Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Budowa kanalizacji sanitarnej Al. Zamkowa i ul. Pilska w Wieleniu (II etap)

Zamawiający Gmina Wieleń (Wieleń, Wielkopolskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Budowa kanalizacji sanitarnej Al. Zamkowa i ul. Pilska w Wieleniu (II etap)”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina WieleńWieleń, Wielkopolskie (powiat Czarnkowsko-trzcianecki →)opublikowano 30 grudnia 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 550 250 zł
Konkurencyjność
~4,4 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

3 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Wieleń

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791158

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Kościuszki 34

1.4.2.)Miejscowość

Wieleń

1.4.3.)Kod pocztowy

64-730

1.4.4.)Województwo

wielkopolskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL411 - Pilski

1.4.7.)Numer telefonu

672561170

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

Wielen_UM@wokiss.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.bip.wielen.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-fb3501d1-e3e7-4784-8a6a-1fbed6140df0

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00628873

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-12-30

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2024/BZP 00549480

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Roboty budowlane

3.7.)Nazwa zamówienia

Budowa kanalizacji sanitarnej Al. Zamkowa i ul. Pilska w Wieleniu (II etap)

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania inwestycyjnego: Budowa sieci kanalizacji sanitarnej- Al. Zamkowa i ul. Pilska w Wieleniu (II etap), w tym:
1.1. Budowa odcinka sieci kanalizacji sanitarnej wraz z przyłączami w m. Wieleń Al. Zamkowa i ul. Pilska (II etap) obejmująca:
- sieć kanalizacji grawitacyjna z rur PCV klasy S SN8 o jednolitej strukturze, ścianki łączone na kielichy z uszczelkami wargowymi, w tym:
a/ przyłącza śr. 160 mm- 107,60 mb.,
b/ sieć śr. 200 mm- 229,23 mb.,
- sieć kanalizacji sanitarnej tłoczna z rur tworzywowych PEHD PN10 SDR17 zgrzewanych doczołowo lub łączonych za pomocą muf elektrooporowych:
a/ sieć średnica 90 mm- 6,00 mb.,
- dostawa, montaż i rozruch kompletnej tłoczni ścieków wraz z robotami elektrycznymi i automatyką- 1 kpl.,
- roboty odtworzeniowe w pasie drogowym.
Zakres rzeczowy obejmuje wykonanie tłoczni/przepompowni ścieków, odcinka przewodu tłocznego, sieci kanalizacji sanitarnej na odcinku KS03, KS04, KS05, KS06, KS07, KS08, KS09 (wraz z przyłączami do posesji: S10- PK6, S5- PK1, S7- PK2), sieci kanalizacji sanitarnej na odcinku od studni KS15 (studnia zrealizowana w ramach pierwszego etapu prac), KS27, KS28, KS29, KS30, KS31 (wraz z przyłączami do posesji: S27- PK16, S27- PK17, S28- PK18, S29- PK19, S29- PK20, S30- PK20’, S31- PK22).
Zamawiający dopuszcza zastosowanie przepompowni mokrej o parametrach nie mniejszych niż zaprojektowane (wydajność i wysokość podnoszenia).

3.9.)Główny kod CPV

45000000-7 - Roboty budowlane

3.10.)Dodatkowy kod CPV

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45111240-2 - Roboty w zakresie odwadniania gruntu

45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby

45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

45230000-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, linii komunikacyjnych i elektroenergetycznych, autostrad, dróg, lotnisk i kolei; wyrównywanie terenu

45231000-5 - Roboty budowlane w zakresie budowy rurociągów, ciągów komunikacyjnych i linii energetycznych

45231100-6 - Ogólne roboty budowlane związane z budową rurociągów

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

45232000-2 - Roboty pomocnicze w zakresie rurociągów i kabli

45232150-8 - Roboty w zakresie rurociągów do przesyłu wody

45232410-9 - Roboty w zakresie kanalizacji ściekowej

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45262600-7 - Różne specjalne roboty budowlane

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2024-12-05

4.2.)Okres realizacji zamówienia

7 miesiące

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

MARKOP Adrian Dziendziela

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5551971475

4.3.4.)Miejscowość

Kłodawa

4.3.5.)Kod pocztowy

89-632

4.3.6.)Województwo

pomorskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

694757,75 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2024/BZP 00635946/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-12-23

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Nie

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

4

5.4.2.)Numer zmiany

1

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Przedłużające się procedury związane z uzyskaniem zgody na wejście na teren zarządzany przez zarządcę drogi wojewódzkiej.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Opis przedmiotu zamówienia jest tożsamy z przedmiotem określonym w SWZ i umowie z wykonawcą.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

2

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Przedłużające się procedury związane z uzyskaniem zgody na wejście na teren zarządzany przez zarządcę drogi wojewódzkiej.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Opis przedmiotu zamówienia jest tożsamy z przedmiotem określonym w SWZ i umowie z wykonawcą.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

3

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 1 pkt 1 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Przedłużające się procedury związane z uzyskaniem zgody na wejście na teren zarządzany przez zarządcę drogi wojewódzkiej.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Opis przedmiotu zamówienia jest tożsamy z przedmiotem określonym w SWZ i umowie z wykonawcą.

5.4.6.)Wartość zmiany

0

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Nie

5.4.2.)Numer zmiany

4

5.4.3.)Podstawa prawna zmiany

art. 455 ust. 2 ustawy

5.4.4.)Przyczyny dokonania zmian

Wystąpienie robót dodatkowych- zgodnie z protokołem konieczności i kosztorysem robót budowlanych, wraz z przedłużeniem terminu niezbędnego do wykonania robót dodatkowych.

5.4.5.)Krótki opis zamówienia po zmianie

Opis przedmiotu zamówienia jest tożsamy z przedmiotem określonym w SWZ i umowie z wykonawcą- roboty dodatkowe wystąpiły z uwagi na wcześniej niezidentyfikowane obiekty betonowe w podłożu, które kolidowały z trasą przebiegu kolektora kanalizacyjnego.

5.4.6.)Wartość zmiany

19801,93

5.4.7.)Kod waluty

PLN

5.4.8.)Wzrost ceny w związku ze zmianą umowy/umowy ramowej

Tak

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

714559,68 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Sekcja 6

Informacje dodatkowe

Termin wykonania umowy zgodnie z aneksem nr 4 do umowy: 12 miesięcy i 8 dni od daty podpisania umowy.

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

45000000-7Roboty budowlane
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
550 250 zł
Próbka: 1592 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 256 zł1 813 668 zł
Rozstęp międzykwartylowy
1 580 412 zł
Źródło próbki
CPV 45000000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 256 zł
Mediana
550 250 zł
Górny kwartyl
1 813 668 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wieleń prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wieleń.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 45000000-7 (Roboty budowlane). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.