Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
975 510 zł
Umowa zawarta
30 grudnia 2025
Okres realizacji
10 miesiące
Oferty w postępowaniu
6 ofertceny: 975 510 zł – 1 424 947 zł
Wybrano najtańszą ofertę
Kryteria wyboru
Cena60%Gwarancja i rękojmia40%
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Budowa ciągu pieszo – rowerowego w pasie drogowym ul. Witosa i ul. Reja (...) w ramach zrównoważonej mobilności miejskiej w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Suwałk „zaprojektuj i wybuduj”

Zamawiający Miasto Suwałki (Suwałki, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Budowa ciągu pieszo – rowerowego w pasie drogowym ul. Witosa i ul. Reja (...) w ramach…”, wybierając ofertę wykonawcy MEGA-KOP Emilia Jankowska. Wartość umowy: 975 510 zł. Złożono 6 ofert.

Zamawiający: Miasto SuwałkiSuwałki, Podlaskieopublikowano 30 grudnia 2025
Wartość umowy
975 510 zł
Liczba ofert
6 ofert
Konkurencyjność
~4,6 ofert
wysoka
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Ogłoszenie

    28 października 2025

    Termin ofert: 17 listopada 2025 09:00
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    30 grudnia 2025

    6 ofert1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy MEGA-KOP Emilia Jankowska (Suwałki), mała firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 975 510,42 zł (umowę zawarto 30 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 6 ofert; ceny wahały się od 975 510,42 zł do 1 424 947,30 zł.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: 10 miesiące.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Miasto Suwałki

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 790671030

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Mickiewicza 1

1.5.2.)Miejscowość

Suwałki

1.5.3.)Kod pocztowy

16-400

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL843 - Suwalski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

zp@um.suwalki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

http://bip.um.suwalki.pl/Przetargi_sekcja

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-556df3d7-c0e0-4612-a17c-a3bfe182bbe7

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Budowa ciągu pieszo – rowerowego w pasie drogowym ul. Witosa i ul. Reja (...) w ramach zrównoważonej mobilności miejskiej w Miejskim Obszarze Funkcjonalnym Suwałk „zaprojektuj i wybuduj”

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-556df3d7-c0e0-4612-a17c-a3bfe182bbe7

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00628962

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00046070/35/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.1.49 Budowa ciągów pieszo- rowerowych

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

2.12.)Nazwa projektu lub programu

Projekt współfinansowany w ramach programu Fundusze Europejskie dla Polski Wschodniej 2021-2027

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00499432

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

ZP.271.84.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Tak

4.3.1)Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT)

1101668,22 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest zaprojektowanie i budowa ciągu pieszo – rowerowego w pasie drogowym ul. Witosa i ul. Reja na odcinku od ul. Patli do ul. Reja wraz
z doświetleniem przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów.
2. Zamówienie obejmuje opracowanie dokumentacji projektowej dot.:
1) budowy ciągu pieszo – rowerowego w pasie drogowym ul. Witosa i ul. Reja na odcinku od ul. Patli do ul. Reja wraz z doświetleniem przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów,
2) stałej organizacji ruchu w niezbędnym zakresie,
3) czasowej organizacji ruchu na czas prowadzenia prac.
3. W oparciu o opracowaną dokumentację i uzyskane na jej podstawie zgłoszenie lub pozwolenie na budowę, wykonanie robót polegających na:
1) robotach ziemnych, rozbiórce istniejącego chodnika wraz z obrzeżami, usunięcia kolizji z infrastrukturą, oraz innych prac przygotowawczych,
2) ustawieniu krawężników betonowych typu ciężkiego, oporników, obrzeży na ławie betonowej z betonu C12/15,
3) wykonaniu podbudowy z kruszywa łamanego C50/30 gr 15 i 25 cm
4) budowie ciągu pieszo – rowerowego z betonu asfaltowego AC11S gr 5 cm
5) budowie nawierzchni chodników, zjazdów, opasek, zatok z kostki betonowej polbruk fazowanej, bezfazowej, starobruk gr 8 cm, na podsypce cementowo – piaskowej,
6) remoncie wyniesionych przejść dla pieszych z kostki betonowej polbruk, w zakresie wymiany nawierzchni,
7) wykonaniu oznakowania pionowego i poziomego w oparciu o opracowany projekt sor,
8) budowie dedykowanego oświetlenia przejść dla pieszych wraz z niezbędnymi robotami elektrycznymi,
9) zagospodarowaniu terenu poprzez wykonanie zieleńców,

4. Szczegółowy zakres zamówienia został opisany w programie funkcjonalno – użytkowym (PFU).

4.5.3.)Główny kod CPV

45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

45233261-6 - Roboty budowlane w zakresie przejść dla pieszych

45233150-5 - Roboty w zakresie regulacji ruchu

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45213311-6 - Roboty budowlane w zakresie przystanków autobusowych

44212321-5 - Wiaty autobusowe

45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania

34928510-6 - Uliczne słupy oświetleniowe

45233221-4 - Malowanie nawierzchi

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

6

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

4

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

975510,42 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

1424947,30 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

975510,42 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Mały przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

MEGA-KOP Emilia Jankowska

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

8442341759

7.3.3)Ulica

Leśna 14

7.3.4)Miejscowość

Suwałki

7.3.5)Kod pocztowy

16-400

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-30

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

975510,42 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

10 miesiące

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Sekcja 9

Informacje dodatkowe

Termin wykonania zamówienia: do 10 miesięcy od dnia podpisania umowy, w tym:
1) opracowanie i uzgodnienie projektu do 5 miesięcy od dnia podpisania umowy
2) wykonanie całego zamówienia do 10 miesięcy od dnia podpisania umowy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45233140-2Roboty drogowe
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
761 443 zł
Próbka: 217 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
363 017 zł2 154 700 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 791 683 zł
Źródło próbki
CPV 45233140· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
363 017 zł
Mediana
761 443 zł
Górny kwartyl
2 154 700 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Miasto Suwałki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Suwałki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 975 510 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45233140-2 (Roboty drogowe). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: MEGA-KOP Emilia Jankowska (Suwałki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 6 ofert. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.