Modernizacja i remont kompleksu sportowego „Moje Boisko – ORLIK 2012” w Chrzanowie.
Zamawiający Gmina Chrzanów - Urząd Miejski w Chrzanowie (Chrzanów, Małopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Modernizacja i remont kompleksu sportowego „Moje Boisko – ORLIK 2012” w Chrzanowie”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.
- Dane ogłoszenia
- Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 365 854 zł
- KonkurencyjnośćPoliczono na N rozstrzygniętych postępowaniach z tej grupy (dywizja CPV × województwo), tylko gdzie znana liczba ofert. Wskaźnik do analizy, nie ocena postępowania. (n=7273, dane: BZP/TED, stan na 30 sierpnia 2026)
- ~4,9 ofertwysokaW takich przetargach zwykle startuje sporo firm.w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Przebieg postępowania
5 wpisów- Ogłoszenie
16 kwietnia 2025
Termin ofert: 14 maja 2025 10:30Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
30 kwietnia 2025
Otwórz ogłoszenie → - Zmiana ogłoszenia
07 maja 2025
Otwórz ogłoszenie → - Wynik: wybrano wykonawcę
12 czerwca 2025
4 oferty1 wykonawcaOtwórz ogłoszenie → - Wykonanie umowyBieżące
02 stycznia 2026
1 wykonawca
Ogłoszenie o wykonaniu umowy
Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.
Zamawiający
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 1.1.) | Nazwa zamawiającego | Gmina Chrzanów - Urząd Miejski w Chrzanowie |
| 1.3.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | REGON 276257943 |
| 1.4) | Adres zamawiającego | |
| 1.4.1.) | Ulica | Aleja Henryka 20 |
| 1.4.2.) | Miejscowość | Chrzanów |
| 1.4.3.) | Kod pocztowy | 32-500 |
| 1.4.4.) | Województwo | małopolskie |
| 1.4.5.) | Kraj | Polska |
| 1.4.6.) | Lokalizacja NUTS 3 | PL21A - Oświęcimski |
| 1.4.7.) | Numer telefonu | 32 7585122-123 |
| 1.4.9.) | Adres poczty elektronicznej | zp@chrzanow.pl |
| 1.4.10.) | Adres strony internetowej zamawiającego | https://www.chrzanow.pl/ |
| 1.5.) | Rodzaj zamawiającego | Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego |
Informacje podstawowe
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 2.1.) | Identyfikator postępowania | ocds-148610-29835abd-a116-43ed-a36a-fa94f43be85c |
| 2.2.) | Numer ogłoszenia | 2026/BZP 00000313 |
| 2.3.) | Wersja ogłoszenia | 01 |
| 2.4.) | Data ogłoszenia | 2026-01-02 |
Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 3.1.) | Charakter zamówienia | Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne |
| 3.2.) | Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE | Tak |
| 3.2.1.) | Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE | 2025/BZP 00194566 |
| 3.3.) | Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej | Nie |
| 3.5.) | Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną | Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy |
| 3.6.) | Rodzaj zamówienia | Roboty budowlane |
| 3.7.) | Nazwa zamówienia | Modernizacja i remont kompleksu sportowego „Moje Boisko – ORLIK 2012” w Chrzanowie. |
| 3.8.) | Krótki opis przedmiotu zamówienia | |
| 1. | Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych w ramach zadania pn | „Modernizacja i remont kompleksu sportowego "Moje Boisko - ORLIK 2012" w Chrzanowie”. 2. Zakres przedmiotu umowy składa się z zamówienia podstawowego (część gwarantowana) oraz z zamówienia objętego prawem opcji (część opcjonalna). 3. Zakres przedmiotu umowy zamówienia podstawowego (część gwarantowana) obejmuje: 1) Roboty przygotowawcze. 2) Roboty rozbiórkowe. 3) Remont istniejących boisk sportowych – wymiana istniejących nawierzchni i sprzętu sportowego, a następnie wykonanie nowych nawierzchni (poliuretanowo-gumowej i z trawy syntetycznej), malowanie linii boisk, wymiana sprzętu sportowego. 4) Wykonanie dokumentacji powykonawczej w 3 egzemplarzach zawierającej: a) protokoły odbiorów, protokoły z badań, protokoły z pomiarów i inne niezbędne protokoły potwierdzające prawidłowe wykonanie robót podczas budowy, b) karty materiałowe, c) kosztorysy powykonawcze, d) rysunki i opisy uzupełniające do projektu, służące realizacji obiektu, jeśli były takie wykonane, e) projekt z zaznaczonymi w nim wszystkimi ewentualnymi zmianami wprowadzonymi w toku budowy. Dokumentacja powykonawcza musi być kompletna i opatrzona podpisami kierownika budowy oraz zatwierdzona przez Inspektora Nadzoru Inwestorskiego. 5) Zapewnienie obsługi geodezyjnej. 6) Zabezpieczenia kabla elektrycznego. 4. Zamawiający przewiduje skorzystanie z opcji, o której mowa w art. 441 ust. 1 ustawy Pzp - zgodnie z pkt. 4.2.9) ogłoszenia. 5. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera dokumentacja projektowa (zgłoszeniowa) stanowiąca załącznik nr 8 do SWZ. |
| 3.9.) | Główny kod CPV | 45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni |
| 3.10.) | Dodatkowy kod CPV | 45111300-1 - Roboty rozbiórkowe 37400000-2 - Artykuły i sprzęt sportowy 45233253-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg dla pieszych 34928200-0 - Ogrodzenia 45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne |
Podstawowe informacje o zawartej umowie
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 4.1.) | Data zawarcia umowy | 2025-06-12 |
| 4.2.) | Okres realizacji zamówienia | 3 miesiące |
| 4.3.) | Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę | |
| 4.3.1.) | Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy) | Michał Szymański |
| 4.3.2.) | Krajowy Numer Identyfikacyjny | 5170416423 |
| 4.3.3.) | Ulica | Myśliwska 119 |
| 4.3.4.) | Miejscowość | Rzeszów |
| 4.3.5.) | Kod pocztowy | 35-212 |
| 4.3.6.) | Województwo | podkarpackie |
| 4.3.7.) | Kraj | Polska |
| 4.4.) | Wartość umowy | 1100805,72 PLN |
| 4.5.) | Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej | 2025/BZP 00275330/01 |
Przebieg realizacji umowy
| Punkt | Pole | Wartość |
|---|---|---|
| 5.1.) | Czy umowa została wykonana | Tak |
| 5.2.) | Termin wykonania umowy | 2025-12-04 |
| 5.3.) | Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie | Nie |
| 5.4.) | Informacje o zmianach umowy | |
| 5.4.1.) | Liczba zmian | 0 |
| 5.5.) | Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy | 770564,00 PLN |
| 5.6.) | Czy umowa została wykonana należycie | Tak |
| 5.7.) | Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania | w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy |
Informacje dodatkowe
- § 13 ust. 1 pkt 4) Kara umowna z tytułu zwłoki Wykonawcy w oddaniu określonego w umowie przedmiotu odbioru w wysokości 0,5% wynagrodzenia umownego brutto (1 100 805,72 zł) za każdy dzień zwłoki od terminu wykonania umowy określonego w § 7 ust. 1 (okres od 13.09.2025 r. do dnia 14.10.2025 r.) tj. 32 dni - 176 128,92 zł
- § 13 ust. 1 pkt 5) Kara umowna za nieprzedłożenie do zaakceptowania projektu umowy o podwykonawstwo, której przedmiotem są roboty budowlane lub projektu jej zmiany - w wysokości 2000,00 złotych brutto za każdy nieprzedłożony do zaakceptowania projekt umowy lub jej zmiany - 2 000,00 zł
- § 13 ust. 1 pkt 9) Kara umowna za dopuszczenie do wykonywania przedmiotu umowy innego podmiotu niż Wykonawca lub zaakceptowany przez Zamawiającego Podwykonawca lub dalszy Podwykonawca - w wysokości 2% wynagrodzenia umownego brutto (1 100 805,72 zł) - 22 016,11 zł
- § 13 ust. 1 pkt 3) Kara umowna za brak zgłoszenia Zamawiającemu zmiany harmonogramu zgodnie z § 9 ust. 6 - w wysokości 2000,00 złotych brutto za każdy brak aktualizacji harmonogramu tj. w okresie przestoju prac w sierpniu 2025 r. - 2 000,00 zł
- § 13 ust. 1 pkt 4) Kara umowna z tytułu zwłoki Wykonawcy w oddaniu określonego w umowie przedmiotu odbioru w wysokości 0,5% wynagrodzenia umownego brutto (1 100 805,72 zł) za każdy dzień zwłoki od terminu wykonania umowy określonego w § 7 ust. 1 (okres od 15.10.2025 r. do dnia 19.11.2025 r.) tj. 36 dni - 198 145,03 zł.
Zamawiający nie mógł naliczyć więcej kar umownych z uwagi na określony maksymalny próg wysokości kar umownych, których mogą dochodzić strony w wysokości 30% wartości umowy.
Analiza rynku
Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.
Typowy budżet w tej kategorii CPV
Jak liczymy benchmark?
Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.