102305,67 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

2494606,17 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 276796918

7.3.3)Ulica

Nad Bytomką 1

7.3.4)Miejscowość

Gliwice

7.3.5)Kod pocztowy

44-100

7.3.6.)Województwo

śląskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Tak

7.4.1.)Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani

Tymczasowa i docelowa organizacja ruchu, częściowo roboty drogowe, sieci wod-kan, kanał technologiczny i sieci elektroenergetyczne.

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2026-01-09

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

2494606,17 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

9 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

PunktPoleWartość
1.Wykonawca zobowiązuje się do wykonania przedmiotu zamówienia w następujących terminach

1) termin rozpoczęcia robót – do 3 dni od daty przekazania placu budowy oraz zgłoszenia wprowadzenia zatwierdzonej czasowej organizacji ruchu, 2) termin zakończenia robót i usług wyszczególnionych w § 1 ust. 2 wzoru umowy – do 9 miesięcy od daty podpisania umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233120-6Roboty w zakresie budowy dróg
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
792 122 zł
Próbka: 191 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
327 603 zł1 599 385 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 271 782 zł
Źródło próbki
CPV 45233120· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
327 603 zł
Mediana
792 122 zł
Górny kwartyl
1 599 385 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Knurów prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Knurów.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 2 494 606 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233120-6 (Roboty w zakresie budowy dróg). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów S.A. (Gliwice). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 19 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.