Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
276 283 zł
Umowa zawarta
22 grudnia 2025
Okres realizacji
do 31 grudnia 2026
Oferty w postępowaniu
1 oferta
Kryteria wyboruDecydowała wyłącznie cena
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Dostawa paliw płynnych z dystrybutorów na stacji paliw w 2026 roku

Zamawiający Powiatowy Zarząd Dróg w Siemiatyczach (Siemiatycze, Podlaskie) rozstrzygnął postępowanie „Dostawa paliw płynnych z dystrybutorów na stacji paliw w 2026 roku”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z.o.o. Wartość umowy: 276 283 zł. Złożono 1 ofertę.

Wartość umowy
276 283 zł
Liczba ofert
1 oferta
Konkurencyjność
~3,4 oferty
umiarkowana
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

4 wpisy

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z.o.o. (Siemiatycze), średnia firma.

  • 2

    UmowaWartość umowy: 276 282,60 zł (umowę zawarto 22 grudnia 2025 r.).

  • 3

    OfertyW postępowaniu złożono 1 ofertę.

  • 4

    TerminOkres realizacji umowy: do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

POWIATOWY ZARZĄD DRÓG W SIEMIATYCZACH

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 050667410

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. 11 Listopada 253

1.5.2.)Miejscowość

Siemiatycze

1.5.3.)Kod pocztowy

17-300

1.5.4.)Województwo

podlaskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL842 - Łomżyński

1.5.7.)Numer telefonu

856552680

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@pzdsiemiatycze.org

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

www.pzdsiemiatycze.org

1.6.)Adres strony internetowej prowadzonego postępowania

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-5951a4a1-eb74-4aab-b73e-e096f02da2ea

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Dostawa paliw płynnych z dystrybutorów na stacji paliw w 2026 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-5951a4a1-eb74-4aab-b73e-e096f02da2ea

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00620916

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00025266/08/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.2.4 Dostawa paliw płynnych z dystrybutorów na stacji paliw w 2026 roku

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00507654

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

PZD1.2610.10.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.4.)Rodzaj zamówienia

Dostawy

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zmówienia jest dostawa paliw płynnych z dystrybutorów na stacji paliw w 2026 roku, spełniające wymagania jakościowe dla paliw ciekłych określonych przepisami obowiązującego prawa.
2. Zamówienie obejmuje zakup paliw płynnych (sukcesywne tankowanie na stacjach paliw wykonawcy, pojazdów i sprzętu będących w użytkowaniu Powiatowego Zarządu Dróg w Siemiatyczach w 2026 roku) do wyczerpania wartości przedmiotu Umowy. W związku z tym dostawa może być zrealizowana w mniejszym lub większym zakresie ilościowym. Z tego tytułu Wykonawcy nie przysługuje jakiekolwiek roszczenie w stosunku do Zamawiającego. Podane ilości paliwa są ilościami przewidywanymi i służą do oceny ofert.
3. Przewidywane ilości zapotrzebowania zamawiającego na paliwo w okresie realizacji Umowy:
- Olej napędowy ON ok. 45 000 litrów,
- Benzyna bezołowiowa PB 95 ok. 2 000 litrów.
Zamawiający gwarantuje Wykonawcy, możliwość wykonania i rozliczenia minimum 70% wyżej wymienionego szacunkowego zakresu.
4. Zamawiający przewiduje prawo opcji - w przypadku wyczerpania ilości paliwa objętych zamówieniem lub wyczerpania możliwości kompensacji ilości paliwa jednego rodzaju na drugi rodzaj paliwa, Zamawiający przewiduje w okresie realizacji umowy możliwość zwiększenia umowy o ilość do 20 000 litrów paliw płynnych, w zależności od faktycznych potrzeb (ON, Pb-95). Opcja zostanie uruchomiona po pełnym wykorzystaniu całkowitej wartości przedmiotu umowy.

4.5.3.)Główny kod CPV

09134100-8 - Olej napędowy

4.5.4.)Dodatkowy kod CPV

09132100-4 - Benzyna bezołowiowa

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.1.)Liczba otrzymanych ofert lub wniosków

1

6.1.1.)Liczba otrzymanych ofert wariantowych

0

6.1.2.)Liczba ofert dodatkowych

0

6.1.3.)Liczba otrzymanych od MŚP

1

6.1.4.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego

0

6.1.5.)Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG

0

6.1.6.)Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.1.7.)Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt

0

6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

276282,60 PLN

6.3.)Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem

276282,60 PLN

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

276282,60 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.2.)Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy

Średni przedsiębiorca

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z.o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

5440004192

7.3.3)Ulica

Armii Krajowej 26

7.3.4)Miejscowość

Siemiatycze

7.3.5)Kod pocztowy

17-300

7.3.6.)Województwo

podlaskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-22

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

276282,60 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

do 2026-12-31

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

09134100-8Olej napędowy
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
366 550 zł
Próbka: 66 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
233 898 zł751 773 zł
Rozstęp międzykwartylowy
517 875 zł
Źródło próbki
CPV 09134100· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
233 898 zł
Mediana
366 550 zł
Górny kwartyl
751 773 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Powiatowy Zarząd Dróg w Siemiatyczach prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Siemiatycze.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 276 283 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 09134100-8 (Olej napędowy). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z.o.o. (Siemiatycze). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
W postępowaniu złożono 1 ofertę. Liczba ofert jest istotnym wskaźnikiem konkurencyjności rynku dla tego typu zamówień.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.