Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
588 800 zł
Umowa zawarta
31 grudnia 2025
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboru
Cena60%odległość od siedziby Wykonawcy do siedziby Zamawiającego40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Wykonanie projektów decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz projektów decyzji o warunkach zabudowy wraz z analizą urbanistyczną

Zamawiający Gmina Osielsko (Osielsko, Kujawsko-Pomorskie) rozstrzygnął postępowanie „Wykonanie projektów decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz…”, wybierając ofertę wykonawcy ASPECTUS Sp. z o.o. Wartość umowy: 588 800 zł. Złożono 1 ofertę.

Zamawiający: Gmina OsielskoOsielsko, Kujawsko-Pomorskie (powiat Bydgoski →)opublikowano 9 stycznia 2026
Wartość umowy
588 800 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,5 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    28 listopada 2025

    Termin ofert: 9 grudnia 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    09 stycznia 2026

    1 oferta1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy ASPECTUS Sp. z o.o. (Grudziądz), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 588 800,00 zł (umowę zawarto 31 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Osielsko

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 092350688

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Szosa Gdańska 55A

1.5.2.)Miejscowość

Osielsko

1.5.3.)Kod pocztowy

86-031

1.5.4.)Województwo

kujawsko-pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL613 - Bydgosko-toruński

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

justyna.janicka@osielsko.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.osielsko.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ba77ea31-098c-4e39-afcc-982b315b6238

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Wykonanie projektów decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz projektów decyzji o warunkach zabudowy wraz z analizą urbanistyczną

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-ba77ea31-098c-4e39-afcc-982b315b6238

2.5.)Numer ogłoszenia

2026/BZP 00016938

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2026-01-09

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00041326/11/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.12 Wykonanie projektów decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz projektów decyzji o warunkach zabudowy wraz z analizą urbanistyczną w 2026 r.

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00563185

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IiZP.271.U.14.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

569105,69 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektów decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz projektów decyzji o warunkach zabudowy wraz z analizą urbanistyczną.

Przedmiotem zamówienia jest wykonanie projektów decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz projektów decyzji o warunkach zabudowy wraz z analizą urbanistyczną zgodnie z wymogami ustawy z dnia 27 marca 2003 r. o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym (tekst jedn. Dz. U. z 2024 r. poz. 1130 z późn. zm.) z wymogami rozporządzenia Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 15 lipca 2024 r. w sprawie sposobu ustalania wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w przypadku braku miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego (Dz. U. z 2024, poz. 1116) oraz rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 26 sierpnia 2003 r. w sprawie oznaczeń i nazewnictwa stosowanych w decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz w decyzji o warunkach zabudowy (Dz. U. z 2003, Nr 164, poz. 1589).

Wykonawca zobowiązuje się do:
1. sporządzenia analizy funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu w zakresie warunków, o których mowa w art. 61 ust.1-5 ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, w celu wymagań dotyczących nowej zabudowy i zagospodarowania terenu w formie tekstowej i graficznej. Zamawiający wymaga aby analiza urbanistyczna zawierała: w formie tekstowej tabelaryczne zestawienie parametrów działek i budynków objętych analizą, które zostały uwzględnione do analizy oraz w formie graficznej wskazanie nieruchomości uwzględnionych do analizy z wyróżniającą się szrafurą,
2. sporządzenia analizy stanu faktycznego i prawnego terenu, na którym przewiduje się realizację inwestycji,
3. przeprowadzenia analizy warunków i zasad zagospodarowania terenu objętego wnioskiem, wynikających z przepisów szczególnych w tym z ustawy o ochronie i opiece nad zabytkami, prawo ochrony środowiska, prawo wodne itp.,
4. określenia parametrów i cech kształtowania nowej zabudowy, w tym gabarytów i formy architektonicznej obiektów budowlanych, linii zabudowy, intensywności wykorzystania terenu,
5. sporządzenia projektów decyzji o warunkach zabudowy i zagospodarowania terenu w oparciu o przepisy ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz z przepisami wykonawczymi do tejże ustawy,
6. przygotowania wyników analizy funkcji oraz cech zabudowy i zagospodarowania terenu, które zawierać będą część tekstową i graficzną stanowiącą załącznik do decyzji o warunkach zabudowy,
7. sporządzenia projektów decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego w oparciu o przepisy ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz z przepisami wykonawczymi do tejże ustawy,
8. uczestniczenia w spotkaniach w Urzędzie Gminy Osielsko z przedstawicielami Zamawiającego, w konsultacjach i wyznaczonych przez Wójta rozprawach administracyjnych.

Realizacja prac następować będzie na podstawie pisemnych zleceń przekazywanych przez pracownika merytorycznego kompletnych wniosków inwestorów określających zakres prac.
Przekazywanie kompletnych wniosków inwestorów będzie odbywać się na wskazany adres e-mail Wykonawcy.

Terminy realizacji zleceń liczone będą od sumy przekazanych wniosków w danym tygodniu, w następujący sposób:
- do 5 wniosków – 14 dni na realizację zlecenia,
- do 10 wniosków – w terminie 21 dni na realizację zlecenia,
- powyżej 10 wniosków – w terminie 28 dni na realizację zlecenia.

Niezależnie od ilości przekazanych wniosków do opracowania projektów decyzji o ustalenie warunków zabudowy dla inwestycji dotyczącej budowy wolnostojącego nie więcej niż dwukondygnacyjnego budynku mieszkalnego jednorodzinnego o pow. zabudowy do 70m2 , których mowa w art. 29 ust. 1 pkt 1a ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tekst jednolity Dz. U z 2024 r., poz. 725) - 5 dni od daty otrzymania przekazanych materiałów.
Niezależnie od ilości przekazanych wniosków do opracowania projektów decyzji o ustalenie lokalizacji inwestycji celu publicznego 7 dni od daty otrzymania przekazanych materiałów.

Zamawiający przewiduje zlecenie wykonania 40 szt. decyzji o ustaleniu lokalizacji inwestycji celu publicznego oraz 960 szt. decyzji o warunkach zabudowy wraz z analizą urbanistyczną i formalno-prawną. Zamawiający zastrzega, że podana planowana liczba projektów decyzji stanowi wartość orientacyjną, a Wykonawcy nie przysługują względem zamawiającego żadne roszczenia w przypadku zlecenia mniejszej liczby opracowań. Wykonawcy zostanie wypłacone wynagrodzenie za faktycznie wykonany zakres prac. Wskazane wyżej ilości mogą ulec zmianie w zależności od faktycznie złożonych wniosków.

4.5.3.)Główny kod CPV

71400000-2 - Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

588800,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

588800,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

588800,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

ASPECTUS Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8762457788

7.3.4)Miejscowość

Grudziądz

7.3.6.)Województwo

kujawsko-pomorskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-31

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

588800,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

71400000-2Usługi architektoniczne dotyczące p…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
188 668 zł
Próbka: 16 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
142 896 zł348 780 zł
Rozstęp międzykwartylowy
205 885 zł
Źródło próbki
CPV 71400000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
142 896 zł
Mediana
188 668 zł
Górny kwartyl
348 780 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Osielsko prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Osielsko.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 588 800 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 71400000-2 (Usługi architektoniczne dotyczące planowania przestrzennego i zagospodarowania terenu). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: ASPECTUS Sp. z o.o. (Grudziądz). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.