Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
244 155 zł
Umowa zawarta
21 listopada 2025
Okres realizacji
2 miesiące
Oferty w postępowaniu
4 ofertyceny: 244 155 zł – 319 533 złwszystkie od małych i średnich firm
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Okres gwarancji jakości30%Termin wykonania zamówienia10%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa wraz z montażem wyposażenia placów zabaw Przedszkola i Żłobka Samorządowego w Niebylcu

Zamawiający Gmina Niebylec (Niebylec, Podkarpackie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa wraz z montażem wyposażenia placów zabaw Przedszkola i Żłobka Samorządowego w…”, wybierając ofertę wykonawcy Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Marpis Sp. z o.o. Wartość umowy: 244 155 zł. Złożono 4 oferty.

Zamawiający: Gmina NiebylecNiebylec, Podkarpackie (powiat Strzyżowski →)opublikowano 31 grudnia 2025
Wartość umowy
244 155 zł
Liczba ofert
4 oferty
Konkurencyjność
~3,9 oferty
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

3 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Marpis Sp. z o.o. (Jasionka), mikrofirma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 244 155,00 zł (umowę zawarto 21 listopada 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 4 oferty; ceny wahały się od 244 155,00 zł do 319 533,34 zł, wszystkie od małych i średnich firm.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 2 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Gmina Niebylec

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 690582192

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Niebylec 170

1.5.2.)Miejscowość

Niebylec

1.5.3.)Kod pocztowy

38-114

1.5.4.)Województwo

podkarpackie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL823 - Rzeszowski

1.5.7.)Numer telefonu

172773002

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

sekretariat@niebylec.com.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.niebylec.com.pl/

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1174581

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa wraz z montażem wyposażenia placów zabaw Przedszkola i Żłobka Samorządowego w Niebylcu

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-50631e0b-9b11-41d8-a336-a10c60626f03

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00631550

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-31

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00036774/16/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Dostawa wraz z montażem wyposażenia placów zabaw Przedszkola i Żłobka Samorządowego w Niebylcu

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00421755

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

IP.271.18.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

203252,03 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest dostawa wraz z montażem wyposażenia placów zabaw na terenie Przedszkola i Żłobka Samorządowego w Niebylcu, Gmina Niebylec.
Zakres zamówienia obejmuje w szczególności dostawę urządzeń i zestawów wyposażenia placów zabaw oraz obiektów małej architektury wraz z ich montażem i wbudowaniem.
Miejsce planowanej inwestycji to działki o nr ewidencyjnym 33/1, 33/2 oraz 34/11 (o identyfikatorze 181903_2.0010.33/1, 181903_2.0010.33/2 oraz 181903_2.0010.34/11) w miejscowości Niebylec, 38-114 Niebylec, stanowiące własność Gminy Niebylec.
Przedmiotem dostawy są w szczególności: huśtawka bocianie gniazdo, huśtawka wahadłowa podwójna, bujak pojedynczy zebra (lub inne zwierzę), bujak pojedynczy motorek (lub inny pojazd), bujak pojedynczy samochód (lub inny pojazd), bujak papuga (lub inne zwierzę), bujak papuga (lub inne zwierzę), kosz, ławka, zestaw zabawowy 1, zestaw zabawowy 2, ciuchcia z wagonem, tablica pojedyncza, ławo – stół, zestaw zabawowy 3, huśtawka bocianie gniazdo, karuzela tarczowa 150, karuzela krzyżowa, huśtawka wahadłowa podwójna, bujak podwójny, bujak pojedynczy piesek (lub inne zwierzę), bujak pojedynczy rybka (lub inne zwierzę), bujak pojedynczy samolot (lub inny pojazd), zjazd linowy mini, bujak koniczynka (lub podobny), kosz, huśtawka wagowa, zestaw zabawowy 4, zestaw zabawowy 5, moduł rozwojowo – edukacyjny - gra rozwijająca logikę, moduł rozwojowo – edukacyjny – stacja benzynowa, moduł rozwojowo – edukacyjny – sklepik, tablica pojedyncza, zjeżdżalnia, a także montaż urządzeń placu zabaw.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, w tym wymagane funkcjonalności i minimalne parametry techniczne, jakim musi odpowiadać przedmiot zamówienia, jak również docelowe rozmieszczenie poszczególnych urządzeń w terenie i ich ilości zawarte zostały w załącznikach do SWZ. Określone w załącznikach wymagania techniczne przedmiotu zamówienia są wymaganiami bezwzględnymi, które muszą być spełnione przez oferowane dostawy. Zamawiający dopuszcza zaoferowanie przedmiotu zamówienia o parametrach równoważnych lub wyższych, niż wskazane w załącznikach.
Zaoferowane produkty muszą być fabrycznie nowe, pochodzić z legalnego źródła, muszą być zaprojektowane i wykonane z uwzględnieniem aktualnej normy PN-EN 1176 (lub równoważnej) regulującej zagadnienia dotyczące wyposażenia placów zabaw i muszą posiadać aktualne certyfikaty wydane przez stosowną jednostkę certyfikującą na każde urządzenie/ zestaw zabawowy, potwierdzające zgodność danego urządzenia/zestawu z ww. normą.
Cały asortyment składający się na przedmiot zamówienia powinien być nowy, nienoszący śladów uszkodzeń zewnętrznych i uprzedniego używania, tzn. że żadne urządzenie nie może być wcześniej używane. Wszystkie urządzenia i zestawy zabawowe muszą być sprawne technicznie i posiadać wszystkie elementy zapewniające ich prawidłowe działanie oraz bezpieczeństwo korzystania. Dostarczony asortyment na czas transportu musi być odpowiednio zapakowany i zabezpieczony, aby zapobiec uszkodzeniu w czasie dostawy.

4.5.3.)Główny kod CPV

37535200-9 - Wyposażenie placów zabaw

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

37535210-2 - Huśtawki (pionowe) do placów zabaw

37535220-5 - Urządzenia do wspinania

37535230-8 - Karuzele do placów zabaw

37535240-1 - Zjeżdżalnie do placów zabaw

37535250-4 - Huśtawki (poziome) do placów zabaw

37535260-7 - Tunele do placów zabaw

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

4

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

244155,00 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

319533,34 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

244155,00 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mikro przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Marpis Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 181111495

7.3.3)Ulica

Stobierna 9

7.3.4)Miejscowość

Jasionka

7.3.5)Kod pocztowy

36-002

7.3.6.)Województwo

podkarpackie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-11-21

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

244155,00 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

2 miesiące

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

37535200-9Wyposażenie placów zabaw
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
571 742 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
316 562 zł879 308 zł
Rozstęp międzykwartylowy
562 746 zł
Źródło próbki
CPV 37535200· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
316 562 zł
Mediana
571 742 zł
Górny kwartyl
879 308 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Niebylec prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Niebylec.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 244 155 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 37535200-9 (Wyposażenie placów zabaw). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Firma Produkcyjno-Usługowo-Handlowa Marpis Sp. z o.o. (Jasionka). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 4 oferty. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.