ZakończoneBZPOgłoszenie o zamówieniu
Ogłoszenie

Obsługa, konserwacja i nadzór nad urządzeniami technologii basenowej oraz dokonywanie napraw i usuwanie awarii związanych z realizacja niniejszej umowy w kompleksie 4001 Komendy Portu Wojennego Gdynia

Zamawiający Komenda Portu Wojennego Gdynia (Gdynia, Pomorskie) prowadził postępowanie „Obsługa, konserwacja i nadzór nad urządzeniami technologii basenowej oraz dokonywanie…”. Termin składania ofert minął 7 stycznia 2026, 09:00. Wadium nie jest wymagane.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Komenda Portu Wojennego GdyniaGdynia, Pomorskieopublikowano 30 grudnia 2025
Planowany budżet (wartość szacunkowa)
Nie podanoMediana planowanego budżetu w kategorii: 468 333 zł
Wadium
Niewymagane (wg ogłoszenia)
Termin składania ofert
7 stycznia 2026, 09:00
Zakończone
Konkurencyjność
~2,5 oferty
ograniczona
W takich przetargach zwykle startuje mało firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)
Kryteria oceny ofertDecyduje wyłącznie cena

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. OgłoszenieBieżące

    30 grudnia 2025

    Termin ofert: 7 stycznia 2026 09:00
  2. Wynik: wybrano wykonawcę

    22 maja 2026

    1 oferta1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →

Kluczowe informacje

Podsumowanie
  • 1

    ZakresPrzedmiotem zamówienia jest obsługa, konserwacja, nadzór oraz naprawy urządzeń technologii basenowej w kompleksie 4001 Komendy Portu Wojennego Gdynia.

  • 2

    ZakresOferty należy składać do 7 stycznia 2026 roku do godziny 09:00.

  • 3

    ZakresSzczegółowe informacje i dokumentacja postępowania dostępne są na platformie zakupowej: https://www.platformazakupowa.pl/pn/kpwgdynia.

  • 4

    ZakresKomunikacja w postępowaniu odbywa się wyłącznie elektronicznie.

  • 5

    ZakresPostępowanie prowadzone jest w trybie podstawowym zgodnie z art. 275 pkt 1 ustawy.

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie

Pełna treść ogłoszenia podzielona na sekcje. Użyj wyszukiwania lub nawigacji do szybkiego przejścia.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

Komenda Portu Wojennego Gdynia

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 190232852

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

Rondo Bitwy pod Oliwą 1

1.5.2.)Miejscowość

Gdynia

1.5.3.)Kod pocztowy

81-103

1.5.4.)Województwo

pomorskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL633 - Trójmiejski

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

kpw.przetargi@ron.mil.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://kpwgdynia.wp.mil.pl/pl/

1.6.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.7.)Przedmiot działalności zamawiającego

Obrona

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Obsługa, konserwacja i nadzór nad urządzeniami technologii basenowej oraz dokonywanie napraw i usuwanie awarii związanych z realizacja niniejszej umowy w kompleksie 4001 Komendy Portu Wojennego Gdynia

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-adfe37b9-801c-4c47-8b15-d2bb0ed546d6

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00625932

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-30

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00095360/28/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.17 Obsługa, konserwacja i nadzoru nad urządzeniami technologii basenowej dokonywania napraw i usuwania awarii związanych z realizacją umowy, w kompleksie adm. przez KPW w bu.nr 275,349, 307

2.11.)O udzielenie zamówienia mogą ubiegać się wyłącznie wykonawcy, o których mowa w art. 94 ustawy

Nie

2.14.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.16.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 3

Udostępnianie dokumentów zamówienia i komunikacja

PunktPoleWartość
3.1.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://www.platformazakupowa.pl/pn/kpwgdynia

3.2.)Zamawiający zastrzega dostęp do dokumentów zamówienia

Nie

3.4.)Wykonawcy zobowiązani są do składania ofert, wniosków o dopuszczenie do udziału w postępowaniu, oświadczeń oraz innych dokumentów wyłącznie przy użyciu środków komunikacji elektronicznej

Tak

3.5.)Informacje o środkach komunikacji elektronicznej, przy użyciu których zamawiający będzie komunikował się z wykonawcami - adres strony internetowej

https://www.platformazakupowa.pl/pn/kpwgdynia

3.6.)Wymagania techniczne i organizacyjne dotyczące korespondencji elektronicznej

Szczegółowe informacje dot. wymagań
technicznych i organizacyjnych w zakresie korespondencji elektronicznej zawarto w treści SWZ

3.8.)Zamawiający wymaga sporządzenia i przedstawienia ofert przy użyciu narzędzi elektronicznego modelowania danych budowlanych lub innych podobnych narzędzi, które nie są ogólnie dostępne

Nie

3.12.)Oferta - katalog elektroniczny

Nie dotyczy

3.14.)Języki, w jakich mogą być sporządzane dokumenty składane w postępowaniu

polski

3.15.)RODO (obowiązek informacyjny)

Klauzula informacyjna z art. 13 RODO w celu związanym z postępowaniem o
dzielenie zamówienia publicznego zawarta jest w SWZ

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Informacje ogólne odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.1.1.)Przed wszczęciem postępowania przeprowadzono konsultacje rynkowe

Nie

4.1.2.)Numer referencyjny

158/KPW/INFR/2025

4.1.3.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.1.4.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.1.8.)Możliwe jest składanie ofert częściowych

Nie

4.1.13.)Zamawiający uwzględnia aspekty społeczne, środowiskowe lub etykiety w opisie przedmiotu zamówienia

Nie

4.2.Informacje szczegółowe odnoszące się do przedmiotu zamówienia
4.2.2.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Obsługa, konserwacja i nadzór nad urządzeniami technologii basenowej oraz dokonywanie napraw i usuwanie awarii związanych z realizacja niniejszej umowy w kompleksie 4001 Komendy Portu Wojennego Gdynia:
• basen oraz stacja uzdatniania wody basenowej w budynku nr 275 – Gdynia,
ul. Śmidowicza,
• basen oraz stacja uzdatniania wody basenowej w budynkach nr 349, 307 – Gdynia ul. Rondo Bitwy pod Oliwą 1

4.2.6.)Główny kod CPV

50700000-2 - Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych

4.2.8.)Zamówienie obejmuje opcje

Tak

4.2.9)Rodzaj i maksymalna wartość opcji oraz okoliczności skorzystania z opcji

Zamawiający przewiduje możliwość zwiększenia przedmiotu zamówienia z zastosowaniem prawa opcji, o którym mowa w art. 441 ustawy Pzp. Prawem opcji jest możliwość uzupełniającego zwiększenia przedmiotu zamówienia na warunkach zawartej umowy. Zamawiający uzależnia możliwość skorzystania z prawa opcji od otrzymania/ wydzielenia dodatkowych środków finansowych na opisany w załączniku nr 1 do SWZ przedmiot zamówienia. Prawo opcji jest uprawnieniem Zamawiającego, z którego może, ale nie musi skorzystać w ramach realizacji zawartej umowy. W przypadku nie skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji bądź skorzystania częściowego, wykonawcy nie przysługują żadne roszczenia z tego tytułu. Warunkiem każdorazowego uruchomienia prawa opcji jest pisemne oświadczenie woli Zamawiającego na wykonanie uzupełniającego zamówienia wykraczającego poza zamówienie podstawowe. Zamawiający uruchomi realizacje usługi w ramach prawa opcji po wyczerpaniu ilości podstawowego przedmiotu zamówienia. Realizacje w ramach prawa opcji odbywać się na zasadach zamówienia podstawowego

4.2.10.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

od 2026-01-18 do 2027-01-17

4.2.11.)Zamawiający przewiduje wznowienia

Nie

4.2.13.)Zamawiający przewiduje udzielenie dotychczasowemu wykonawcy zamówień na podobne usługi lub roboty budowlane

Nie

4.3.)Kryteria oceny ofert
4.3.2.)Sposób określania wagi kryteriów oceny ofert

Punktowo

4.3.3.)Stosowane kryteria oceny ofert

Wyłącznie kryterium ceny

4.3.5.)Nazwa kryterium

Cena

4.3.6.)Waga

100

4.3.10.)Zamawiający określa aspekty społeczne, środowiskowe lub innowacyjne, żąda etykiet lub stosuje rachunek kosztów cyklu życia w odniesieniu do kryterium oceny ofert

Nie

Sekcja 5

Kwalifikacja wykonawców

PunktPoleWartość
5.1.)Zamawiający przewiduje fakultatywne podstawy wykluczenia

Tak

5.2.)Fakultatywne podstawy wykluczenia

Art. 109 ust. 1 pkt 7

5.3.)Warunki udziału w postępowaniu

Tak

5.4.)Nazwa i opis warunków udziału w postępowaniu
1.Zamawiający określa następujące warunki udziału w postępowaniu

1) w zakresie zdolności do występowania w obrocie gospodarczym: nie dotyczy 2) w zakresie uprawnień do prowadzenia określonej działalności gospodarczej lub zawodowej, o ile wynika to z odrębnych przepisów: nie dotyczy 3) w zakresie sytuacji ekonomicznej lub finansowej: nie dotyczy 4) w zakresie zdolności technicznej lub zawodowej: Opis spełnienia warunku: Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże się należytym wykonaniem (zakończeniem), w okresie ostatnich 3 lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej dwoma zamówieniami, spełniającymi następujące warunki: - przez 1 zamówienie zamawiający rozumie 1 umowę/ pojedyncze, odrębne zobowiązanie; - zamówienie polegało na obsłudze, konserwacji i nadzorze nad urządzeniami technologii basenowej z nieckami basenowymi o głębokości powyżej 3m - zamówienie trwało minimum 6 miesięcy w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert; - wartość zrealizowanego zamówienia (w przypadku zamówień zakończonych) /części zrealizowanego zamówienia (w przypadku zamówień trwających), w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert wyniosła co najmniej 50 000,00 zł brutto oraz potwierdzi, że wskazane zamówienia zostały wykonane należycie.

5.5.)Zamawiający wymaga złożenia oświadczenia, o którym mowa w art.125 ust. 1 ustawy

Tak

5.7.)Wykaz podmiotowych środków dowodowych na potwierdzenie spełniania warunków udziału w postępowaniu

Wykonawca spełni warunek, jeżeli wykaże się należytym wykonaniem (zakończeniem),
w okresie ostatnich 3 lat, przed upływem terminu składania ofert, a jeżeli okres prowadzenia działalności jest krótszy w tym okresie, co najmniej dwoma zamówieniami, spełniającymi następujące warunki:
- przez 1 zamówienie zamawiający rozumie 1 umowę/ pojedyncze, odrębne zobowiązanie;
- zamówienie polegało na obsłudze, konserwacji i nadzorze nad urządzeniami technologii basenowej z nieckami basenowymi o głębokości powyżej 3m
- zamówienie trwało minimum 6 miesięcy w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert;
- wartość zrealizowanego zamówienia (w przypadku zamówień zakończonych) /części zrealizowanego zamówienia (w przypadku zamówień trwających), w okresie ostatnich 3 lat przed upływem terminu składania ofert wyniosła co najmniej 50 000,00 zł brutto

Sekcja 6

Warunki zamówienia

PunktPoleWartość
6.1.)Zamawiający wymaga albo dopuszcza oferty wariantowe

Nie

6.3.)Zamawiający przewiduje aukcję elektroniczną

Nie

6.4.)Zamawiający wymaga wadium

Nie

6.5.)Zamawiający wymaga zabezpieczenia należytego wykonania umowy

Nie

6.7.)Zamawiający przewiduje unieważnienie postępowania, jeśli środki publiczne, które zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia nie zostały przyznane

Nie

Sekcja 7

Projektowane postanowienia umowy

PunktPoleWartość
7.1.)Zamawiający przewiduje udzielenia zaliczek

Nie

7.3.)Zamawiający przewiduje zmiany umowy

Tak

7.4.)Rodzaj i zakres zmian umowy oraz warunki ich wprowadzenia

1. Strony zawierają umowę w formie pisemnej pod rygorem nieważności, wszelkie zmiany umowy mogą być dokonywane jedynie za zgodą obu stron, w formie pisemnego aneksu do niniejszej umowy pod rygorem nieważności.
2. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany umowy, gdy konieczność wprowadzenia takich zmian wynikać będzie z okoliczności, których nie można było przewidzieć w chwili zawarcia umowy lub zmiany te są korzystne dla zamawiającego w szczególności: zmiany wynikające z aktualnych na czas wykonywania zamówienia przepisów prawa lub zapobieżenia powstania nieodwracalnych w skutkach strat dla zamawiającego.
3. Zamawiający dopuszcza możliwość zmiany ustaleń zawartej umowy w stosunku do treści oferty Wykonawcy w przypadku:
a) braku płynności finansowania umowy lub zmiany limitu finansowego określonego w zatwierdzonym Rocznym Planie Konserwacji i Napraw lub planie finansowym na dany rok budżetowy,
b) zmian organizacyjnych u Zamawiającego powodujących zmianę umowy polegającą na ograniczeniu zakresu świadczonej usługi (np. prowadzone zadania inwestycyjne (remonty, modernizacje, wyłączenie obiektu spod użytkowania itp. ), a tym samym pomniejszenia kwoty należności za wykonaną usługę wymienioną w § 5 ust. 1,
c) wystąpienia zmian powszechnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie mającym wpływ na realizację przedmiotu umowy.
4. Zamawiający zastrzega sobie prawo, w ramach wartości umowy, do wyznaczenia innych zamiennych urządzeń podlegających obsłudze, konserwacji/nadzorowi, przedmiotowo zbieżnych z opisanymi w Załączniku nr 1 do niniejszej umowy. Wykonawca nie będzie wnosił z tego tytułu żadnych roszczeń wobec Zamawiającego.
5. W przypadku zmian organizacyjnych i/lub technologicznych (np. przekazanie budynku, wyłączenie z eksploatacji), Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia ilości urządzeń podlegających obsłudze, konserwacji/nadzorowi, a tym samym odpowiedniego pomniejszenia wynagrodzenia. Wykonawca nie będzie wywodził z tego tytułu żadnych roszczeń wobec Zamawiającego.
6. Zamawiający dopuszcza zmianę osób realizujących umowę, wskazanych w pkt. 3 SOPZ (zał. Nr 1 do umowy), pod warunkiem, że nowo wyznaczone osoby będą posiadały uprawnienia i przeszkolenie, o których mowa w pkt. SOPZ (zał. Nr 1 do umowy). Wykonawca, składa do zamawiającego pisemny wniosek o zmianę umowy w tym zakresie, przedstawiając wymagane dokumenty. Akceptacja zamawiającego jest warunkiem dopuszczenia nowych osób do realizacji usługi. Brak akceptacji zamawiającego nie zwalania Wykonawcy z realizacji umowy zgodnie z jej zapisami.

7.5.)Zamawiający uwzględnił aspekty społeczne, środowiskowe, innowacyjne lub etykiety związane z realizacją zamówienia

Nie

Sekcja 8

Procedura

PunktPoleWartość
8.1.)Termin składania ofert

2026-01-07 09:00

8.2.)Miejsce składania ofert

https://www.platformazakupowa.pl

8.3.)Termin otwarcia ofert

2026-01-07 09:30

8.4.)Termin związania ofertą

do 2026-02-06

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

50700000-2Usługi w zakresie napraw i konserwa…
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
468 333 zł
Próbka: 15 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
268 662 zł770 666 zł
Rozstęp międzykwartylowy
502 005 zł
Źródło próbki
CPV 50700000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
268 662 zł
Mediana
468 333 zł
Górny kwartyl
770 666 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Termin składania ofert upłynął 07.01.2026, 09:00. Nabór ofert w tym postępowaniu jest już zamknięty.
Komenda Portu Wojennego Gdynia prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Gdynia.
Nie. Wadium nie jest wymagane w tym postępowaniu.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 50700000-2 (Usługi w zakresie napraw i konserwacji instalacji budynkowych). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.