Zmiana ogłoszenia · To aktualizacja istniejącego postępowania, nie nowe ogłoszenie
AktywneBZPOgłoszenie o zmianie ogłoszenia
Zmiana ogłoszenia

Adaptacja części pomieszczeń pałacu w Owińskach na cele związane z usługami kultury i turystyki

Zamawiający Gmina Czerwonak (Czerwonak, Wielkopolskie) opublikował zmianę ogłoszenia w postępowaniu „Adaptacja części pomieszczeń pałacu w Owińskach na cele związane z usługami kultury i…”. Dokładny zakres zmian (przed i po) znajdziesz w treści ogłoszenia poniżej.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina CzerwonakCzerwonak, Wielkopolskie (powiat Poznański →)opublikowano 31 grudnia 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 551 722 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

7 wpisów
Przejdź do nawigacji sekcji

Zmiana ogłoszenia

Pełna treść zmiany dotyczącej istniejącego postępowania lub zawartej umowy.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

GMINA CZERWONAK

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 631258744

1.4.)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

ul. Źródlana 39

1.4.2.)Miejscowość

Czerwonak

1.4.3.)Kod pocztowy

62-004

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

bz@czerwonak.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.czerwonak.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.6.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00630882

2.2.)Data ogłoszenia

2025-12-31

Sekcja 3

Zmiana ogłoszenia

PunktPoleWartość
3.1.)Nazwa zmienianego ogłoszenia

Ogłoszenie o zamówieniu

3.2.)Numer zmienianego ogłoszenia w BZP

2025/BZP 00583969

3.3.)Identyfikator ostatniej wersji zmienianego ogłoszenia

01

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.7.Dodatkowy kod CPV Przed zmianą

Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne,Konstrukcje z betonu zbrojonego,Roboty murarskie i murowe,Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe,Roboty w zakresie stolarki budowlanej,Urządzenia chłodzące i wentylacyjne,Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne,Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych,Roboty instalacyjne elektryczne,Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych,Pakiety oprogramowania multimedialnego,Urządzenia multimedialne Po zmianie: Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne,Konstrukcje z betonu zbrojonego,Roboty murarskie i murowe,Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe,Roboty w zakresie stolarki budowlanej,Urządzenia chłodzące i wentylacyjne,Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne,Instalowanie urządzeń klimatyzacyjnych,Roboty instalacyjne elektryczne,Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
4.2.14.Przedmiot, wielkość lub zakres oraz warunki zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane Przed zmianą

1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień podobnych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych robót, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, o wartości do 800.000,00 zł netto. Zakres przewidywanych robót (zamówienia podobnego) obejmuje w szczególności roboty budowlane objęte decyzją pozwolenia na budowę wydaną przez Starostę Poznańskiego nr 908/18 z dnia 22.02.2018 r. lub decyzją nr 2073/24 dnia 04.07.2024 r. zmieniającą decyzję nr 908/18 z dnia 22.02.2018 r., w szczególności: • Roboty ogólnobudowlane; • Roboty instalacyjne branży sanitarnej; • Roboty instalacyjne branży elektrycznej i teletechnicznej; • Roboty wykończeniowe; • Elementy wyposażenia. 2. Zamówienie zostanie udzielone na podstawie odrębnej umowy, jeżeli dotychczasowy Wykonawca należycie realizuje lub zrealizował zamówienie podstawowe oraz zapewni standard wykonania usług nie gorszy od standardu wykonania zamówienia podstawowego, a ponadto zaakceptuje istotne warunki dotychczasowej umowy, z zastrzeżeniem negocjacji wynagrodzenia. Po zmianie: 1. Zamawiający przewiduje możliwość udzielania zamówień podobnych, o których mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy, polegających na powtórzeniu podobnych robót, zgodnych z przedmiotem zamówienia podstawowego, o wartości do 1 400.000,00 zł netto. Zakres przewidywanych robót (zamówienia podobnego) obejmuje w szczególności: • Roboty budowlane objęte decyzją pozwolenia na budowę wydaną przez Starostę Poznańskiego nr 908/18 z dnia 22.02.2018 r. lub decyzją nr 2073/24 dnia 04.07.2024 r. zmieniającą decyzję nr 908/18 z dnia 22.02.2018 r.; • Roboty ogólnobudowlane; • Roboty instalacyjne branży sanitarnej; • Roboty instalacyjne branży elektrycznej i teletechnicznej; • Roboty wykończeniowe; • Elementy wyposażenia obiektu w postaci: elementów do prezentacji ekspozycji takich jak: gabloty, witryny, ścianki ekspozycyjne modułowe, system szyn galeryjnych oraz wyposażenie meblowe obiektu, a także wyposażenie multimedialne obejmujące: telewizor 65 cali, ekran interaktywny, 12 stanowisk interaktywnych wraz z oprogramowaniem i wyposażeniem sprzętowym oraz system nagłośnienia. W ramach zadania powstaną również treści multimedialne tj. filmy, prezentacje, animacje, ścieżki dźwiękowe i edukacyjne gry komputerowe. 2. Zamówienie zostanie udzielone na podstawie odrębnej umowy, jeżeli dotychczasowy Wykonawca należycie realizuje lub zrealizował zamówienie podstawowe oraz zapewni standard wykonania usług nie gorszy od standardu wykonania zamówienia podstawowego, a ponadto zaakceptuje istotne warunki dotychczasowej umowy, z zastrzeżeniem negocjacji wynagrodzenia.

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VI - WARUNKI ZAMÓWIENIA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
6.4.1.Informacje dotyczące wadium Przed zmianą

Wadium należy wnieść w wysokości 40 000,00 zł (słownie: czterdzieści tysięcy złotych) przed upływem terminu składania ofert. Po zmianie: Wadium należy wnieść w wysokości 35 000,00 zł (słownie: trzydzieści pięć tysięcy złotych) przed upływem terminu składania ofert.

3.4.)Identyfikator sekcji zmienianego ogłoszenia

SEKCJA VIII - PROCEDURA

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.1.Termin składania ofert Przed zmianą

2026-01-09 11:00 Po zmianie: 2026-01-22 11:00

3.4.1.)Opis zmiany, w tym tekst, który należy dodać lub zmienić
8.3.Termin otwarcia ofert Przed zmianą

2026-01-09 11:15 Po zmianie: 2026-01-22 11:15

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
551 722 zł
Próbka: 1588 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 828 171 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 594 915 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
551 722 zł
Górny kwartyl
1 828 171 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Czerwonak prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Czerwonak.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.
Ta strona prezentuje zmianę (sprostowanie lub modyfikację) istniejącego postępowania. Zakres zmian — np. nowy termin, zmiana SWZ, korekta warunków — opisano w treści ogłoszenia. Właściwe postępowanie oraz oryginalne ogłoszenie są dostępne pod linkiem źródłowym.