Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
597 870 zł
Umowa zawarta
30 grudnia 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
2 ofertyceny: 597 870 zł – 669 500 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Odległość bazy magazynowo-transportowej20%Termin płatności faktury20%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Kąkolewnica

Zamawiający Gmina Kąkolewnica (Kąkolewnica, Lubelskie) rozstrzygnął postępowanie „Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy…”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Radzyniu Podlaskim. Wartość umowy: 597 870 zł. Złożono 2 oferty.

Zamawiający: Gmina KąkolewnicaKąkolewnica, Lubelskieopublikowano 31 grudnia 2025
Wartość umowy
597 870 zł
Liczba ofert
2 oferty
Konkurencyjność
~2,6 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    10 grudnia 2025

    Termin ofert: 18 grudnia 2025 10:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    31 grudnia 2025

    2 oferty1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Radzyniu Podlaskim (Radzyń Podlaski), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 597 870,00 zł (umowę zawarto 30 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 2 oferty; ceny wahały się od 597 870,00 zł do 669 500,00 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Kąkolewnica

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 030237552

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Lubelska 5

1.5.2.)Miejscowość

Kąkolewnica

1.5.3.)Kod pocztowy

21-302

1.5.4.)Województwo

lubelskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL811 - Bialski

1.5.7.)Numer telefonu

83 372-20-10

1.5.8.)Numer faksu

83 372-20-49

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

gmina@kakolewnica.lublin.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://ugkakolewnica.bip.lubelskie.pl

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1234712

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Kąkolewnica

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-88e4bf0b-c979-4f0e-a5bf-bd1efd66a0d0

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00632779

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00079513/06/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.1 Odbiór i transport odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z terenu gminy Kąkolewnica

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00590934

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

GR.271.10.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest odbiór odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych na terenie gminy Kąkolewnica i ich transport do odpowiedniej instalacji (do Zakładu Zagospodarowania Odpadów Komunalnych Adamki w Białej k/Radzynia Podlaskiego – ZZOK) oraz odbiór odpadów z Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Kąkolewnicy przy ul. Południowej i ich transport do ZZOK.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarto w Załączniku nr 4 do SWZ.

4.5.3.)Główny kod CPV

90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

2

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

2

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

597870,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

669500,00 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

597870,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Radzyniu Podlaskim

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5380002863

7.3.3)Ulica

ul. Lubelska 5

7.3.4)Miejscowość

Radzyń Podlaski

7.3.5)Kod pocztowy

21-300

7.3.6.)Województwo

lubelskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

597870,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90500000-2Usługi związane z odpadami
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
1 660 176 zł
Próbka: 156 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
498 750 zł4 603 399 zł
Rozstęp międzykwartylowy
4 104 649 zł
Źródło próbki
CPV 90500000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
498 750 zł
Mediana
1 660 176 zł
Górny kwartyl
4 603 399 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Kąkolewnica prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Kąkolewnica.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 597 870 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90500000-2 (Usługi związane z odpadami). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Spółka z o.o. w Radzyniu Podlaskim (Radzyń Podlaski). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 2 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.