Postępowanie zakończone — wybrano wykonawcę
Wybrany wykonawca
Wartość umowy
852 297 zł
Umowa zawarta
23 grudnia 2025
Okres realizacji
od 1 stycznia 2026 do 31 grudnia 2026
ZakończoneBZPOgłoszenie o wyniku postępowania
Wynik postępowania

Utrzymanie czystości na terenie miasta i gminy Wronki w 2026 roku

Zamawiający Gmina Wronki (Wronki, Wielkopolskie) rozstrzygnął postępowanie „Utrzymanie czystości na terenie miasta i gminy Wronki w 2026 roku”, wybierając ofertę wykonawcy Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. Wartość umowy: 852 297 zł.

Zamawiający: Gmina WronkiWronki, Wielkopolskie (powiat Szamotulski →)opublikowano 23 grudnia 2025
Wartość umowy
852 297 zł
Liczba ofert
Brak danych
Konkurencyjność
~3,0 oferty
ograniczona
tyle średnio w tej branży i regionie

Przebieg postępowania

2 wpisy
  1. Zamiar zawarcia umowy

    03 grudnia 2025

    1 wykonawca
    Otwórz ogłoszenie →
  2. Wynik: wybrano wykonawcęBieżące

    23 grudnia 2025

    1 wykonawca

Analiza wyniku postępowania

Podsumowanie
  • 1

    WykonawcaWybrano ofertę firmy Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. (Wronki).

  • 2

    UmowaWartość umowy: 852 296,57 zł (umowę zawarto 23 grudnia 2025 r.).

  • 3

    TerminOkres realizacji umowy: od 1 stycznia 2026 r. do 31 grudnia 2026 r..

Na podstawie ogłoszenia · Zawsze weryfikuj z oryginalnym ogłoszeniem

Przejdź do nawigacji sekcji

Wynik postępowania

Pełna treść wyniku postępowania wraz z informacją o rozstrzygnięciu i dokumentem źródłowym.

Sekcje ogłoszenia
Sekcja 1

Zamawiający

PunktPoleWartość
1.1.)Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.)Nazwa zamawiającego

GMINA WRONKI

1.4)Krajowy Numer Identyfikacyjny

REGON 570791460

1.5)Adres zamawiającego
1.5.1.)Ulica

ul. Ratuszowa 5

1.5.2.)Miejscowość

Wronki

1.5.3.)Kod pocztowy

64-510

1.5.4.)Województwo

wielkopolskie

1.5.5.)Kraj

Polska

1.5.6.)Lokalizacja NUTS 3

PL418 - Poznański

1.5.9.)Adres poczty elektronicznej

przetargi@wronki.pl

1.5.10.)Adres strony internetowej zamawiającego

https://www.wronki.pl/

1.7.)Rodzaj zamawiającego

Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.)Przedmiot działalności zamawiającego

Ogólne usługi publiczne

Sekcja 2

Informacje podstawowe

PunktPoleWartość
2.1.)Ogłoszenie dotyczy

Zamówienia publicznego

2.2.)Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług

Nie

2.3.)Nazwa zamówienia albo umowy ramowej

Utrzymanie czystości na terenie miasta i gminy Wronki w 2026 roku

2.4.)Identyfikator postępowania

ocds-148610-a28390ef-db3f-43e7-842e-27cf177d9ca2

2.5.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00618505

2.6.)Wersja ogłoszenia

01

2.7.)Data ogłoszenia

2025-12-23

2.8.)Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań

Tak

2.9.)Numer planu postępowań w BZP

2025/BZP 00042718/10/P

2.10.)Identyfikator pozycji planu postępowań

1.3.18 Utrzymanie czystości na terenie miasta i gminy Wronki

2.11.)Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej

Nie

2.13.)Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy

Tak

2.14.)Numer ogłoszenia

2025/BZP 00574356

Sekcja 3

Tryb udzielenia zamówienia lub zawarcia umowy ramowej

PunktPoleWartość
3.1.)Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną

Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy

3.1.1.)Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki

W przedmiotowym zamówieniu wszystkie warunki wynikające z art. 305 pkt 1 w związku z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Pzp
zostały spełnione, ponieważ:
a) Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. we Wronkach (Wykonawca) jest osobą prawną, nad którą Gmina Wronki (Zamawiający) sprawuje kontrolę, ponieważ jest jego jedynym udziałowcem (100% udziału),
b) 92,48% działalności kontrolowanej osoby prawnej, tj. Przedsiębiorstwa Komunalnego we Wronkach dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez Zamawiającego (Gminę Wronki) sprawującego kontrolę,
c) w kontrolowanej osobie prawnej, tj. Przedsiębiorstwie Komunalnym we Wronkach nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.

Sekcja 4

Przedmiot zamówienia

PunktPoleWartość
4.1.)Numer referencyjny

NIiPP.271.26.2025

4.2.)Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania

Nie

4.3.)Wartość zamówienia

747147,28 PLN

4.4.)Rodzaj zamówienia

Usługi

4.5.1.)Krótki opis przedmiotu zamówienia

Utrzymanie czystości na terenie miasta i gminy Wronki obejmuje swoim zakresem następujące usługi:
1. Oczyszczanie ulic na terenie miasta i gminy Wronki.
2. Oczyszczanie chodników, placów oraz parkingów.
3. Oczyszczanie terenu placów zabaw, siłowni zewnętrznych, boisk osiedlowych oraz terenów zieleni na terenie miasta Wronki.
4. Opróżnianie koszy ulicznych wraz z odpowiednim zagospodarowaniem odpadów.
5. Opróżnianie koszy na psie odchody zlokalizowanych na terenie miasta Wronki wraz z odpowiednim zagospodarowaniem odpadów.
6. Bieżącą modernizację i konserwację ławek miejskich.
7. Ręczne porządkowanie terenu Placu Targowego, Przełazku wzdłuż torów PKP od ul. Poznańskiej do ul. Sierakowskiej.
8. Montaż/demontaż ławek miejskich.
9. Montaż/demontaż koszy ulicznych.
10. Oczyszczanie słupów ogłoszeniowych (usuwanie plakatów, ogłoszeń i reklam).
11. Oczyszczanie pomników zlokalizowanych na terenie miasta Wronki (mycie).
12. Wykonanie usługi oczyszczania ulic na terenie gminy Wronki w miejscach wyznaczonych przez Zamawiającego.
13. Wykonanie usługi oczyszczania powierzchni na terenie miasta i gminy Wronki w miejscach wyznaczonych przez Zamawiającego.
Okres realizacji zamówienia od dnia 01.01.2026 r. do dnia 31.12.2026 r.

4.5.3.)Główny kod CPV

90610000-6 - Usługi sprzątania i zamiatania ulic

Sekcja 5

Zakończenie postępowania

PunktPoleWartość
5.1.)Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania

Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

Sekcja 6

Oferty

PunktPoleWartość
6.2.)Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem

852296,57

6.4.)Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

852296,57 PLN

6.5.)Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną

Nie

6.6.)Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową

Nie

Sekcja 7

Wykonawca, któremu udzielono zamówienia

PunktPoleWartość
7.1.)Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia

Nie

7.3.)Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia
7.3.1)Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia

Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o.

7.3.2)Krajowy Numer Identyfikacyjny

7630003624

7.3.3)Ulica

Ratuszowa 3

7.3.4)Miejscowość

Wronki

7.3.5)Kod pocztowy

64-510

7.3.6.)Województwo

wielkopolskie

7.3.7.)Kraj

Polska

7.4.)Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?

Nie

Sekcja 8

Umowa

PunktPoleWartość
8.1.)Data zawarcia umowy

2025-12-23

8.2.)Wartość umowy/umowy ramowej

852296,57 PLN

8.3.)Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej

Od 2026-01-01 do 2026-12-31

8.4.)Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Analiza rynku

Typowy budżet zamawiającego w tej kategorii CPV, podobne postępowania oraz historia zamawiającego i rynek lokalny.

Typowy budżet w tej kategorii CPV

90610000-6Usługi sprzątania i zamiatania ulic
Wszystkie przetargi w tej kategorii
Mediana budżetu
865 234 zł
Próbka: 26 postępowań
Ostatnie 12 miesięcy
Środkowe 50% w przedziale
392 496 zł3 145 274 zł
Rozstęp międzykwartylowy
2 752 778 zł
Źródło próbki
CPV 90610000· dokładne dopasowanie (8 cyfr)
Dolny kwartyl
392 496 zł
Mediana
865 234 zł
Górny kwartyl
3 145 274 zł
Jak liczymy benchmark?

Statystyki obliczamy z pola wartość szacunkowa zamówienia podanego przez zamawiającego w ogłoszeniu: to budżet planowany, nie zawsze odpowiada cenie kontraktowej po rozstrzygnięciu. Używamy percentyli (mediana, Q1, Q3), więc wyniki są odporne na pojedyncze ekstremalne ogłoszenia.

Dokumenty i komunikacja

Platforma składania ofert, linki do dokumentacji i dane kontaktowe zamawiającego.

Platforma zakupowa

Miejsce składania ofert lub komunikacji z zamawiającym.

Kontakt i komunikacja

Najczęstsze pytania o to ogłoszenie

Gmina Wronki prowadzi postępowanie, a miejscem realizacji jest Wronki.
Łączna wartość części rozstrzygnięcia wynosi 852 297 zł. Kwota pochodzi ze struktury części opublikowanej w ogłoszeniu o wyniku.
Ogłoszenie zostało oznaczone kodem CPV 90610000-6 (Usługi sprzątania i zamiatania ulic). CPV (Common Procurement Vocabulary) to unijny słownik klasyfikacyjny, dzięki któremu możesz łatwo porównać to postępowanie z podobnymi zamówieniami w tej samej kategorii.
Zamówienie zostało udzielone: Przedsiębiorstwo Komunalne Sp. z o.o. (Wronki). Szczegóły wyboru, punktacji i opublikowanych kwot znajdziesz w treści ogłoszenia o wyniku.
Pełne ogłoszenie jest dostępne w oficjalnym źródle (Biuletyn Zamówień Publicznych). Atlas Przetargów prezentuje treść zgodnie z dokumentem źródłowym wraz z linkiem do oryginału.