Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Skawinie Sp. z o. o.· Skawinamała firma
Wartość umowy
197 489 zł
Umowa zawarta
23 grudnia 2025
Okres realizacji
od 2 stycznia 2026 do 30 czerwca 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Zarządzanie Strefą Płatnego Parkowania na terenie miasta Skawina

Zamawiający Gmina Skawina (Skawina, Małopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Zarządzanie Strefą Płatnego Parkowania na terenie miasta Skawina”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Skawinie Sp. z o. o. Wartość umowy: 197 489 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina SkawinaSkawina, Małopolskie (powiat Krakowski →)opublikowano 13 stycznia 2026
Wartość umowy
197 489 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~2,6 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Skawinie Sp. z o. o. (Skawina), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 197 488,80 zł (umowę zawarto 23 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 2 stycznia 2026 r. do 30 czerwca 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Skawina

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 351555588

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rynek 1

1.5.2.)Miejscowość

Skawina

1.5.3.)Kod pocztowy

32-050

1.5.4.)Województwo

małopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL214 - Krakowski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zamowienia@gminaskawina.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://bip.malopolska.pl/umigskawina

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-00575f00-e7c0-4107-b04b-770708ee484c

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Zarządzanie Strefą Płatnego Parkowania na terenie miasta Skawina

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-00575f00-e7c0-4107-b04b-770708ee484c

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00025582

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-13

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00074056/17/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.7 Zarządzanie Strefą Płatnego Parkowania w Skawinie

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00593437

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.272.53.GK.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

161616,00 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiot zamówienia obejmuje zarządzanie Strefą Płatnego Parkowania w Skawinie (dalej zwaną SPP) wraz z usługą polegającą na bieżącym utrzymaniu i serwisowaniu parkomatów. Zarządzanie SPP odbywa się na podstawie Uchwały Nr LIII/765/23 Rady Miejskiej w Skawinie z dnia 22 lutego 2023 r. Rady Miejskiej w Skawinie w sprawie ustalenia strefy płatnego parkowania, ustalenia opłat za parkowanie pojazdów samochodowych na drogach publicznych w strefie płatnego parkowania oraz sposobu pobierania tych opłat.
SPP czynna jest w każdy dzień roboczy od poniedziałku do piątku, w godz. 10:00 – 17:00 (z wyłączeniem sobót, niedziel i dni świątecznych). Zlokalizowana jest na następujących ulicach:
• ul. Rynek – 26 miejsc postojowych w tym 3 dla niepełnosprawnych,
• ul. Słowackiego – 22 miejsca postojowe w tym 2 dla osób niepełnosprawnych,
• ul. Konopnickiej (od ul. Zamkowej do Rynku) – 8 miejsc postojowych.
Razem 56 miejsc postojowych w tym 5 miejsc dla osób niepełnosprawnych.
Szczegółowy zakres zamówienia zawiera Specyfikacja Warunków Zamówienia, zamieszczona na stronie internetowej prowadzonego postępowania.

4.5.3.)Główny kod CPV

98351000-8 - Usługi zarządzania parkingami

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

197488,80 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

197488,80 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

197488,80 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Skawinie Sp. z o. o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON: 351334574

7.3.3)Ulica

Bukowska 1A

7.3.4)Miejscowość

Skawina

7.3.5)Kod pocztowy

32-050

7.3.6.)Województwo

małopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

197488,80 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-02 do 2026-06-30

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

98351000-8Usługi zarządzania parkingami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Brak danych benchmarkowych dla tej kategorii CPV.

W ostatnim roku nie znaleźliśmy wystarczającej liczby podobnych postępowań z podaną wartością szacunkową, żeby policzyć statystyki. Zobacz wszystkie przetargi w tej kategorii →

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Skawina prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Skawina.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 197 489 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 98351000-8 (Usługi zarządzania parkingami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej w Skawinie Sp. z o. o. (Skawina). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.