Umowa wykonanaBZPOgłoszenie o wykonaniu umowy
Wykonanie umowy

Dostawa infrastruktury cybernetycznej dla gminy Marcinowice obejmująca zakup i wdrożenie urządzeń i oprogramowania, stanowiących infrastrukturę cybernetyczną zwiększającą odporność na cyberataki

Zamawiający Gmina Marcinowice (Marcinowice, Dolnośląskie) opublikował sprawozdanie z wykonania zawartej umowy w postępowaniu „Dostawa infrastruktury cybernetycznej dla gminy Marcinowice obejmująca zakup i wdrożenie…”. Nabór ofert zakończył się wcześniej, a to ogłoszenie dokumentuje realizację zamówienia.

Otwórz na BZP
Zamawiający: Gmina MarcinowiceMarcinowice, Dolnośląskieopublikowano 29 grudnia 2025
Dane ogłoszenia
Zamawiający nie opublikował: wartości szacunkowej, wadium, terminu składania ofert.Mediana planowanego budżetu w kategorii: 413 911 zł
Konkurencyjność
~3,6 oferty
wysoka
W takich przetargach zwykle startuje sporo firm.
w podobnych postępowaniach (ta branża i region)

Przebieg postępowania

4 wpisy
Przejdź do nawigacji sekcji

Ogłoszenie o wykonaniu umowy

Pełna treść ogłoszenia o wykonaniu zawartej umowy — dokument sprawozdawczy zamkniętego postępowania.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Nazwa zamawiającego

Gmina Marcinowice

1.3.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 890718366

1.4)Adres zamawiającego
1.4.1.)Ulica

Juliana Tuwima 2

1.4.2.)Miejscowość

Marcinowice

1.4.3.)Kod pocztowy

58-124

1.4.4.)Województwo

dolnośląskie

1.4.5.)Kraj

Polska

1.4.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL517 - Wałbrzyski

1.4.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@marcinowice.pl

1.4.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.marcinowice.pl

1.5.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5e9f299c-ee00-485e-ab21-7507a896db90

2.2.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00623777

2.3.)Wersja ogłoszenia

01

2.4.)Data ogłoszenia

2025-12-29

Sekcja 3

Podstawowe informacje o postępowaniu w wyniku którego została zawarta umowa

PunktPoleWartość
3.1.)Charakter zamówienia

Zamówienie klasyczne - od 130 000 zł, ale o wartości mniejszej niż progi unijne

3.2.)Zamówienie było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu albo ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy w BZP lub Dz. Urz. UE

Tak

3.2.1.)Numer ogłoszenia w BZP lub Dz. Urz. UE

2025/BZP 00353950

3.3.)Czy zamówienie dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Tak

3.4.)Nazwa projektu lub programu

„Cyberbezpieczny samorząd - Gmina Marcinowice” współfinansowanego z Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 (FERC), Priorytet II: Zaawansowane usługi cyfrowe, Działanie 2.2. – Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa”

3.5.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

3.6.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

3.7.)Nazwa zamówienia

Dostawa infrastruktury cybernetycznej dla gminy Marcinowice obejmująca zakup i wdrożenie urządzeń i oprogramowania, stanowiących infrastrukturę cybernetyczną zwiększającą odporność na cyberataki

3.8.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Dostawa infrastruktury cybernetycznej dla Gminy Marcinowice w celu stworzenia bezpiecznego, zintegrowanego i wydajnego środowiska informatycznego, które zapewni ciągłość działania, ochronę danych oraz szybki i bezpieczny dostęp do kluczowych zasobów informacyjnych. Główne aspekty środowiska obejmą zabezpieczenie sieci przed zagrożeniami, monitorowanie incydentów, zarządzanie dostępem do zasobów oraz ochronę przed wyciekiem danych, co umożliwi skuteczne funkcjonowanie oraz zapewni ochronę przed cyberatakami, jak również umożliwi monitorowanie i zarządzanie infrastrukturą
w czasie rzeczywistym oraz zagwarantuje bezpieczeństwo krytycznych danych obywateli i urzędu.
Zakres dostawy obejmuje zakup i wdrożenie tj. instalację i konfigurację, implementację, integrację
i uruchomienie, testowanie i optymalizację urządzeń i oprogramowania stanowiących infrastrukturę cybernetyczną zwiększającą odporność na cyberataki.
Wykonawca zobowiązuje się do świadczenia usługi wsparcia powdrożeniowego w zakresie dostarczonego sprzętu i oprogramowania przez okres 6 miesięcy, w wymiarze 20 godzin. Wsparcie to będzie obejmować konsultacje oraz usługi konfiguracji i rekonfiguracji dostarczonego sprzętu i oprogramowania. Wsparcie może być udzielane w formie zdalnej, a w przypadku braku możliwości rozwiązania problemu na żądanie Zamawiającego usługa wsparcia powdrożeniowego będzie świadczona w siedzibie Zamawiającego. Czas reakcji nie może być dłuższy niż 5 dni roboczych – patrz pozacenowe kryteria oceny ofert – rodz. XVI SWZ
Szczegółowe wymagania dotyczące przedmiotu zamówienia znajdują się w OPISIE PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA stanowiącym załącznik nr 2 do SWZ.

3.9.)Główny kod CPV

30236000-2 - Różny sprzęt komputerowy

3.10.)Dodatkowy kod CPV

32420000-3 - Urządzenia sieciowe

48820000-2 - Serwery

35100000-5 - Urządzenia awaryjne i zabezpieczające

48000000-8 - Pakiety oprogramowania i systemy informatyczne

48614000-5 - System pozyskiwania danych

48219100-7 - Pakiety oprogramowania bramowego

Sekcja 4

Podstawowe informacje o zawartej umowie

PunktPoleWartość
4.1.)Data zawarcia umowy

2025-09-09

4.2.)Okres realizacji zamówienia

60 dni

4.3.)Dane wykonawcy, z którym zawarto umowę
4.3.1.)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (w przypadku wykonawców ubiegających się wspólnie o udzielenie zamówienia – dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy)

Nbit Jarosław Jenczmionka Sp. z o.o. ul. 3/8,

4.3.2.)Krajowy Numer Identyfikacyjny

890718366

4.3.3.)Ulica

Plebańska

4.3.4.)Miejscowość

Gliwice

4.3.5.)Kod pocztowy

44-100

4.3.6.)Województwo

śląskie

4.3.7.)Kraj

Polska

4.4.)Wartość umowy

239235,00 PLN

4.5.)Numer ogłoszenia o wyniku postępowania zamieszczonego w BZP lub numer ogłoszenia o udzieleniu zamówienia opublikowanego w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej

2025/BZP 00448695/01

Sekcja 5

Przebieg realizacji umowy

PunktPoleWartość
5.1.)Czy umowa została wykonana

Tak

5.2.)Termin wykonania umowy

2025-11-07

5.3.)Czy umowę wykonano w pierwotnie określonym terminie

Tak

5.4.)Informacje o zmianach umowy
5.4.1.)Liczba zmian

0

5.5.)Łączna wartość wynagrodzenia wypłacona z tytułu zrealizowanej umowy

239235,00 PLN

5.6.)Czy umowa została wykonana należycie

Tak

5.7.)Podczas realizacji zamówienia zamawiający kontrolował przewidziane w zawartej umowie wymagania

nie dotyczy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

30236000-2Różny sprzęt komputerowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
413 911 zł
Próbka: 20 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
135 201 zł613 156 zł
Rozstęp międzykwartylowy
477 955 zł
Źródło próbki
CPV 30236000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
135 201 zł
Mediana
413 911 zł
Górny kwartyl
613 156 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Marcinowice prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Marcinowice.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 30236000-2 (Różny sprzęt komputerowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.